Clubul cititoarelor - organizatorice (reluare)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

"Poveste de iarna"

(sa inteleg ca ar trebui sa fac rost de Pamuk - pentru mine-i prima data - am avut intentia de a citi Cartea Neagra si am tot mutat-o de pe o noptiera pe alta pana am pus-o la dospit sub pat - la mine sub pat e purgatoriul cartilor - si acolo a ramas).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Laura, Zapada e diferita de Ma numesc Rosu (de fapt cred ca Ma numesc Rosu e o carte mai altfel a lui Pamuk).

Io votez Blindetea lupilor ca n-am citit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Laura, Zapada e diferita de Ma numesc Rosu (de fapt cred ca Ma numesc Rosu e o carte mai altfel a lui Pamuk).

Io votez Blindetea lupilor ca n-am citit-o

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Multumesc de informatie!
Nu pot sa zic ca "Ma numesc Rosu" nu mi-a placut, dar taaare, tare greu am reusit sa o dau gata.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Si eu am citit tot "Ma numesc Rosu".. Mie mi-a placut,tocmai de-aia vreau sa-l descopar mai bine pe Pamuk ! Si daca voi spuneti ca "Zapada" este si mai buna..can't wait !Eu de Seby (27 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:


urnele-s inchise.

de azi citim impreuna Zapada lui Pamuk!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99


Cine suntem?
Lia, Mihaelka..., beren..., corap




Voi stiati ca beren si-a inchis contul???? :( Am vazut ca nu a mai scris de vreo 2-3 luni, dar am crezut ca are o perioada mai aglomerata, nicidecum ca si-a inchis contul (mai ales ca era destul de activ si implicat). Stiti ceva de el? Uf, imi pare rau...





Before
After
~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

si l-o fi inchis deodata cu conchita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu am mai intrebat de el p'acilea...credeam ca are o perioada mai aglomerata. Ce s-a intamplat? Stiu ca a avut niste divergente cu conchita...da' cine n-a avut....
Eu una o sa-i fiu vesnic recunoscatoare ca i-a dat avertisment lui guestus si pare-mi-se l-a scos de pe forum, caci mie sincer mi se acrise de personajul respectiv si de bascalia nesfarsita....imi pare rau.

Eu o sa sar Pamuk, pentru ca tocmai am terminat Muzeul inocentei care m-a adus pe culmile disperarii si nu ma simt in stare sa incep alta carte de el. Daca imi fac timp, o sa scriu despre la club....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Beren a cerut Mirelei sa ii inchida contul in urma cu cateva luni fara sa dea nici o explicatie gestului sau. Nu stim de ce a luat decizia asta.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Deci nici voi nu stiti... Trebuie sa fi avut vreun motiv serios daca a cerut inchiderea contului, taierea asta completa a puntilor in plina activitate nu cred sa se justifice altfel. Mi-am inchis si eu contul acum vreo 3 ani parca si, dupa cateva luni - chiar daca motivul era foaaarte serios :)) - mi-am dat seama ca inchiderea a fost cea mai proasta solutie din toate solutiile posibile . Mi-ar placea sa revina :).
Si, fiindca tot veni vorba , fain ar fi sa revina si Guestus (scuzeee, Iarina!!! ). In ciuda bascaliei pe care o mai facea pe ici pe colo, inviora atmosfera, ma facea de multe ori sa rad tare :)), plus ca o buna parte din postarile lui mi se pareau concluzia potrivita la locul potrivit. Pe sub glumitele alea se ascundea relaxarea adultului care a vazut si analizat multe si dorinta de a da o mana de ajutor .
Laura, sa nu faci vreun split pentru Psi, ma opresc aici .


Before
After
~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~

Mergi la inceput