Crese bune in sectorul 6?

Crese bune in sectorul 6? | Autor: Gabrilici

Link direct la acest mesaj

buna!
are cineva idee daca exista crese bune in sectorul6?fetita mea are 1 an si 5 luni si va trebui in curand sa o inscriu la o cresa,nepermitandu-mi bona sau gradinita privata.
va multumesc!

Mami de Sofia frumoasa si scumpa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna!
Si noi cautam cresa pt Maria..
Am auzit ca e o cresa buna pe Estacadei, undeva prin Militari, pe la apusului. Gasesti pe net date despre ea.
Ai disparut de pe mess.....
Pupici pt amandoua!

Florentina zurlie si de Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Binladenu'

http://lb1f.lilypie.com/SDdqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Eu l-am avut pe baietel la cresa 13, si am fost extrem de multumita. SI pe fetita o sa o duc din toamna tot acolo. Aveti grija ca inscrierile se fac prin mai-iunie, sa mergeti sa intrebati. Cresa arata super, au gradina mare si foarte frumos amenajata, cu multe jucarii si leagane, copiii sunt scosi zilnic afara cand vremea permite, mancare buna, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

multumesc mult pentru informatii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Ce lucrusoare trebuie cumparate pt cresa . Vreau sadau si eu baietelul la cresa si mar interesa cemi trebuie sa cumpar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsenia spune:

buna fetelor,

m-ar interesa sa aflu pareri despre cresa de stat de pe aleea compozitorilor din sector 6.

concret as vrea sa stiu: cand se fac inscrieri, de la ce varsta se accepta copiii (sau ce conditii anume trebuie sa indeplineasca: mers, facut la olita etc), cum este personalul, etc



Iza on board

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pirciuirina spune:

BUna,

AM si eu o intrbare daca ma puteti ajuta. Eu locuiesc in Ilfov si vreau sa-mi dau fetita la o cresa din Militari, credeti ca as avea posibilitatea, avand in vedere tambalaul care se face acum la TV ca nu poti sa dai copilul decat in sectorul in care locuiesti ... si eu ce sa fac ca nu am crese aici ... Am auzit lucruri bune despre cresa de la Apusului si cica mai e una la Veteranilor , harap alb ii zice, tot asa super, am pe cineva acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_b spune:

Si eu am auzit numai lucruri bune despre cresa de pe str. Estacadei. Eu stiu ca inscrierile se fac pe tot parcursul anului, trebuie doar sa depui o cerere si apoi sa astepti sa se elibereze un loc. Ce stiti despre centrul educational "Mama", care are si cresa si gradinita? Oare cum sunt conditiile si personalul, ca pe pagina fiecarei institutii, scrie numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsenia spune:

da, chiar ar fi interesant sa aflam detalii despre MAMA pentru ca este si deschis recent...

Iza on board

Mergi la inceput