Dovleceii il asteapta pe mosu' ! (09-10/09) **4**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Buna dimineata...
Mai dar chiar nu are de gand nimeni sa dea o cafea? ntz ntz ntz...
Bine mai hai fie o dau eu...
Deci cine bea cu mine o cafea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Dupa cum bine stiti am luat o pauza de forum...insa ma tot gandesc la o persoana...oare ce o mai face Iulika? stiti ceva de ea?
burtika frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

criss eu savurez alaturi de tine un ceai de salcam n-am mai baut cafea de vreo 3 ani in curand

apropo de iulika eu ma mai delectez cu fotografiile ei de pe FB

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Astazi i-am dat lui Rares in piureul de fructe 10 bobite de rodie. Pe langa un mar si o para, nu se simte gustul acrisor, si am inteles ca e unul din celemai bogate fructe in vitamica c. A papat tot. Am deja 3 zile de cand i-am schimbat orarul de masa si vad ca papa ceva mai bine. Cam asa:
- trezire ora 7 jum-8
- 9: sandvis cu cascaval topit sau un ou omleta. Nu mananca mult, vreo 15-20 de bucatele maxim
-11: fructe sub forma de piure, gen 1 mar+1 para, daca sunt mai mici mai pun jumatate de banana + 2-3 biscuiti sau 2-3 linguri de cereale cu biscuiti
-15:30 pranzul, ciorbitza, piure de legume, cu carne de pui sau fara, pasat la blender, mananca cam 3 sferturi de cana din aia verde de la Jacobs, vreo 150 de gr maxim
-18: nu tot timpul, un iaurt mic in care amestec 1 biscuite sau o jum de banana pasata cu furculita. Asta nu reusesc sa ii dau zilnic, pur si simplu refuza.
20:30-21 cereale de la humana cu LP inclus.
Culcarea pe la 22 maxim.
Tzitzi papa acum foarte des, nu mai numar, uneori se urca la mine in brate, ia 2 guri si pleaca, alteori sta cate o jumatate de ora mufat. Nu stiu ce are, vad ca ma iubeste mult, ori ii da vreun dinte nou Mi-a venit aviz de la posta, sa ma duc maine sa imi iau pudra ashton&parsons pentru dinti, va zic dc se merita sau nu.

Ioanna, dc te intereseaza cartile lui Biaz, da-i un PM si iti raspunde cu mare drag. Nu am apucat inca sa le frunzaresc, sper la somnul de amiaza sa apuc.
L-am scos pe Rares in petecul de zapada din curtea noastra sambata, sper sa apuc sa pun si vreo 2 poze cat de repede. Caut in continuare ghete de iarna pentru el mai zdravene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg
Ioanna, dc te intereseaza cartile lui Biaz, da-i un PM si iti raspunde cu mare drag. Nu am apucat inca sa le frunzaresc, sper la somnul de amiaza sa apuc.
L-am scos pe Rares in petecul de zapada din curtea noastra sambata, sper sa apuc sa pun si vreo 2 poze cat de repede. Caut in continuare ghete de iarna pentru el mai zdravene.

--------------------------------------------
Rares-Costin 4 oct 2009



i-am trimis acum si astept cu nerabdare

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna ziua tuturor desi ar treui sa spun buna seara la cat de negru e cerul la noi,

Acum e foarte urat afara dar de dimineata am stat in tricou in parc.

Cata tare imi pare rau ca a facut Rares buf. Din pacate si Rares al meu a tras o tranta in cap vineri dar nu am mai zis nimic. Pur si simplu am ajuns la concluzia ca nu il pot feri chiar de toate cazaturile. Pot doar sa sper ca nu vor fi unele grave. Eu zic ca Rares mananca binisor la programul spus de tine.

Nu stiu nimic despre pudra asta pt dinti de care zici tu dar Rares de abia asteapta sa il spal seara pe dinti cu nenedent. Rade cu gura pana la urechi. Bine aseara am vazut din nou niste sange pe periuta. Probabil alta masea.

Criss ce mai face Alex?

De Iulika stiu ca e bine, ca sunt nameti mari pe la ea si ca e foarte ocupata cu munca.

Ioana unde e balonul asta genial de care zici ca poate ne bagam si noi la o plimbare pana acolo in wk.

Pupici pt mamici.

Daca dau o credeti ca vine si la Rares (16.10.2009) cu un de ? Mami Monica zice ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Cat despre cartea Biei, pai stiu ca sunt cel putin 2. Una e www.librariileonline.ro/carte/frumosla-vremea-lui--i26006" target="_blank">asta pe care tocmai am comandat-o iar cealalta e www.viatasisanatate.ro/librarie/COPII/LECTIA-DE-MULTUMIRE-_-POVESTIRI-PT-COPII.html" target="_blank">asta. Pupici.

Daca dau o credeti ca vine si la Rares (16.10.2009) cu un de ? Mami Monica zice ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Ioana unde e balonul asta genial de care zici ca poate ne bagam si noi la o plimbare pana acolo in wk.


chiar in complexul herastrau, la restaurant. au si pagina de internet. o gasesti pe google

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mai frate eu nu pricep nimic din stirea www.realitatea.net/ministrul-botis-mandatat-de-pdl-sa-injumatateasca-concediul-maternal_777479.html" target="_blank"> asta. se aplice si pentru noi? stiti ceva? ati citit pe undeva ceva?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Ioana sincer eu nu mai inteleg nimic. Oricum daca vor vrea sa aplice legea retroactiv eu sunt hotarata sa-i dau in judecata.

Daca dau o credeti ca vine si la Rares (16.10.2009) cu un de ? Mami Monica zice ca da.

Mergi la inceput