Dovleceii il asteapta pe mosu' ! (09-10/09) **4**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe



fericita de ALEX


hello hello

ce faci, mami? unde ai disparut?



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele !

Noi suntem bine, prin casa ca-i frig. Sunt un pic in urma cu recuperatul...
dovlecei si mamicile si fug sa le dau sa manance.



Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Unde sunteti fetele?
Nimeni pe aici?

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
vine cu
si mai ales cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna de seara

tocmai ce am intrat si noi in casa. am fost la Balonul copiilor in herastrau unde ne-am simtit minunat. este o solutie salvatoare pentru zilele mohorate si ploioase. este o incinta imensa cu toto felul de castele si topogane gonflabile. copiii sub 2 ani nu platesc iar parintii au intrarea libera oricum. poti sa-ti cumperi si de mancare. este ok... asa ca daca nu aveti solutie eu zic ca merita. parca pentru copiii peste 2 ani costa 10 lei

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fete dragi mie si dovlecei si mai dragi,

Noi suntem bine. As indrazni sa spun ca ne-am reglat de vreo 3 zile si cu somnul un pic. Am spus as indrazni pt ca nu vreau sa sper degeaba si sa il apuce iar trezitul de 10 ori pe noapte. Ei bine, 3 nopti la rand s-a trezit doar de 3 ori. Deja e parfum. Sunt tare incantata.

Vineri nu am mai intrat pt ca am fost la baby-expo. O pierdere de timp. Nimic interesant iar preturi ca si in magazin. Nu am cumparat nimic insa am cunoscut-o pe Uka si pe Carina. Nu am stat prea mult de vb pt ca nu eram cele mai bune prietene si ele oricum urmau sa se intalneasca cu alte persoane dar mi s-au parut ok. Carina avea niste ochi mari tare frumosi. La putin timp dupa ce am intrat in expozitie pe Rares l-a apucat un plans isteric de nu mai stiam ce sa ii fac. Plangea si in brate. I-am facut insa putin laptic si dupa aceea am putut sa mai casc ochii pe acolo dar cum v-am spus, nimic interesant.

Sambata am fost din nou la"mosie". Trebuia sa facem un pic de curatenie, sa platim un arat ceva pe jumatate de teren ca poate vom face putina agricultura la vara pe jumatate de teren si sa vorbim pt sapatul unui put. Pe Rares l-am lasat la mama pana ne-am intors pt ca data trecuta a fost foarte neprietenos acolo. Bine, era si racit dar asta e.

Azi am fost un pic la cumparaturi si prin vizite si uite asa a trecut timpul si nu am mai reusit sa va scriu nimic.

Am citit un pic si am vazut ca au reaparut Iulia si Criss. Ma bucura lucrul asta. Sper ca sunteti bine si sanatoase. La fel si copilasii sper.

Am citit si mesajul special al lui Lali si mi s-a parut foarte dur dar pe cat de dur pe atat de corect si din inima scris. Ai mare dreptate. Nu stiu nici eu ce voi face daca va trebui sa ma intorc la munca. Domane ajuta sa nu fie nevoie.

Laura din pacate nu a tinut vremea cu noi nici weekendul asta. Poate e frumos saptamana viitoare si ne facem program prin Herastrau.

Va pupic, va urez o noapte linistita si o saptamana viitoare minunata, asa cum ne-o dorim si noua.


Daca dau o credeti ca vine si la Rares (16.10.2009) cu un de ? Mami Monica zice ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ok am 5 minute inainte de baie.

Monikus si ai dreptate poate va fi frumos week-end-ul viitor. Eu am iesit doar un pic cu Ramona pana la piata si nu am stat foarte mult.

Vineri am fost cu ei la doctor...si pentru prima data nu ne-a dat antibiotic.

Aseara am fost la ziua verisorului Edy si amandoi au fost de milioane.

Azi le-am pus colinde cu Hrusca si nu au fost incantati. si mie imi plac atat de mult.
Ioana ma bucur ca a fost frumos la balon.

Va dorim o seara linistita si o saptamana minunata.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
vine cu
si mai ales cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata

Revenim si noi dupa un weekend combinat - cumparaturi+treburi casnice.
Ce am reusit in weekendul asta e sa ii cumpar incaltari fetitei. Lucru nu tocmai usor, tinand cont ca e mai grasunica la picioare si greu ii intra ceva din cauza pernutelor. I-am gasit: imblanite, frumusele si pret bun. de la Deichmann. Asa ca am bifat ceva important.
Si i-am mai cumparat fetei o fucarie de la Carrefour - Turnul babel se numeste, la 35 lei, formata din cercuri si forme geometrice, de care e pur si simplu fascinata. Plus de la matusica ei 3 carticele.

Va pup

Sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!

Am avut cateva zile groaznice, vineri am aflat ca un coleg din liceu, bun prieten s-a sinucis. Initial, am zis ca nu se poate asa ceva, avea un baiat de 1 an jumate si sotia era iar insarcinata. Avea o afacere care mergea destul de bine, nu pot intelege. Nimeni nu poate. Priveam pozele de pe net si nu imi venea sa cred ca e el. Inca nu mi-am revenit, m-a marcat treaba asta,era exact genul de om de la care nu te-ai fi asteptat niciodata.

Weekendul asta am fost asa ca o leguma, ma doare capul intruna, Rares e ok, cumincior, desi ieri a cazut in cap de pe canapea, pe cei 20 de cm patrati de parchet neacoperiti cu perne.
Afara e caldut, dar ploua urat tare, am fost de dimineata si am luat de la posta cartile lui Biaz, abia astept sa le citesc.
Rares incepe sa vorbeasca. Spune bebe la orice copil il vede si la porumbei, pac-pac la intrerupatoare, amam-catelul, meme-pisica...asta pe langa clasicele mama, tata, apa papa, la-alo.
Sunt online, ask me anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Buna dimineata in aceasta minunata zi de luni plouaaaaa

Catalina nu stiu ce sa-ti spun! e tragic un asemenea gest. si de-ce-ul te consuma incet si sigur.

ma intreb oare cartile bie-ei nu se pot cumpara si din librarie? dar nu stiu din care... in fine, le caut pe net!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput