Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (169)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:




bestial


-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Fetele, multumesc inca o data de urari! (danyelana, cris.d, al3csa, micki_mika, myky, ayanna, MP, s.a. sper ca n-am ratat pe nimeni! daca da atunci iertare!)

Dar stau acum indoita sa-i dau toate hapurile recomandate de medic sau nu? Cris.d spuneai ca e in functie de copil, si al meu nu mai are febra, nu ma vomita, mananca (Slava Domnului), ieri a furat de pe masa un halic de paine si a mancat juma de felie de paine goala... i-am facut azi niste saruri de rehidratare de casa (la un litru de apa fiarta o lingurita de sare si 8 lngurite de zahar)... Parca n-as sari pe saracu copil cu antibiotic! Daca a avut gastro-enterita a fost un episod scurt... Si am si reteta gresita, acum sa ma duc la medic sa-i zic ca mi-a gresit reteta, plus ca nu prea cred ca ar avea nevoie de tratamentul prescris de ea??? Mai bine NU! sau ma duc la ea sa-i zic de reteta, s-o am corecta si daca mai face vreun puseu de febra si o kaka diareica sa-i dau totusi antibioticul... OF! Cred ca varianta 2, sa fiu acoperita si cu varianta proasta...

Azi am avut de rezolvat niste acte si am lipsit de acasa de pe la 8.30 pana pe la vreo 12.30, a fost groaznic - mi se parea ca daca mai stau un minut in plus ceva se intampla acasa, ceva explodeaza, ceva arde... am gresit o mai toate formularele, am cerut inca un rand de formulare, le-am tracasat pe functionaresele alea care se miscau cu incetinitorul, am alergat cu limba scoasa de-un cot pana la un oficiu postal pentru niste timbre fiscale si pentru niste copii si m-am infuriat pe admnistratia romaneasca de kkt cu timbrele lor (data viitoare o sa stiu sa-mi cumpar din timp timbre si o sa port dupa mine toate hartiile in original si 4 copii la fiecare act!)... mai pi scurt, e o vorba din popor "ce-ti plang copii acasa?" - al meu urla! Ela s-a porcalit cu el toata dimineata, urla indiferent ce-i facea, jocuri, premergator, brate, nimic nu mergea... tacea cand ma sunau pe mine de pe fix! si ma suna una-intruna! ...l-a adormit intr-un final, dar suspina si in somn!

... de unde mi-a venit si ideea de "Moms Rescue Team", dar numai ca idee fantezista... cand ai nevoie de cineva care sa te inlocuiasca macar pentru cateva ore sau nu mai faci tu fata si simti ca o iei razna sa poti conta pe o "mamica de schimb" priceputa la a-ti pune toate alea in rand si sa-ti dea ragazul de a respira o data si profund!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Carmita... nu cred ca astepti sfaturi, ai luat decizia in deplina cunostinta de cauza. Eu pot spune din propia experienta ca n-am regretat niciodata faptul ca m-am despartit de tatal Elei... despartirea a fost un lung-lung proces, eram presata din toate partile sa-i mai dau o sansa, sa ne impacam, nu aveam un acoperis de-asupra capului, imi mutam copilul de la o gradinita la alta, nu aveam un venit (eram studenta), ma urmarea, ma tracasa, ne "vizita" frecvent, vizite care se terminau urat... dar stiam sigur ca nu mai vreau sa stau cu el niciun minut!
Cat despre cel de-al doilea sot, stiu ca daca as fi divortat de el, as fi facut o greseala! Sunt condamnata la a fi fericita cu ce am, si daca vreau mai mult, n-am decat sa muncesc - construiesc - fac eforturi!

IN concluzie, tu stii cel mai bine ce ai de facut! NU prietenele, nu rudele... doar TU!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... despre spitale si doctori, Ioana_fota, Pro-TV are campania "Romania sa fii sanatoasa", poate faci o sesizare! Multa sanatate mamei tale!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am mai pus si eu cateva poze, vreo 7 :)


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita



F frumoase si ce dulcel ca stie sa dea pupic

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Saluti!

Mi-am adormit zgubilicea la tzitzi si in timpul asta am tras un ochi la poze...

CARMITA, sunteti doua frumoase, si tu si Lorena. Si ce spatiu frumos de joaca aveti!!!
Sa fii mandra de copilul tau, sa te bucuri de viata alaturi de el si mai ales incearca sa-ti traiesti viata privind spre viitor. Ai avut puterea sa pui punct, banuiesc ca ai luat aceasta decizie dupa ce ai analizat foarte bine situatia, asa ca mergi inainte cum ti-ai propus si nu te lasa impiedicata de trecut. E normal sa te simti legata de tot ce a fost si sa mai ai inca semne de intrebare, dar nu lasa timpul sa treaca pe langa tine. Priveste inainte, refa-ti viata si bucura-te de ea...

DANI de Blue_flower e dulce foc cum doarme el cu nasucu' la tzitzi. Sa-l papi, nu alta! Interesanta poza cu trei generatii...

SEBICA e ...mai ales in ultima poza e tare de tot...Cred ca e cel mai pletos dintre pufuleti.

VLADUT e un smecherash simpatic si mami Irina e asa de tanaraaaa...maaaxim 25 de ani!!!Poti sa zici tu altceva, ca nu te cred...

IVAN e , smecherila tot, asa l-as smotoci oleaca!!! Poza 5 mi-a placut tare de tot...

ANASTASIA...e o scumpete!...si are niste ochiiii ...

MYKY...ai doi pui adorabili . Si ce funny sunt poezele cu party de cocute. Va invidiez pentru asta. Eu n-am pe nimeni apropiat care sa aiba bebe si cu care sa ma intalnesc, sa ne jucam...noroc ca mai vorbesc pe forum cu voi despre pufuleti, in rest in intalnirile cu prietenii ne simtim cam ciudat, ca ori n-au copii deloc ori au copii mari deja si nu ne prea incadram in peisaj.

DELFITZA e o sexoasa foc cu cizmulite si egari. Frumoasa ca mami a ei, o sa faca ravagii in randul cavalerilor, sunt convinsa...

RAUL are un farmec deosebit, o sa fie un cavaler foarte atragator, mai ales daca seamana cu mami a lui...

Se foieste zgubi...trimit, ca daca se trezeste gata cu libertatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

irinaa ce copii frumosi ai. tu esti in poze cu ei sau alta fetitza?

am vazut si pe Arthur. ce bine ca sta cu spatele la lorena.pfui, mi-era frica sa nu-l pierdem si pe el

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana




Noi suntem baieti fideli

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ioana_fota imi parte rau de ce ati patit
e stgrigator uneori la cer, ce cate auzi ca se intampla prin spitalele noasrte.........doamne ajuta-va si sa fiti sanatoase!



I don't know much...but I know I love you...

Expecting ... a special one...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Se pare ca la noi e ziua si prostia

Marti l-am scapat o clipa din ochi ca sa pun niste paste in apa si a fost in pamantul de la o floare Si mai avea si un capac din carton ca stiu ca face prostii. Era asa fericit cu mainile pline de pamant, le-a bagat in gura si se facuse tot una Imi venea sa si rad dar am incercat sa fiu serioasa I-am facut cateva poze pt posteritate

Iar ieri seara a venit dupa mine in 4 labe in uscatorie ca ma dusesem sa caut ceva si a varsat galeata cu apa ca tocmai ce spalasem pe jos in bucatarie

Ce m-o mai astepta si azi?

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Fetelor sa nu ma dati disparuta, dar am de pregatit un proiect pt sambata!

Va pup si abia astept sa recuperez, mi se pare ca am pierdut dicutii faine!

am vazut semnatura lui Bea si mi-a placut..

Mergi la inceput