Prietene la bine si la greu - 80

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

noi marti ne serbam iar joi posibil sa mergem la vaccin
deci nu promit nimic, insa mai vedem noi, mai vb pana atunci.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

licu - ieri am vazut in kaufland o "hello kitty" de plush de vreo 15-20 cm, cu 47 lei.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fetelor,va multumim din suflet pt voturi,sunt atat de emotionata ca atat de multe dintre voi ne-au votat!!!

Eu astazi voi merge din nou la Moldova,la joaca,pe la 6-7...daca mai vrea cineva sa vina,va asteptam cu placere!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, asa as veni si eu cu rechinila la locul de joaca de acolo.. Asa de dor imi e sa mai ies sa socializez, sa vad Iasul...

Ramonika, multam de studiu de piata, matza mea are undeva la 14-15cm. Si e autentica facuta cu manutzili 100%

Dana, idem cu cheauneala de nesomn..Doar ca mandra acu se trezeste in urlete si gaseste motiv si mai mare de urlat cand ii dau tatzi, intoarce capul de refuz prin somn si urla si mai tare.. Pfoai...
Azi dimineata ma plimbam cu ea pe la 5, la 5 jumate iar, la 6 jumate iar, da s-a trezit pan la urma de totNorocul meu e ca o pot pasa dimineata cu ta'su si mai fur si eu o ora de somn pana pleaca zmau la munci.

Si mi-a zis pediatra sa ii dau lp si nu lv. Aceeasi teorie cu laptele de vaca e bun doar pt vitelul ei, si lp e cel mai bun pentru organismul unui copilas ca e prelucrat dupa nevoile lui , bla bla bla

Acu vin si io cu o intrebare la fetili pe LP. Ce marca de lapte praf dati la cupilasi, e anume pt varsta 1an+ ?, ce e mai convenabil dar si bun, cat costa, cum puii mei sa ii dau ca ea nu primeste bibe..
Oare e de ajuns daca ii dau seara o portie de 200-220ml cereale cu lp? si sa nu ii dau lp simplu??????Ca daca ea continua sa refuze tatzi...nu o pot lasa fara laptic deloc. Mai reusesc sa o pacalesc o data pe noapte sa mai suga putin, dar se vede ca nu suge viguros, ci doar de alint..
Nu imi pare rau ca se intarca singura, doar ca acu am alta bataie de cap cu laptele praf...


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

hello,girls!!

intru si eu mai mult sau mai putin recuperata,dar cum nu se da extemporal ,sper ca ma iertati ca raspund doar din amintiri..

am ramas socata de mesajul Dianei,careia ii urez spor la impachetat si mult succes in tot ceea ce isi propun...as vrea si eu sa am ambitia ta si sa imi iau lumea in cap,macar de dragul copilului...sa va ajute DD sa va acomodati cat mai usor si sa va iasa totul cum va doriti!!!

am vazut ca Timi de Smara e bolnavior si mofturici la mancare; ii doresc multa sanatate,iar Smarei ii spun ca si la noi a dat rezultate strategia "relaxarea mamei"..acum mananca multumitor per ansamblu (de la 150 pana la maxim 300 gr-exceptional)...deci,fetele care mai intampinati probleme (na_bo,parca) va tin pumnii si ..relax...se vor da pe brazda...(usor de zis,greu de facut)

m-am bucurat sa o revad pe RamoC. ( cum mai e soricelul-broscoi?!),Lavi (ce fain ca mai alaptezi!!),Dymomo( ma bucur ca ai reaparut in zona si ca danut e papacios) si nu mai stiu....


apropo de negatii, chiar si eu mai am scapari asa ca mi-e destul de greu sa le impun altora sa nu foloseasca termenul..dar,lucram la asta cu totii..la noi,functioneaza distragerea atentiei sau expresii de genul:"vezi,vezi" insotite de folosirea aratatorului ,"atentie","grija-grija"; cand e vorba de muscat ,rupt ((frunze)si bagat in gura "au,ma doare" sau " hai sa facem draga,draga" etc..

nu mai imi aduc aminte ce s-a mai povestit...deci cam atat..

meniul zilei:

cereale+lapte+ mar+avocado- a papat putin,deci am suplimentat cu un sfert de felie de paine+unt+ magiun

amiaza: sufleu dovlecel+conopida+piept de pui (de la Bunica )
ciorbita de vita+ legume
un sfert de piscot inmuiat in suc de porto

pe la 5-5.30( cand se trezeste): niscaia fructe..inca nu stiu ce

seara: iaurt+ mango copt (cred)+ 1-2 cereale orez


trimit ca mi-e ca fac pagina 'miany' asa cumzicea floricik...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

LICURICI asa si pedi la care ma duc eu:recomanda LP in defavoarea LV din considerentele enumerate de tine...acu,despre marca in general ei recomanda Nan,dar imi aduc aminte ca atunci cand am ramas fara lapte si david se constipase de la Nan tot ea a zis ca :laptele cel mai bun e cel cu care ii merge bine copilului..despre metode de administrat ,ce sa zic...sa incerci cu lingurita la inceput ,cu cana cu cioc..nu stiu...cred ca trebuie sa tatonezi terenul...despre necesar,eu stiam ca undeva intre 300 si 500 ml...noi suntem la limita inferioara,dar papam branzica si iaurt..acu sper sa ii acopere necesarul de ca ...atat pot sa zic.. si succeseee pe toate planurile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

intai pe madam K, care mi-a amintit si mie de paste. i-am facut lui Alex ieri somon cu dovlecel si paste de orez si a fost tare incantat, la fel si astazi
si ii dau si dreptate cu poezioara "Tica tica" , versul 2, "m-a batuta mamica"

Ancutzic, felicitari pt maselutele aparute

Licurici, hai ca anul asta scapi cu ornamentele de Craciun, ca nu-i timp, da' la anu' sa te pregatesti. decoratiunile postate de Monis sunt suuuuper (Monis,cum mai este Santi?)
voi de ce ati avut parte de spectacol azi-noapte? ceva noutati prin gurita?
sa va fie de bine vaccinul, daca pot spune asa. sta bine rechinasa la capitolul kg
de lapte nu ma bag, ca nu cunosc, eu ii dau cateodata lui Alex seara cereale Milupa cu LP inclus
si studiu e piata, am vazut in Real o matza de vreo 6-70 cm sintetica toata la reducere, circa 150 de lei in loc de 170 (nu mai stiu exact sumele ca le-am vazut acu' cateva zile si am uitat sa iti zic )

Lili : "Sa vad cum o suporta muzeul de arta contemporana"
va dorim o supervacanta in familie si avem numai invidie +++ pt curaj ca plecati! sa nu va dam disparute?
succesuri pt adormirea in patut! si sa imi spui si mie cate zile a durat procesul

Lavi, ma bucur ca scrii mai des pe la noi!

Laura_A, LA Multi Ani pt sotz! scuzati intarzierea

Ionela: "mie, nu-mi raspund! NA!!!" esti tare rau!

Dymo, sanatate! de unde pana unde asocierea asta cu nesomn si vederea in ceata?
uite ca avem si un fulgusor pretin cu olita

Avem si noi una, pe post e mobila pt moment

Dankutza, RamoniX hipozele viitoare gazele, va pup pe amandoua
Dankutza, bafta vineri!

Lumi_R, ma buur ca a iesit bine analiza la kk. am citit un articol chiar pe DC ca scarpinatul la nas ar putea fi unul din semnele de alergie, dar cel mai probabil face asa cand ii este somn,nu? sau infundata in nasuc... pupam pisicuta-printesa, stapana pe castelul ei

Gabitza, spor la pregatiri pt petrecerea mucosilor

Alinus, noi nu am avut reactii la Priorix, sper sa scapati si voi. ce copilasi matinali ai

Crissa, bine ai revenit! felicitari pt Robert mergaretl! cum mai sunteti cu putzica?

Magda, sa-l parasti mai des pe Rares, daca asa papa bine
pupam julitura de baiat mare

Dana vis frumos sau nu...Alex a dormit azi-noapte f bine, s-a trezit o data pe la 2 jumate si apoi la 7 jumate asta dupa ce o saptamana s-a trezit cam din ora in ora
o sa treaca si la Davidelu' cu ochi albastrii

Ariadna, ai niste gemenasi superbi

Smara, ai scris frumos teoria lui NU
la noi Nu-ul principal e calculatorul bineinteles, urmat de televizor

Siminaaa? gata cozonacii?

Coque, mai zi si tu ceva

Raluci, gata si cu tusea?

mami Dozz, de Ana nu ne mai spui nimic? cum mai sta cu somnul noaptea? fac fata bunicii la programul de zi?

Many, ce face Vladutzul? mai e in greva foamei? tu cum te simti? au iesit analizele? ai parasit butoiul?

Andre, vad ca esti in concediu d-ala adevarat

Shtephy, daca vin la Cheile Gradistei, ne vedem?

Angi, un de la Alex pt Ana si o pt mamica ei

Di, multa bafta la Germanica, asteptam numai vesti bune de la voi! Drum bun!

Ralu, incepi si tu seriviciul pe 1 ian? esti in butoi si tu? ce ai patit? hai mai zi-ne de poponitz si vrem si poze, ca te declar REPETENTA la capitolul asta!

pup toate fetele nenominalizate, dar se trezeste frichi'

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

fetele cu puiuti nedormiciosi(Dana.n.,Ancutza) inseamna ca eu sunt de invidiat..david doarme de la 22 pana dimineata la 6-7(rar 5)cu o singura scanceala pe la 12-1 ( si asta nu totdeauna)...am avut si noi nopti ceva mai nasoale din motive de dinti...va si tin pumnii ca piticii sa revina la sentimente mai bune..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

se pare ca bantui singura prin zona...dar,mno ..va bombardez acu pana doarme strumful...

legat de olita,noi abia ce ne imprietenim cu ea : in sensul ca zice "ca-ca",eu il intreb "unde face david kk?!",el merge cauta olita si il asez cu tot cu pampers si sta pret de 2 minute,dupa care "up and go"...cam asta e stadiul in care ne aflam..


apropo de mers,asa cum v-am zis david merge singurel de pe 30 octombrie..la capitolul asta sunt relaxata (poate prea relaxata),adica il las sa mearga incotro vrea ,chiar si afara (ma rog,aici nu il las chiar oriunde ca se apuca de cules te-miri-ce)..cred ca sunt mai detasata ptr. ca l-am observat ca stie sa cada si in fata si in spate..cand o ia mai la "goana" ii strig "incet-incet,mami"..pana acu nu am avut incidente (in afara de cel din casa cu arcada- pe motiv de oboseala cumulata cu "putina" neatentie)...poate pare aiurea ce zic,avand in vedere "incidentul cu pricina",dar zic ca unele sunt inevitabile oricat am sta noi la fundul lor....parerea mea,pam-pam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

si un mic-mare cra-cra:

azi l-am lasat in scaunul de masa sa rontaie linistit la piscot si cand m-am intors era in picioare..nu stiu cum a reusit sa isi scoata picioarele ca masuta era impinsa pana in capat...deci de acu incolo trebuie sa il "fixez in centuri"...tare mi-e ca o sa avem de furca,manifesta copilul asta o dorinta de libertate de te sperii...si cand vede geamul deschis e tot o veselie..are nevoie de aer si miscare,ca de apa

alta: e ca o maimutica : repeta absolut orice zic..are un vocabular de ma speriu..in afara de cele uzuale,gen:mama,tata,papa and so on..zice foarte fain ba-ia cu accent pe "i" , repeta numele lui "dai"sau "dadi" ,ale unor rude Radu-dadu-adu,tudor:tu-do...becul:ba-ca,buni,bea apa:ba-pa si multe altele care nu imi vin in minte...


s-a trezit "pontos"..dupa ceas....see ya!!!

mai arunc un ochi daca ma lasa..

Mergi la inceput