Licurici de ianuarie-februarie 2009 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

cu tigarile,ai mei nu au fost fumatori niciunul,in schimb eu am fost cool in liceu si m-am apucat de fumat mai in joaca mai in serios,ajunsesem sa fumez pachetul pe zi

Mama de Ana si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

naty ce ma bucur sa va ajute Dumnezeu sa reusiti ... super

lissa nu fi suparata ... fiecare gandeste prin prisma anilor lui ... cat era sa mai astepti .... stai linistita ca el tot bunic de treaba va fi

vreau si eu sa vad despre ce winnie vorbiti si iepure
nu apare pe nici un site ca asa ce greu imi e sa ajung in carrefour

eu nu am treaba cu antonia
daca merg la wc ... ea vine in viteza in baie .... ca ii place balaceala ... se suie pe scaunelul ei special .... la chiuveta ... eu ii dau drumul la apa .... si se joaca cu sapunul ... nici nu baga de seama ce fac ....

si antonia ma tragea de tzitzi dar a fost doar o perioada scurta fara sa ii arate cineva

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Lisa sunt sigura ca bunicu va fi fff incantat de nepot\nepoata. Lasa-l sa se obisnuiasca cu ideea. Bravo Anei cantareata.

Naty sa dea Dzeu sa iasa totul bine. Vreau si eu o casa mai mare ca nu ne mai vedem de jucarii si apoi dormitorul fetelor are 8 mp.

Cami uita-te in catalogul carrefour de pe net, iti trimit adresa pe mess. Cum e burtica?

Patricia daca nu te simti in stare de un drum lung mai bine nu mergi. Eu la prima sarcina, la 36 sapt am fost cu masina la Sovata (260 km), dar am intrebat dr daca pot merge.

Multa sanatate tuturor!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Am intrat si eu sa va salut, nu pot sta mult la calculator, burta e beton, alternez Gynipralul cu No-spa.. ma rog ca bubulina sa mai stea macar 3-4 saptamani.. imi este sa nu ma stresez prea tare si sa declansez nasterea.. incerc sa stau cat mai relaxata..

Lissa aceleasi probleme le-am intampinat si eu cu mama, dar acum e tare bucuroasa ca vine nepotica... ai rabdare ac va fi bine.

Patricia daca nu te simti in stare sa mergi atata drum nu te duce, mai bine intrebi si dr. Ce face Vladut? Ati ales numele pentru printesa?


Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Multa sanatate Carmen si stai linistita in pat.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

...deci asa: "pruna", "bucaneatza" si "tata n-are cuc"

Nici la noi nu se pune problema sa ne ascundem excesiv de Eliza, daca ne gaseste imbracati mai sumar, asta e! dar se intampla rar. Ea nici nu pare f interesata de goliciunea vreunuia dintre noi si cred cu tarie k, daca am insista sa ne ascundem, fix atunci i-am trezi mai tare curiozitatea. O singura data m-am nimerit "la bustul gol" langa patul ei si s-a apucat sa apese cu degetelul pe sfarc spunand "bii-bii", k la claxon.

Multumim de aprecieri, fetelor! cum am mai spus, Eliza e licurici intre licuricii frumosi ai nostri, ai tuturor. E o bucurie sa am copil frumos intr-un mare grup de copii frumosi.

Ce-a mai fost in ultimele 2-3 luni: am dat din santier in santier - vreo 2 la noi, in Baneasa, apoi, cand sa zic k ne-am facut portia anul asta, a plecat chiriasul din Dristor, ocazie cu care am facut modificari destul de mari garsonierei. Sper k fetita asta care sta acum acolo sa aiba mai mare grija de casa decat precedentul chirias.

In tot acest timp, Eliza a fost sanatoasa, vesela si mi-a lipsit in toate zilele in care am avut treaba pe-acolo. Nici nu vreau sa ma gandesc cat imi va lipsi curand, cand ma voi intoarce in campul muncii.

Odata cu venirea toamnei s-a produs si la noi boom-ul in vorbire, achiziitiile se petrec cu multa repeziciune, habar n-am de unde le stie pe toate, k nu insist asupra tuturor cuvintelor pe care le aud la ea. Se petrec mari schimbari si in privinta comportamentului: sunt multe gesturi pe care vrea neaparat sa le faca asa, k noi. Azi, de ex, s-a suparat k lui tati i-am intins farfuria sa-si ia singur placinta cu praz iar ei i-am pus cu mana mea in castronelul ei. A refuzat sa manance pana cand am luat placinta de acolo si i-am intins si ei farfuria. Gizas, si nu ma prindeam deloc ce vrea! Mai pe seara a dus servetelul la nas si si-a suflat nasul!! ne-am blocat amandoi! (e putin racita, cred k la aniversarea de duminica a luat-o; oricum, de cand luam propolisul ala lucrurile stau mult mai bine). A, sa nu uit: de cca 1 luna si jumatate nu mai mergem cu carutzul deloc, pe propriile picioare toata lumea! inclusiv urcat & coborat din RATB.

REvin: apropos de carliontzi, Yashi: azi am dus-o la Ciofolici in Amzei si am tuns-o (putin), i se uscase parul catre varfuri si devenise un chin sa o pieptan, plangea copilul numai cand ii spuneam "urca-te pe scaun sa te pieptene mama". Tre' sa-mi fac timp sa ma duc sa-i iau si spray-ul ala de descalcit parul, k nu mai tzine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Mama, ce de gravidutze! fetelor, felicitari, sa fiti sanatoare impreuna cu bebeii vostri si sa ne dati numai vesti bune!

Anuc, iti trimit un PM acushi...

Edit: Cadia, sa-ti traiasca tiza Eliza! refacere usoara si sa vii sa ne povestesti cand ai timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna dimineata fetelor!

La Iasi ningeeeee!!!

la toata lumea.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Neata!

Ira

Asa si la noi, F ne imita si vrea sa faca mai tot in stil mami, tati sau Ioana. In week-end am fost la Breaza si s-a purtat exemplar la masa. Eram mereu cate 8-10 persoane in jurul unei mese mari si asta ii placea la culme. A mancat singur tot ce acasa nu pune gura.Eu ziceam sa nu i se puna nu stiu ce, ca nu mananca...de unde frate, se intindea si-si lua singur de toate.

Noi tot asteptam boomul ala cu vorbirea. I-am numarat cuvintele si sunt 20...cu tot cu cele stalcite...

Dar ne intelegem de minune si ii vorbesc ca si Ioanei, intelege tot. Mai nou il intreb cum plange Filip si imita plansul, cum rade si rade, cum e trist si face pe suparatul, etc...

Miere, si la mine s-a fumat in casa, dar eu n-am avut patima asta. Am incercat, nu zic nu, dar mi-a trecut repede. Deci, zic si eu ca si Selene, ca nu se prinde neaparat de copil viciul parintilor.

Naty, inca o data sa stapaniti sanatosi apartamentul! Eu nici nu am buget asa mare....noi suntem mai retinuti cu indatorarea la banca..suntem mai fricosi, asa...Adica ma gndesc cu groaza sa am 3 copii si o rata imensa luna de luna. Credit va trebui sa facem si noi, ca nu avem toti banii, dar nu suma ff mare. Plus ca eu ma cramponez de zona...si asta ne tine in loc... E complicat, dar uite ca se rezolva lucrurile la un moment dat

Mai, Filip e in perioada in care ne termina cu apa...se suie pe scaun la chiuvete si se joaca cu apa de-mi umple baia si bucataria...ca l-as lasa chit ca se uda si trebuie sa-l schimb...insa-mi face inundatie.

Mami de Ioana, Filip si 25+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_coman

Buna dimineata fetelor!

La Iasi ningeeeee!!!

la toata lumea.



'Neata,

ce frumos! vreau si eu zapada

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput