Floricele de liliac mai-iunie 2010 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

Doamne de ce le e dat unor parinti sa treaca prin asa suferinta,de ce trebuie sa sufere copilasi,de ce exista boli asa crunte

Da si eu vreau sa ajut,dar nu stiu unde sau daca au si cont international.Cine se pricepe ma poate lamuri si pe mine,plz.

mami de fetita dulce ELIZA ALEXIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

eu o stiu pe Ledi din studentie. adica multi ani in urma. e o dulcica de fata. stiu de toate incercarile ei de a avea un copilas, de toate tratamentele, iar apoi cand au reusit mi-a rupt sufletul cand am aflat de David ca e bolnavior. deci sunt de acord cu tot ce propuneti in legatura cu acest subiect.


mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Vreau si eu sa ajut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Fetelor, va multumesc , si sper din suflet sa ne strangem cat mai multe .

Daca sunteti de acord (sau puteti propune orice varianta) eu o sa dau un numar al unui cont de-al meu (o sa il trec pe prima pagina), pe care nu il prea folosesc - sa nu se faca ghiveci, unde sa puteti face depuneri sau transferuri cu mentiunea "pentru David", pana in data de 20 decembrie. De doua ori pe saptamana (marti si vineri, sa zicem)o sa scot extrasul de cont, o sa-l scanez si o sa il pun pe contul comun de webshots, sau o sa-l trimit pe mail-ul comun (cum vreti voi), sa putem vedea toate ce si cum se cum se strange. In data de 21 decembrie voi transfera tot soldul in contul Leditiei. Am facut si un cont de paypal pe adresa mea de mail, in care se pot transfera banuti, pentru cine prefera aceasta metoda; urmeaza sa confirm cardul atasat, in urmatoarele zile.

Astept feedback de la voi si pe tema asta.


povestea stelutei de mare
Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
www.sos-animale.ro/?x=show&sel=11" target="_blank">poti ajuta si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255
Ruxi totusi de ce te stresezi? Ce greutate au piticii tai? eu totusi sunt in grafic, spre 6 luni intr-adevar si-au triplat greutatea. na, stresuri am si eu, si mie mi s-a parut sarata Eka si cand plange i se umfla parca nasul si se aude f infundata, iar de mucii astia nu mai scapam, sunt satula de ei.

Sabina, mamica fericita a gemenelor Ekaterina si Iustina (03.04.2010) si a Alexandrei (27.06.2006)


Multumim Doamne pentru cele 3 minuni sanatoase.




Ai mei au 7350 gr fiecare si s-au nascut cu 2350 gr.
Si-au triplat greutatea si au crescut f bine primele 6 luni, tot timpul luau in greutate mai mult decat media.
Dar, acum in luna a 7-a au luat in 3 sapt doar 300 gr si nu sunt obisnuita cu asa putin (niciodata nu au luat mai putin de 700 gr pe luna).
Dr de fam mi-a zis ca trebuie sa ia 250 gr/luna, pediatrul a zis 300-400 gr /luna, in carti am gasit 500 gr/luna si nu stiu dupa cine sa ma iau, de aceea sunt derutata.
Oricum inca intr-o saptamana pana facem 7 luni nu avem cum sa ajungem la 500 gr, mai ales Alexandra care mananca rau de cateva zile, cred ca din cauza dintilor care se chinuie sa iasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

nana si cris pt idee ....si eu voi ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

buna seara,
am citit mai pe diagonala din urma,am fost fericita sa aflu ca bebe seby e sanatosinsa imi plange sufletul citind de acea cumplita boala...nu-mi pot imagina ce e in sufletul parintilor,e groaznic....sunt cu totul de acord sa ajut,nana sa ne dai contul

asa...acum ce mi-a ramas in minte din ce-am citit...maribell parca tu ziceai ca se trezeste pe burta si plange...eu la a mea ii pun langa ea un animal de plus mai mare care o impiedica sa se intoarca insa acum a inceput sa se intoarca in loc si nu mai are efect....nu stiu cum sunt alti bebei da a mea inafara de orele de somn cand doarme pe spate in rest numai pe burta sta si e intr-o continua miscare
si Emma se trezeste uneori noaptea tipand de-mi sare inima din piept...nu stiu cauza,poate e doar o faza a lor
noi am scapat de vaccinuri,pana la 1 an nu ne mai doare capul,ieri l-am facut pe cel de 6 luni si n-a avut nici o reactie din contra a fost linistita
maine ma bag sa fac branzica sper sa-mi iasa,is cam afoana la facut mancare da asta e tre'sa facem
eu am renuntat sa-i dau sucul de fructe si legume de la ora 16 pentru ca dup-aia nu-mi mai bea bine laptele si-asa abia ajungem la 600mlpe zi asa ca ramanem doar cu piureul de fructe dimineata si la 7 luni incepem si cu supica
mai citesc din urma si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

aaa am uitat ceva important sa intreb:
bubu stiu ca tu ziceai ca unul din bebei avea probleme cu ochisorul...s-a rezolvat?ii mai curge?ca noi suntem la al treilea antibiotic si mi-a zis dr ca daca nu-i trece nici cu asta,fiind cel mai nou aparut pe piata atunci trebuie facuta interventia pentru desfundarea canalului lacrimal,eu tot incerc sa-i fac masaj da nu sta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui taty_ana

aaa am uitat ceva important sa intreb:
bubu stiu ca tu ziceai ca unul din bebei avea probleme cu ochisorul...s-a rezolvat?ii mai curge?ca noi suntem la al treilea antibiotic si mi-a zis dr ca daca nu-i trece nici cu asta,fiind cel mai nou aparut pe piata atunci trebuie facuta interventia pentru desfundarea canalului lacrimal,eu tot incerc sa-i fac masaj da nu sta

mamica fericita de Emma Antonia(02.05.2010)



Da, la noi s-a rezolvat.
Am mers la o clinica ofta privata eu imi imaginam pt un simplu consult si mi-o ia pe loc din brate si o baga la blocul operator (eu am ramas masca)si mi-o aduce cam in 10 minute rezolvata
Si mi se pare atat de simpla dezobstructia asta ca nu cred ca merita sa tot bagi la colire in ochii ei.
A mea nu statea nici la masaj.
Dupa procedura mi-a dat si mie un colir cu ofloxacina sa ii pun si gata... sper sa nu mai avem probleme ca am mai auzit ca nu intotdeauna se rezolva din prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Ma bucur mult ca sunteti de acord cu ideea noastra.Impreuna putem face multe.
oricum facem lucruri extraordinare aici,numai schimbul asta de informatii e nemaipomenit,cum suntem noi mamele la primul copil atat de "experimentate" datorita acestui frumos topic

Eu am vrut sa-i transfer azi banuti dar nu mergea de la raiffeisen la BRD..mai bn,ca poate se va strange mai mult si isi mai plateste din datorii sau ii cumpara trambulina de care zicea ca are nevoie,sau "the vest"..
Nana,ma gandeam sa-i trimitem pe 18 decembrie cand e si ziua lui David..sa fie asa...cu semnificatie



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Nu cartile cresc oameni,ci mamele.

Mergi la inceput