Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***278***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

GINA, asa belele sa tot aduci! Auzi, belele! Hm!
Mai bine vezi tu de beleaua aia mica a ta , sa nu ti-o haleasca cineva! Arata delicios! Si ce parc de distractii are el acolo acasa!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Simply, mosteniri, mosteniri... Noroc ca mai exista doua nepoate (fetele cumnatei). "Agregatul" ala cu tobogan si leagan are vreo 14 ani vechime. Dar inca se tine bine...

Multumesc de delicios. Adevaratul e ca il iubesc de numai pot.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Mada, un mare de la mine, sa fie Craciunul frumos ca altadata si sa fie cu ganduri impacate, nu cu tristete.


Avem o veste buna: a scapat motanul de (z) garda de pe 25 decembrie.

Monn

Novus, Mandra nu-si mai da cizmulitzele jos din picioare! Nici pe olita nu a vrut sa renunte la ele, a trebuit sa i le pun la loc. Sa vezi ce tzantzosha statea ea ca motanul incaltat, pe olita , cu fundu'gol, dar cu cizme in picioare.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
denisamada - multumim de cafea si reteta
nu am forme (oare n-as putea folosi formele de la borcanul-formelor-de-biscuiti ?)
la ce masina v-ati hotarat?




Asa zicea si Costin cand am luat "borcanul", ca pot folosi formele la biscuiti.

Skoda Octavia asta facelift-uita 1.6MPI

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Novus, Mandra nu-si mai da cizmulitzele jos din picioare! Nici pe olita nu a vrut sa renunte la ele, a trebuit sa i le pun la loc. Sa vezi ce tzantzosha statea ea ca motanul incaltat, pe olita , cu fundu'gol, dar cu cizme in picioare.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Fa-i poza, fa-i pozaaaaa!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

DYANA, 99,99% ti se trage de la oboseala! Somnul asta fragmentat si efortul fizic si psihic cu mami tau in spital, stress cu serviciul, Cristi pe alta lungime de unda.....se aduna si se tot aduna! Fa ceva, cumva, sa te odihnesti bine si sa te remontezi, sa nu te prabusesti, macar de dragul lui Mutzu!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

[quote]citat din mesajul lui denisamada


Skoda Octavia asta facelift-uita 1.6MPI

[quote]

nu stiu ce inseamna "facelift-uita" dar se pare ca avem masini fratioare (si eu tot 1.6 tdi)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
A, si pt fetele depresive: ieri am fost la Spitalul Obregia in vizita la una dintre fetele cu caz la umanitare, Diannaalex. Are un baietel de 4 ani cu un sindrom rar si f pacatos care se manifesta si prin automutilare. Deja nu mai are o bucata din buza de jos de cat si-a muscat-o. E in scaun cu rotile, fiindca motric e dezvoltat de mai putin de 6 luni. In schimb, are o fata luminoasa si era vesel, incerca sa vorbeasca, dadea din manute si din picioare, se alinta... Mi s-a rupt sufletul cand am vazut ce zambet curat poate sa aiba un pui cu atatea probleme...




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

BIANCA, super treaba cu libraria digitala, bravo

ILINCA, felicitari sotului, sunteti o familie tare dasteapta ce mai

ANCA, ce sa zic, daca tu esti happy si lucrurile merg bine, lasa-le sa curga asa cum sunt si vezi unde duc

GINA, si mie imi fug ochii dupa jucarii, ornamente, etc. Eu am cumparat mai mult pt aranjamentele de Craciun, ca vreau sa ma apuc de cele demonstrative, pe baza carota sa zica lumea ce si cum vrea. Am luat si ceva cadouase, dar nu cat as fi vrut, asa, in limita bugetului. Astept cu 10 perechi de ochi salarul sotului

ANAAN, te pup mult

MADA, am citit eu bine, Mosu vine cu masina?

GIANINA, sanatate micsunicii

DYANA, sa iti zic ce program avem noi de somn?
Ziua: adormit la mine in brate, plimbata prin casa, mutat pe canapea in sufragerie (patutul ei aproape nu mai exista), unde doarme maxim 1 ora, apoi se trezeste in urlete, urla fara consolare o perioada, adoarme la mine in brate si trebuie sa stam asa 1 ora, 2, nu o pot muta ca se trezeste. Deci clar eu sunt paralizata cat doarme ea, nu pot face nimic. Daca ma culcal langa ea nu se mai trezea, acum vad ca nu mai are efect.
Noaptea: o adoarme tati f f greu (cu mine nu mai adoarme seara), o pune pe canapea, o mutam in patut, unde doarme cat ne e norocul. Poate fi 3 noaptea sau 5, 6 in caz fericit. Atunci se trezeste si vine urland la noi. Urla tot neconsolat, primeste laptic pana la urma, cu noi in pat si adoarme intre noi pana la 7-8. Si eu imi pun intrebari cu carul, cu ce am gresit, de ce e asa, ce o deranjeaza de plange atat de mult, ce am putea face, etc. Pediatra mi-a zis ca nu ma poate ajuta, sa o duc la psiholog. Eu tot ma consolez spunandu-mi ca e doar o perioada si va trece odata cu cresterea. Nu pot decat sa sper ca va fi asa. DYANA, din pacate, eu reactionez f urat, urlru la copil, ma doboara oboseala si nu ma mai pot stapani, cu toata schimbarea si zen-ul meu. Dar repet, sunt increzatoare ca va trece si muncesc mult la rabdare.

In final, va las albumul updatat de aranjamente

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/AranjamenteleMele#

Va pup cu drag!

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Novus, Mandra nu-si mai da cizmulitzele jos din picioare! Nici pe olita nu a vrut sa renunte la ele, a trebuit sa i le pun la loc. Sa vezi ce tzantzosha statea ea ca motanul incaltat, pe olita , cu fundu'gol, dar cu cizme in picioare.


Fa-i poza, fa-i pozaaaaa!



Facut! Dar cu telefonul... ca bateriile de la camera se termina cand iti e lumea mai draga...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput