Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

victo, tu erai cu bananele prajite?! a ramas pagina deschisa si acuma m-am uitat mai bine peste ea... pai si eu o sa fac, arata bine si sunt convinsa ca-s si tare bune la gust - si la kg!!!

apropo de kg, eu ma mentin , insa au scazut 3 cm in talie , probabil s-au pus pe altundeva

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

OOf, mai rodi...bine macar ca ti-a spus si nu s-a apucat eu stiu sa isi schimbe altfel comportamentul, iar tu o sa incerci sa fii mai atenta..
eu nu mai zic nimic de al meu bietu, ca eu sunt atat de obosita, cum ma trezesc zilnic la 5..asta dc nu cumva prichi m-a tot fatait toata noaptea...incat seara dupa ce culc copiii de-abia astept sa ma bag la somn..de alte cele nici nu=mi mai trece prin cap..oofff..nu stiu cd o sa intram in normal.
plus ca Stefan nu stii cd doarme sau cd iese din camera si vine la noi..mie chestia asta nu-mi place defel..si nici nu stiu cum vom putea sa il facem sa inceteze.
asta noapte normal ca nu m-am odihnit din cauza lui, ca atata m-a tot lovit cu picioarele, nici chip sa adorm

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ha ha..da rodi, eu nu sunt cu dieta, asa ca fac si mananc cum ma taie capu'
am facut aseara..a avut succes rasunator..iar aluatul care a ramas, l-am facut clatita, f bun..si am bagat si 2 cani de lapte si gata cina pt mine :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna fetelor.

Noi am avut vreo 2 zile mai agitate. Duminica seara Theo a fost tare agitat. A plans, s-a scremut groaznic. L-am ajutat cu un supozitor, a facut, s-a linistit putin apoi a reinceput programul. Se scremea cu niste tipete ingrozitoare. Asa ca ieri i-am facut o ecografie abdominala. Era totul in regula doar ca era plin de gaze. Asa ca nu- de mirare ca-l doare burtica asa tare.

A mai dat cineva la bebelusi ceai de anason? Acum incerc sa vad ce nu agreeaza el pt a le scoate din alimentatie o vreme. Suspectez ceaiul acesta si cartoful.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

rody. Ce sot atent si dragastos ai...Sa-ti traiasca!!! Eu zic, diseara sa-ti pui ceva sexy pe tine si sa te bagi in pat langa el ca sa-ti iei revansa fara sa-i zici nimic, sa fie ca o surpriza si sigur va fi surprins (cred), zic eu, acum tu faci cum stii mai bine. Eu oricum am avut parte de 2 activitati pana acum, sper ca in seara asta sa fie a 3-a. Noi inca nu am intrat in normal, suntem cam aerieni.


Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
"Cresteti sa va inmultiti si sa umpleti pamantul si-l stapaniti"
(Facere I,26)
http://happyrooms.blogspot.com/
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Roxana, cartoful da gaze.

Coteasca, bravo pt 2 runde... Noi nimic nimic... de cand cu noptile astea fantoma...

Rodi, io zic sa ii trimiti sms sotului (sa nu se supere ca nu ii raspunzi) si sa ii spui ca fara sa vrei l-ai neglijat, dar ca tu il iubesti tare, tare si iti iei revansa diseara... si e musai sa te tii de cuvant... Al meu bietu.. io tot il intreb, noi cand mai facem ceva, el zice: "lasa draga, sa fii si tu mai odihnita, ca noi avem vreme"...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

la noi ploua ...asa ca azi stam in casa
am uitat sa iau alocatia lui Matei, oare o tin astia la posta mai mult de 1 saptamana?
nu stiu de nu vireaza banii in contul pe care l-am dat si mi-am facut special cont si card la o banca agreata ca cica la ING unde aveam eu cont nu vor sa vireze banii, mari prosti zau asa

LA MULTI ANIIII pentru sarbatoritii de azi
Victor Andrei!!!
Matei!!!
Alicia!!


Carla m-am uitat prin cartile pe care le am si nu gasesc nimic cum ca ar fi rau sa manance inainte cu 1 ora de baie
poate ma lamuresti tu...

referitor la dovleac...cine a luat sa aiba la iarna, mai verificati ca ai mei au inceput sa se strice acolo unde erau putin loviti sau zgariati
oare daca i-as face la abur si i-as pasa c mixerul...apoi i-as pune in recipiente avent in congelator...o fi ok?

Victo m-ai terminat cu bananele...uff si de pe prima pagina paste cu sos bechamel
musai sa le incerc

Rody offf e greu cu baietii nostrii...eu ma si mir de al meu ca inca tolereaza somnul meu interminatibil si oboseala cronica de care sufar
hai gaseste un pic de energie si fa-i o supriza diseara...arata-i cat de mult il iubesti!


Oana mamica lui Matei – luna a 5-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Citat:
Coteasca, bravo pt 2 runde... Noi nimic nimic... de cand cu noptile astea fantoma...

Da de unde bravo, chiar slaba activitate, tinand cont ca astea s-au petrecut in ultimele 5 luni, ca sa nu le mai pun pe alea 9 din sarcina
Si voi cum nimic nimic? pai ce mai astepti???

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
"Cresteti sa va inmultiti si sa umpleti pamantul si-l stapaniti"
(Facere I,26)
http://happyrooms.blogspot.com/
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata

Si noi am avut o noapte grea ca de obicei....am incercat sa/i schimb programul...i/am facut baia la 6.30 apoi papa si a adormit la 7.30...si a dormit pana la 9.30 cu vreo 3 treziri...la 9.30 era fresh de ziceai ca a dormit vreo 6 ore....apoi a mai adormit pe la 23...si s/a trezit la 12.30 la 2.30 pt papa...apoi iar la 3.30 apoi pe la 5 iar la 6.30 pt papa iar la 7.30 si apoi de tot la 10.30...si nu mai punem la socoteala foielile...eu nu inteleg de ce se trezeste asa de des

Rody eu zic sa/i dai un msg si diseara o surpriza

Cris asa si al meu barbat cand il intreb cand mai facem si noi ceva cica lasa ca avem timp...tb sa iau eu initiativa si sa ma duc calare pe el intr/o noapte

Victor,Alicia si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

dragele de voi, va pe toate! pai nu voi ar trebui sa ma incurajati pe mine, ci eu pe voi, ca noi n-am facut pauza decat vreo 2 luni, adica 1 sapt inainte de nastere, 6 dupa, si inca aproape 2 cand au venit uratii la 2 sapt de cerazet...

e adevarat ca trebuie putina initiativa, sa vad cum ma organizez deseara, ca sotul vine de la munca la 6, se invarte prin casa de 2 ori si pleaca la sala, eventual dupa... dar ce ma fac cu Maria?! ca e prea tarziu sa o las la vreo prietena si e prea devreme sa se culce... iar daca las pe mai tarziu, mi-e ca iar adorm... i-am trimis sms, mi-a si raspuns, dar cred ca inca e suparat ca el crede ca nu-l inteleg si ca se simte asa de inutil . Doamne, nu m-am gandit ca e asa de important! deci, neaparat tre sa remediez situatia, si parca iar imi vine sa rad

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput