M-am hotarat.............adoptie(72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Puffy - LA MULTI ANI sanatosi si fericiti alaturi de puiul tau. si sa treaca mai repede zilele pana vine acasa cu voi.

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANI tuturor celor e poarta numele de Andreea si Andrei, sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucuri.

Puffy sa-ti traiasca Andreiutul, sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii

danaionela sa-ti traiasca si tie fetitele si sa va bucurati de ele

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani celor care poarta numele sf.Andrei!

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

La multzi ani sarbatoritzilor de azi! puffy...primeshti cele mai multe dedicatzii, pentru ca ai cel mai "proaspat" andrei! pupici...vreu shi io tort, kiar daca ingrasha

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:


In primul rand vreau sa urez LA MULTI ANI TUTUROR care poarta numele Sf apostol Andrei.

Eu imi doresc foarte mult sa infiez un copil. Sotul nu este de acord cu infierea unui copil necunoscut dar ma aproba adica este de acord ca sa fie doar copilul meu. Stiu ca pare ciudat dar asta este. Mi-e frica ca n-o sa reusesc daca sunt singura. Copilul o sa stea cu noi amandoi daca o sa reusesc. Lui ii plac mult copiii si este foarte suparat ca noi nu avem copii dar cred ca s-ar atasa de copil. Voi ce ziceti este posibil? Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Adica sotul tau ar fi de acord sa ai un copil cu un "donator" sau ar fi de acord sa adopti singura?
Fiind casatoriti legal adoptia se face de catre ambii parteneri.Nu stiu sa fi adoptat cupluri casatorite doar unul si celalalt nu.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

sandaa...puteai sa adopti singura doar daca sotul era de alta cetatenie...daca e roman nu poti adopta singura


UN TREN DE FLORI TUTUROR CU NUMELE SF.ANDREI

NUMAI BINE TUTUROR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Multumesc fetelor.
Liliana as dori sa te intreb daca esti sigura. Ai putea sa-mi spui de unde stii? Sper ca nu te superi. Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Buna fetelor. Nu am mai trecut de multisor, dar v-am citit de fiecare data cand am avut un pic de timp.
In primul rand felicitari sarbatoritilor!
Si in al doilea rand o rugaminte maaaare. Stiti cumva cat dureaza pronuntarea pentru deschiderea procedurii de adoptie, respectiv in cat timp ajunge comunicarea la Directie? Caci asteptam, asteptaaaaaam, asteptaaaaaaaaaaaaam de ni s-au lungit urechile!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sandaa citeste legea 273/2004 care e legea adoptiei si apoi intreaba la DGASPC-ul de care apartii.




Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput