Nov-dec 2010- Hai, Ralucaspm!Bv Diana!(160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Ukume, esti gata, acum te poti linisti si savura ultimele zile.

Eu tocmai am primit de la sorela mea vreo 2 saci cu hainute (jumatate din ele sunt noi) si abia astept sa ma apuc si de ele sa le spal. Tot mai am de luat una-alta de la farmacie si pentru mine, dar si eu sunt pe drumul cel bun.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Felicitari, Sun&Kamik&Hera!

Bun venit, ursuleti!

Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Amelia vad ca si tu ai o sora la fel de scumpa ca a mea. Tot asa am primit si eu de la sorela un sac de haine si juma erau noi. Inseamna ca saptamana asta ai cu ce te 'delecta'

37+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Felicitari, Hera!!

Olga, multumim pentru capitol si listuta! Sa primim numai vesti bune!
Sugubina, foarte frumoasa povestea nasterii, m-au trecut fiorii. Legat de Mara, eu am reusit la Maria, cand avea aceeasi problema, sa o alaptez in timp ce o plimbam in brate prin casa sau ii cantam sa-i distrag atentia si pana la urma a mers. Mai merge sa-i dai sa pape cand e aproape adormita, atunci nu prea comenteaza asa tare. Mai sunt si zile grele, eu am asociat asta cu ceva schimbari hormonale la noi. Sper sa mearga una din variante. Poate mai stiu fetele, eu am cam uitat si mai e pana imi aduc aminte.:)

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ana, ce mai faceti? Unde doarme acum David? :) La mine a fost invers, a stat la inceput in patut, apoi s-a mutat la noi in pat pana pe la 1 an jumatate.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

ursoaicele...

Eu sunt ceva mai bine, cu capul ca in rest nu vad nicio ameliorare. Ma bucur doar ca nu mai am febra si cefaleea aceea oribila. Nu am scapat insa de puseuriile de transpiratie nocturne pe care nu stiu sa le justific in lipsa febrei si de roseata si durere la nivelul sanului. Sunt ingrozita ca pata s-a extins desi urmez tratamentul cu sfintenie de frica cutitului sau a infectie generalizate. Asa ca traiesc cu frica si mor de sete

Imi pare rau ca nu am reusit sa citesc decat de ieri pana azi, am senzatia ca sunt tare in urma...

Am si o intrebare de gaina cu jumatate de neuron: CUM STIU CA AM GOLIT SANUL LA MULS? Doctorita mi-a spus ca trebuie obligatoriu sa am sanul gol (misiune imposibila) dar nu am voie nici sa apas nici sa masez cand mulg asa ca nu imi dau seama daca e chiar gol sa nu . Orice as face lapte tot mai iese, in ritmul asta raman cu pompa lipita de mine

Vasari, ai vazut ce nenorocire poate sa fie linfangita? Nici nu auzisem de ea si culmea e ca o poti face si de la o zgarietura. O sa ajung obsedata de aceasta boala. Tratementul e pe baza de penicilina, in doza de elefant si antinflamator

Sashenka, calm ca vine laptele. Eu zic sa nu fortezi nota ca si cand vine nu mai scapi. La mine cel putin asa merge. E liniste si pace si apoi urmeaza invazia cu neplacerile si bubele ei. 4l de lichide este muuuult... vorbeste invidia din mine, am voie cam un pahar pe zi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

numai io nu mai nasc !sunt mare,imensa, sunt cat malu'. nimic nu-mi mai vine,nu mai incap in pat, n-am somn, mananc cat 10, si dr a zis ca bebe vine fix la 40 s. Doamne,ma dor toate !

Gabriela
37+ viitoare mami de Ayan Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Intru si eu scurt sa va salut si sa urez bun venit noilor ursuleti!

Sugubina aceeasi problema o am si eu cu nervozatu meu si o rezolv cu biberonul. Desi tzitzi ramane favorita mai papa si biberon tot cu laptele meu bineinteles. Chiar si acum juma' de ora am avut aceeasi problema. si succes!

mirunam gol, gol nu va fi niciodata, dar vezi ca nu mai curge decat foarte putin si cu mari insistente. Atunci e "gol"

Azi am patit-o sau mai bine zis multumesc Doamne ca nu am patit-o. Am adormit cu spatele la bebe si bebe a cazut din pat. Desi era 1 metru intre bebe si marginea patului, el era pe burtica, il auzeam cum se foieste dar varza de oboseala nu m-am intors la el. Si el a cazut.... cred ca norocul a fost ca a cazut cu tot cu plapumioara lui ca impactul nu a fost atat de puternic. Slava Domnului ca nu a patit nimic, dar nu cred ca mai dorm cat timp e langa mine in pat.
As fi putut sa-mi aduc aminte ca la Teo era sa patesc la fel... fiind pe burtica baga genunchii sub ea si se impingea apoi in picioare si astfel se deplasa. Am lasat-o exact in mijlocul patului si am gasit-o la margine. Asa ca desi bebeii mici nu se deplaseaza se mai intampla si exceptii.


Cris mami de Teodora si Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Felicitari SUNSET!

Fetele am o problemuta-cea mare Mara urla de foame, o pun la titi, si incepe sa dea din cap,face gura de leu, ia sfarcul si apoi il lasa repede. Am tot incercat sa i-l indes, sa o pacalesc sa il ia. Suge putin, il molfaie si apoi il lasa iar.Asta desi ii e foame, ca isi manca manutele. Si tot asa imi face de la doua noaptea trecuta. Ce sa fac?Aveti vreun sfat? Sa fie de la seringa cu care ii da tati supliment noaptea? Azi i-a dat cu lingurita cate putin. Nu e foarte comod pt ei nici cu seringa sau lingurita ma gandesc. Da nu pot pricepe de ce refuza titi. Ilinca prinde calumea sfarcu, suge mult si adoarme-deci exact cum tre sa fie..

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna


sugubina, eu am patit asa la Clara cand facuse afte din acelea albe in gurita de la laptic. Uita-te in gurita ei si dc e cazul badijoneaza-i gurita cu glicerina cu stamicin.


Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Felicitari Hera, Kamika, Jany pentru bebei!
Miruna si sa dea Dumnezeu sa treaca repede limfangita!

Fetelor, ce alta pompa de san recomandati in afata de philips avent (care mie mi se pare totusi scumpa)?

35+ viitoare mami de

Mergi la inceput