Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

salutare fetele,
maine facem 2 luni mergem la vaccin
in rest suntem ok

BAZAR GENERAL PE DC
ajutati la terapia pentru Ema pe DC

Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de baietel dulce PETRU MIHAI (23.09.2010) si de bomboana EMA (25.02.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumy27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Fetelor, voi de la cate luni incepeti diversificarea?

Meme de Maiu si Lulia


Buna dimineata ! sau mai bine zis ziua!

referitor la diversificare eu m-am gandit ca de la 4 luni sa incep. David face sambata asta 3 luni si mergem la pediatru sa intrebam; cred ca pe tema diversificarii s-au scris enciclopedii intregi insa parerea mea ferma este ca fiecare mama va sti cel mai bine cand sa inceapa diversificarea la copilul ei ( eu am prietene care au inceput sa le dea copiilor si de la 2 luni si la polul opus am prietene care pana la 8 luni au dat exclusiv LM, nici macar ceai ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr33aaa spune:

andrei mananca doar LP si avem mici probleme cu kk - 1 data / 24 ore sau chiar mai rar cateodata. pediatra mi-a zis ca daca devine chiar o problema, putem sa incepem cu cateva lingurite de suc de mere de la 3 luni 1/2. mie mi se pare un pic cam devreme... voi ce ziceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui andr33aaa

andrei mananca doar LP si avem mici probleme cu kk - 1 data / 24 ore sau chiar mai rar cateodata. pediatra mi-a zis ca daca devine chiar o problema, putem sa incepem cu cateva lingurite de suc de mere de la 3 luni 1/2. mie mi se pare un pic cam devreme... voi ce ziceti?


andreea, mami fericita de andrei (15.09.2010)

andrea, sa stii ca si noi am avut probleme cu kk dar acum s-a reglat.si tot numai pe LP este.acum face de 3 ori/zi.
mai auzisem eu de sucuri date la 2 luni sau 2 luni jumatate, insa mi s-a parut devreme rau.acum face fiecare cum crede ca e mai bine pt copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Neata!

Ma tot chinui de la ora 8 sa intru sa va salut, dar Tudor a avut un "recital" de colici si apoi a dormit pe mine vreo ora. Acum l-am asezat in sezlong, deja chitaie




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr33aaa spune:

cred si eu ca e prea devreme. fara prea multa experienta, as fi zis ca undeva dupa 4 luni 1/2 trebuie inceputa diversificarea. mai am un pic de timp sa mai citesc despre asta. si normal, sa mai schimb pareri cu voi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu ziceam ca e devreme ce am auzit eu:suc la 2 luni.nu de diversificare spuneam.mie mi se pare ok ca perioada sa fie undeva la 4 luni jumatate-5 luni si jumatate.parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

fetele!
Mie pediatra mi-a zis sa incep diversificarea de la 4 luni jumate. Eu ii dau LP si ceai. Cat despre KK face o data pe zi sau uneori de 2-3 ori pe zi. Daca nu face intr-o zi atunci ziua urmatoare face de 2 ori. Cat timp nu e constipata nu e nici o problema.

Am facut primul pas pentru botez...rezervarea salii pentru 12 februarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andr33aaa

cred si eu ca e prea devreme. fara prea multa experienta, as fi zis ca undeva dupa 4 luni 1/2 trebuie inceputa diversificarea. mai am un pic de timp sa mai citesc despre asta. si normal, sa mai schimb pareri cu voi


andreea, mami fericita de andrei (15.09.2010)



Adreea sa-i d-ai 3 lingurite de suc de fructe sau morcov de la 2-3 luni nu inseamna diversificare! Eu i-am dat celui mare asa deoarece incepuse sa se constipe! M-a invatat pediatra si am ascultat-o! Pe la 4-5 luni mi-a zis sa-i bag piureul de fructe, pe la 5-6 luni supica de zarzavat s.a.m.d.! La al-2-a la 5 luni i-am dat mar ras! Asta a fost primul aliment!
Parerile sunt fff impartite....Fiecare aplica ce vrea si cum i se pare mai ok pt copilul sau!
Eu mi-am zis ca de la 6 luni incep sa-i bag mese de alimente dar la baieti nu m-a tinut curiozitatea, asa ca la 5luni si ceva i-am bagat pe diversificare!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

Intrebare: noaptrea copii vostrii mananca o portie intreaga de mancare? Petra s-a trezit la 5 si a mancat 100 ml, la 9.30 -130 ml iar la 11.30 70 ml ceai. De obicei ziua mananca 200 ml sau 180ml de LP.
S
ambata seara mama a stat cu Petra si eu cu fetele am mers in club... a fost super, am dansat pana m-au durut piciorele. Ma dezvatasem de tocuri si fuste scurte.

Mergi la inceput