Fluturasi de martie-aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce fac burticile??
acum am ajuns si noi de la socrii. ne-a asteptat cum am banuit cu mancare facuta si cozonac si am mancat de nu mai pot.
si bineinteles, cum zicea si catank, soacra-mea cica vai, da' mananci? da' manaci bine si de toate? da' sa mananci si grasime ca si aia este buna,si sa mananci si aia si aia, si sa mananci mult ca trebuie sa creasca copilul mare.... ca parca eu stau nemancata. oi parea eu nemancata dar nu sunt deci mi-a facut un pic capu' calendar dar a trecut repede
voi patiti asa cu soacrele? tot asa cicalitoare sunt cu voi?



S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ailed, strumph mercic de incurajari

nici eu nu ma pot tine chiar atat de riguros de un regim ... doar ca de cand e si delia parca e mai bine .... mananc mai putin ... si ma straduiesc .... sA NU BAG DULCIURI DESI IMI MAI SCAPA .... si ieri de exemplu am comis-o .... am mancat 3/4 dintr-o piza cu branza ... restul antonia ...

chiar stie cineva o reteta de casa de pizza cu feluri variate de branza?

desi manac indeosebi post mai ma scap ... si ieri nu a fost cu vointa mea .... s-a terminat butelia si nu aveam nimic preparat .... ca eu prepar zilnic cate ceva ....

miki da nu mi-ai rasp de unde esti?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea ma bucur ca ai mai dat un semn, n-ai mai intrat de mult

catank ce bine ca esti mai bine, este tare rau sa fii racit. iti da o stare.... ai grija de tine si de bebelina. si eu maine mananc peste, abia astept

strumphitza deja au aparut luminitele si toate cele de Craciun? cred ca este foarte frumos.

lalely chiar ca este rotunda rotunda burtica ta. este frumoasa si a mai crescut putin

ama,anamira, anaxena burticile frumoase

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami este buna pizza facuta in casa mai ales sa ai si tava din aia sa iasa asa subtirica.
poate iti zice ama o reteta buna. de fapt, uite-te pe blog-ul ei ca are acolo retete. ne-a si pus intr-o zi pozici cu pizza, stii cum arata???

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cu toate ca am mancat azi de toate, mi-am pus acum o felie cu unt, cas afumat si ridichi. mi-a dat soacra-mea cas afumat facut in casa, asa bunnnn

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina.n ce lucrusoare frumoase ai crosetat la bebe

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am terminat si eu salata si am halit vreo 2 linguri, zici ca ma tine barbatu nemancata o saptamana de bag in mine ca nehalita , dar nah, am facut-o trebuia gustata nu ? Asta tot pentru pofta lui Nick am facut-o , ca el ma baraie de vreo cateva zile ca i-ar placea o salata de asta si eu fata buna i-am facut

Pisuc, deci cat de curand marea mutare !! Sa nu uiti sa ne dai de baut cand e totul gata si va mutati

Ailed, bravos ... la noi merge in sus cantaru da la tine vad ca s-a dereglat si merge numa` in jos Trebuie sa il pun si pe al meu la vale ca vad ca sta numa` la deal

Roxy, sa iti fie de bine papica la soacra , cozonaccccc ... o sa fac si eu mai incolo in decembrie, poate pentru Mos Nicolae ca la Mos Craciun plec mai la nord la soacra sa il gasesc cu tolba plina si nu o sa fiu acasa sa ma desfasor eu cu aluat si framantat o sa fiu si eu regina, tratata bine si alintata, nu numai matza

Ma duc sa ma intind nitzel ca ma doare spatele de la atata stat in picioare si tocat la salata

Pe mai tarziu

_
Mind the Bump!22+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lauriciu ce mai faci? ma bucur ca ai revenit la noi. te asteptam sa intri mai des ai zis ca pui pozici cu burtica

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

stefy imi pare rau ca ai starea aia nasoala. nu cred ca exista ceva de facut doar sa astepti sa treaca de la sine...daca nici shoppinguiala nu merge....


bb_yasmi sa ai pofta si sa-ti pice bine mancarea

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor eu merg sa fac baita. si mai intai mai imi pun un sendvis din asta ca tare bun a fost


S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput