Nov-dec 2010- Bravo, Sunset! Hai, Hera!(159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

de cand se micsoreaza concediu? intram si noi in aceasta categorie? sau de cand se aplica legea?


maine am programare la medlife pt desfundarea cailor respiratorii si vreau si un alt consult, alta parere vis a vis de nedumeririle mele

Mami de printisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

dati pe antena 3 zice ca se va micsora concediul de maternitate la un an in loc de 2

Doamne ai grija si de noi 39+ Alexia


Pai da, ca nu mai aveau cum sa loveasca in mame si bebelusi, trebuia si asta...

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Pt fetele care au facut cezariana, ce ati mancat cu o zi inainte sau de cand trebuie sa nu mai mananc nimic? Merci.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008 si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La Min. Muncii se discuta inca perioada de acordare, de la anul. Cica nu umbla la procentul de indemnizatie, doar la perioada. Si abia saptamana viitoare prezinta variantele.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui amelia_ilie

La Min. Muncii se discuta inca perioada de acordare, de la anul. Cica nu umbla la procentul de indemnizatie, doar la perioada. Si abia saptamana viitoare prezinta variantele.

35+




offfff sunt niste nemernici ce fac cu un copil de un an daca tre sa ma intorc la munca si nu imi permit bona

Doamne ai grija si de noi 39+ Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna.

vesti de la Dimitra:

Bebe Ilias a venit pe lume prin cezariana ieri la orele 11,00.
este sanatos, frumos ( stiti voi chestia cu cioara si puiul ei ) si a avut greutatea de 3.400 gr.
mamica se resimte dupa operatie, are dureri maricele dar spera sa-si revina repede sa poata avea grija de micut!

nasteri usoare si bebei sanatosi tuturor!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:





FELICITARI DIMITRA!!!!
BINE AI VENIT PE LUME BEBE ILIAS!!!





37+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

FELICITARI, DIMITRA ! BINE AI VENIT PE LUME BB ILIAS !


fetele, cand va duceti cu bomba la guvernanti, sa anuntati si provincia!....astia au mintea odihnita si nu au ce face de nascocesc de-astea

-----------------------------------------
LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
cu ajutorul lui Dumnezeu
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Felicitari,Dimitra!!! Sa-ti traiasca grasunelul, sa fie sanatos! Refacere rapida si mult laptic, Dimitra!!!
Intrebare pentru mamicile care alapteaza: va este foame des? simtiti nevoia sa mancati ceva dupa alaptat sau cam o data la 3 ore? Eu zici ca sunt gravida iar de cateva zile. Simt nevoia sa rontai, sa ciugulesc ceva foarte des, adica ori dupa alaptat ori la intervale de 2,5-3,5 ore (parca sunt bebelus ). Si nu mai stiu ce sa mananc, astfel incat sa nu-i provoc colici lui Patrick si sa reusesc sa sabesc si eu (mai am 9 kg de dat jos ). Am dat jos doar vreo 700 g de cand am venit acasa, ceea ce mi se pare f putin. Nu vreau nici sa ma abtin sau sa ma apuc de diete, nu cred ca ar fi ok pt laptic. Voi ce ziceti? Astept pareri,sfaturi, idei de meniuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Aaaa...mi-am amintit. Vroiam sa va intreb daca si la voi dureaza asa mult pana va da certificatul de nastere al lui bebe. Sotul l-a declarat pe Patrick pe 1 nov si ne dau certificatul de nastere pe 3 dec . Si fara certificat nu putem depune actele pt alocatie si pt indemnizatie, nu?
Eu mai am concediu post-natal pana pe la mijlocul lui februarie, apoi intru in crestere copil. Cand oare trebuie depuse actele pt concediu? ufff, am uitat cum am facut la nasterea lui Nico, nu mai stiu nici cand am depus actele pt alocatie...memorie pierduta.o declar nula!

Mergi la inceput