Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatzaaaa

amn vazut cafeaua de la dece asa ca am venit
ma bag la recuperare ca nu am reusit aseara

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Neata!

Cica azi si maine DM are reducere de 20% la toate produsele. Daca ajunge careva dintre voi pe acolo azi dati si aici un semn pls.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Neata gagici!

Intru sa va fac cinste, apoi ma bag la recuperat sa vad cat reusesc!

So, azi facem 10 luni!!!!!

Bilant:
- o vanataie proaspata la ochiul stang - nu detaliez ca inca sunt in stare de soc!
- a doua seara de adormit singura in patut ...va zic ca m-a topit aseara cu faza asta. I-am dat tzitzuca, a papat bine, dar n-a mai adormit cu tzitza-n gura ca de obicei, asa ca ne-am mai giugiulit un pic dupa care am pus-o in patut, i-am pus pernuta de somn si a inceput frichineala...ba cu nasu-n perna, ba ridicat la marginea patutului, ba intors cand intr-o parte cand in alta si tot asa vreo juma de ora...apoi liniste si somn...in final era de-a curmezisul undeva la mijlocul patutului. Dar ce e cel mai important n-a ripostat deloc cand am pus-o in patut, se zambarea la mine printre barele alea, tragea singura de jucaria ei cantatoare ca sa puna muzica de nani...ce mai, am un copil model!
- n-avem nici urma de dintzuci (sper sa fie de bine per total treaba asta, ca parca ma cam nelinisteste)
- achizitii normale pentru varsta asta, dar uimitoare pentru mine...n-am studiat foarte bine subiectul ca v-am zis ca am lasat teoria deoparte, insa ma minunez de capacitatile ei de comunicare, de intelegere. Uneori zicem ca 'eh, ce stiu ei, ca-s mici, nu inteleg nimic'...foarte gresit! inteleg mult mai multe decat ne imaginam noi si au reactii si feed-backuri pe masura.
Daca m-as apuca de povestit as turui intr-una trei zile si tot n-as termina. Plus ca nu v-as zice nimic nou ca si voi experimentati aceleasi lucruri.
So, ca sa n-o mai lungesc, dupa linie totul da cu plus!!! - mai putin vanataia..., desi daca ar fi sa vad jumatea plina a paharului ar trebui sa zic 'bine ca n-a fost decat atat'.

Da, hai ca v-am luat cu vorba si v-am lasat cu burta goala...

Sa remediem:

Poftiti la





...de post, de dulce, Monti si neMonti, dupa preferintele fiecareia...



Nu intru in detalii culinare ca eu postesc si n-am voie sa salivez!


Trimit si mai revin pe parcursul zilei de azi, sper!

S-aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Neata!

Cica azi si maine DM are reducere de 20% la toate produsele. Daca ajunge careva dintre voi pe acolo azi dati si aici un semn pls.


este reducere, am primit eu un fluturas miercuri cand am fost sa cumpar pampersi ca ramasesem fara

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

zgubilicea

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

am apasat aiurea si nu am terminat...
pui stefan

XELA, ieri zice sotzu ca batea vantul pe rafturi la cel de la unirii, deh, sa reduca mai mult aeru'.deci nu stiu daca gaseste ceva...ce anume ai vrea?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Ayanna - LML Daria! Sa va aduca numai bucurii!

Cris.d - eu nu vreau nimic dar va spuneam voua poate aveti nevoie de ceva si nu stiti. La noi luna asta e mai de criza, asa ca incerc sa reduc tot ce pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

LML Daria si Stefan!
Ayanna nu te mai supara ptr vanataie. (zic eu, care desi trec a doua oara prin etapa asta, am fugit la neurologie la primul cucui) Din pacate e doar inceputul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

DANYELANA, cum mai e piciorul?
MP,?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

LML Daria! Pupam sa treaca vanataia! Si eu sunt de parerea ca mucius intelege multe (dar am motivat deja parerea, pentru ca il consider in general un exti raordinar). Si beb adoarme fara tzatza, tot cu o juma de ora de frichineala, se pare ca asta e comportament normal de bebelus de 10 luni! Nu mai pot demult sa-l adorm leganat pe perna, daca vrea sa doarma bine, daca nu, pot sa ma dau si cu capul de pereti, sa stau in cap, sa-i cant cantece de leagan fara numar... a dat de scroll-ul de la mouse si il exploreaza...

LML si Stefanut (sau -nel?) Ce cadouri au primit de ziua lor?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput