Fulguleti de nov-dec 2006 (236)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

nu stiu daca voi putea intra maine pe forum, dar toate gandurile bune se vor duce spre fetele noastre dragi, sa le dea DD putere si numai rezultate bune.



Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

David
sa iti dea DD multa, multa sanatate si fericire alaturi de surioara ta si parintii tai minunati.
roxanica felicitari, sa ramai mereu la fel de senina si minunata cum te stim, sa te bucuri in fiecare clipa de iubitii tai copii.


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_dani spune:

Buna dimineata!

Incerc sa-mi dau seama cum sa ofer si eu o cafea virtuala, sunt sigura ca v-ar prinde bine:-) Am gasiiiit!

Un tsunami de ganduri bune pentru fete!

Laura13, din toata inima, felicitari pentru burtica! Imi pare extrem de rau ca nu pot sa-ti dau nici un sfat:-( Eu am avut noroc, daca pot sa spun asa, ca nu am mai suportat deloc fumul de tigara, nici la mine, nici la cei din jurul meu, nici la cei de pe trotuarul celalalt. (Am mai gasit un emoticon). In acelasi timp, prietena mea draga nu a putut sa le elimine de tot, e drept, fetita ei a fost mai micuta la nastere decat Eva (cu ... 200 de grame), dar, in rest, totul este in ordine. Dragele mele, nu ma intelegeti gresit! Nu sustin ca fumatul nu face rau, cred insa cu tarie ca sentimentul de vinovatie, de neputinta de a opri fumatul (care stiu ca exista) face si el mult rau unei viitoare mamici.
Eu insami ma lupt acum cu asta, fumez din ziua in care am oprit alaptatul, mi-am dorit asta si o fac cu placere, dar trebuie sa ma opresc! Eu recunosc, am cerut ajutor unui medic. Care ma cunoaste bine, mi-a spus ca are nevoie de timp de gandire si ca o sa-mi propuna curand o solutie.

Pentru toti fulguletii si toate minunatele: Imi pare rau ca nu v-am urat "La Multi Ani" pe forum, dar m-am gandit la voi in fiecare an!
Si va urez acum, tuturor, ca tot ce va doriti sa se implineasca, sa fiti sanatosi si voiosi!

Ruxandra_sb, Eva e bine, e argint viu, ca intotdeauna
Pana cum avem la activ: febra pana la 38.8 cand facea vaccinuri, o laringita cu internare in noaptea de Revelion 2008 (din ce in ce mai bine cu emoticonurile) si inca una cand am incercat (si am esuat) sa mergem la gradinita la 1.8 ani. Dar asta e un subiect luung.

Chinico, usor nu a fost. Dar, uite, mi-a mai venit in minte un motiv sa ma ascund: cand apele erau tulburi pe aici iar eu eram in depresie (post-partum, ca doar pe ea am dat vina muult timp, asa, cam doi ani), ma busea plansul, inchideam calculatorul si imi juram sa nu mai intru. Imi amintesc clar ca nu am dormit intr-o noapte de jale ca nu stiu cine a indraznit sa-i raspunda Doniei urat, mi s-a parut o blasfemie si imi pare rau ca nu am reactionat. Dar asa am crezut atunci ca e bine, si imi asum raspunderea pentru asta.

Tuturor minunatelor, un salut cald si o imbartisare prieteneasca! Inca o data, multumesc pentru primirea calda.

Am pregatit doua albume cu poze pe celalalt calculator (ati pierdut multe momente din viata noastra, asa ca vor fi multe:-)), dar acum incerc sa-mi dau seama cum sa le incarc pe..Picasa, parca? Tot de la voi stiu si apoi sa-i trimit un link lui Lizzy.

Un week-end minunat, alaturide fulguleti!

Daniela, mami de fulgulet Eva-Mariuca (28.11.2006)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


nu pot sa cred ca ai avut timp, tocmai zilele astea, de selectat poze cu eva

cu pozele... recomand calduros sa nu le pui pe public. mai vorbim.

ma duc sa culc copiii, de juma de ora tot zic ca fac asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_dani spune:

Buna dimineata!

Lizzy, draga mea, daca A. a lipsit cateva nopti, eu nu am prea dormit bine si m-am ocupat cu pozele. Fac cum spui tu cu ele. Astazi nu cred ca pot vorbi, stii ca avem evenimente importante de sarbatorit, dar de luni…ma ocup.

Buni ne-a facut cadou Baby Amore, la insistentele domnisoarei Eva. Si ne-a dat voie sa ne jucam cu el inainte de ziua Evei. Pot sa spun ca am iar bebelus. Eu, nu Eva! Lasand la o parte ca mie mi-e frica de papusile care-si misca fata/burta/ochii si care vorbesc (de la Chucky mi se trage), in reclama nu se spune ca trebuie sa hranesti la el de 8 ori pe zi, ca trebuie sa-i dea sa bea apa (cu biberonul) in timp ce-l tii pe marginea chiuvetei, dezbracat, pana se curata pe interior…ca trebuie sa cumperi scutece absorbante separat, pentru ca in cutie mai e doar unul si tot asa. Ne distraaaam! Acum dorm si fata si bebelusul, fiecare in patutul lui…

Cam atat. Fug la bucatareala. Stiu…

Va imbratisez!

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:




La multi ani David!


Raza de soare, sa-ti traiasca minunea cea mare alaturi de dulceata a mica! Te imbratisam cu drag.




..adevarata fericire in tine rasare si-n tine infloreste si leaga rod, cand ti-ai pregatit sufletul pentru ea. (Alexandru Vlahuta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

La multi ani pui de raza de soare!
Roxanico,sa iti traiasca familia frumoasa!

Mamidani,
Eu am auzit despre tine,m-ai ajutat la un moment dat, si ma bucur mult ca ti-ai facut ciraj sa ne scrii.Abia astept sa va vad in poze!

Laura,
Parca si la Dani ai fumat,nu?Macar sa le reduci,daca nu le poti lasa..si treci pe nanotek gri..au f putina nicotina si gudron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dragele mele Ruxandra, Laura , Lavinia, va multumesc din suflet pentru urari, va imbratisez si eu cu mare drag! da, sa ne traiasca puii, sa fie sanatosi, sa avem putere si rabdare sa-i crestem frumos
Acum am ajuns si noi acasa dupa o mini-vacanta in Apuseni, la Arieseni am fost, numai cu David, super a fost. Uite, va servesc si pe voi cu un excelent pastrav in malai, ca asta am mancat la munte cu mare pofta si eu si David, si fresh-uri fara numar!
N-am avut calculator 2 saptamani, noroc cu Ruxandra si Lizzy ca am aflat si eu de Crinuta. Chiar asa, Ruxandra, mai stii ceva , cum a trecut peste ultimele investigatii??

Acum va pup. Mai vorbim!

Roxana, mamica lui David (20 noiembrie 2006 ) si a Mariei ( 2 octombrie 2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Victor!

Va ofer o

Ruxandra, Lavinia, multumesc pentru raspunsuri.

Laura, multumim.

De sambata, domnisoara Stefy e purtatoare de role.... sunt pentru ziua ei, dar nu a fost chip sa le tina pana atunci.... I-a dat bica bani si i-am luat role.... sa vedem ce ii luam noi.... Ieri dimineata s-a trezit la ora 6, si-a luat rucsacul cu tot harnasamentul si a zis ca ea vrea afara cu rolele.... Am zis ca e intuneric.... cu greu am tinut-o in casa pana la 11, cand nu s-a mai putut si am iesit afara. Desi eu n-am fost de acord cu rolele... ca mi-e frica sa nu-si rupa ceva.... Tot eu le-am ales.... cu role pe parti, ce mai tarziu se pot pune in linie... dar deocamdata sunt mai stabile asa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

David
Tony
Victorila
Sa traiti, sa infloriti, numai bine sa primiti!

Mergi la inceput