Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

gabi, SH e second hand.




pe cuvant ca neuronul era mai zglobiu inainte de a sta numai acasa..

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

buna fetelor,

am si eu o problema, de ieri ma doare sanul drept, iar sub mamelon s-a umflat un pic sanul si este tare. durerea este la nivelul mamelonului.

oare ce o fi? o fi normal? ce credeti?

merci

elena+35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Buna seara,

revin si eu cu o intrebare/rugaminte: stie cineva de unde se poate comanda/cumpara patut de gemeni flexibil, asa incat dupa primele luni (cand gemenii vor sta impreuna) sa pot atasa un despartitor si sa-l transform in 2 patuturi lipite?

Vreau sa tin fetitzele impreuna im primele luni, asa mi s-a recomandat, sa fie aproape ca in uter, iar mai tarziu, sa le culc in patut separat, sa nu se deranjeze la somn.

Ma gandeam la un patut mare care se poate modifica ulterior.

Are cineva asemenea pat?

O alta sugestie de pe forum a fost sa iau 2 patuturi si sa le lipesc unul de celalalt pur si simplu.

o seara placuta tuturor,
Adishor + 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Noi avem 2 patuturi pliante lipite de 120/60. La inceput dormeau impreuna de-a latul saltelei. Dar eu le-am trecut destul de repede pe fiecare in patutul ei, cam pe la 1 luna cred. Acum le mai las ziua cateodata in patuturi, si fiind lipite se vad prin plasa, isi fura jucariile, isi smulg una alteia suzeta...sunt tare haioase.
Cand plecam la tzara luam patuturile cu noi si asa nu avem probleme cu somnul, cu adaptarea...au tot timpul ceva cunoscut si familiar cu ele. De aceea eu sunt adepta patuturilor pliante. Cel putin noua ne-au fost de folos...



din 09.12.2009 mami de gemanutze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Atassa spune:

Multumesc Ariadna si Moniland pt incurajari! Pana la urma toate sunt asa cum vrea Dumnezeu si m-am mai linistit. Azi reper beta+HCG si ecografiua. Sper sa fie mai bine:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Gabitza: abia acum am citit intrebarea, ai vazut , sunt fetita si baiat . Stii? Si pe mine ma bantuie gandul sa dau prenumele doctoritei pentru fetita mea. La fel am gandit si eu inainte, daca reusim, sa iau si varianta asta in calcul. Imi place si numele si nici nu ma pot hotari la altceva...deocamdata. In schimb pentru baietel...chiar nu imi dau seama. oricum mai avem timp sa ne certam pe tema asta ( eu cu sotul ).
Azi merg la dr. si am ales sa nu ma duc deloc la serviciu. Este asa de bine .
Treaba cu embrioreductia este atat de complicata...Cand am afacut testul bhcg, in a 14 zi de la ET, acesta a iesit cam mare: 925 parca. Si vreme de doua saptamani m-am gandit ca sunt trei bebici ( noi am pus 4 embrioni, pentru ca am o varsta si la primul FIV tot atatia am pus si nu am reusit). M-am tot luptat cu gandurile in acele doua saptamani, pentru ca nu avem o stare materiala prea stralucita, si ma gandeam cum vom creste in conditii bune pentru ei, trei bebici. Pana la urma am stiut in sufletul meu ca as fi pastrat pe toti. Insa la fel de bine stiu ca este alegerea fiecaruia ce sa faca si cum sa faca. Stiu bine ca exemplele noastre de aici o vor ajuta f mult in hotararea ei. oricum va fi, o imbratisam cu drag si eu revin dupa amiaza cu numele clincii din Grecia.
Va pupacesc

19+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Petrean, saniuta dubla este in oferta la Selgros cu 100 lei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta76

Petrean, saniuta dubla este in oferta la Selgros cu 100 lei!

Mamica fericita de Alexandra & Georgiana 30.10.2009 si Sergiu 28.04.2002



multumesc speranta..nu am selgros:)))



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Multumesc, Larisel.

mai am putin timp, vreo 2 luni cel putin.

Pe 25 nov incepe BabyExpo, am inteles ca sunt preturi de producator acolo. Va fi la Sala Polivalenta - Bucuresti.

cu bine, Adishor + 28

Mergi la inceput