Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

De vreo saptamana eu am o mare problema cu Rebeca, ca imi adoarme seara fara sa pape cat ar trebui si toata noaptea se foieste, plange in somn, se screme fara a avea probleme cu kk. Dupa ce ca si asa ma culc la 1-2 ca stau sa lucrez, ma mai si trezesc la fiecare ora ca e agitata domnisoara.

In plus, partile din silicon de la pompa s-au dus, practic pompa nu mai trage, desi motorul merge bine, deci raman cu multtt lapte in sani. Dar nu mai investesc intr-o pompa noua. Fie ce-o fi!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

racusor,[/red] eu v=am mai zis intr=un post anterior, atentie la decalotare. tot asa nu am mai dat nici eu atentie o vreme si s/a inchis pilicica la loc.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




paula, pai noi i-am facut in continuare, in fiecare seara
dar de ieri a observat sotul un punct alb (numa azi mi-a zis ), iar mie de ieri mi s-a parut ca miroase cam ciudat putica lui

maine o sunam pe pediatra, ii dau cu rivanol in continuare, sa speram ca nu e ceva grav am mai citit pe net de copilasi care au facut fimoza (dar pentru ca nu li se facuse decalotarea), si facusera puroi si i-au curatat la chirurgie, apoi au dat cu rivanol si crema cu antibiotic. sper ca noi sa nu ajungem la asa ceva

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

rodi ma intrebai de raceala, e bine,multumim de intrebare. i-au trecut dupa vreo 6 zile mucisorii, cand a venit pediatra se mai vedea doar ca era iritata mucoasa, dar si laringele. si ne-a dat sa mai dam cu puf 3 zile dimineata si seara. acum suntem iar fara mucisori si e tare bine...

dar bine ca mi-ai amintit sa ii dau oscilo, ca ne-a zis sa ii dam o data pe saptamana cate un capacel pentru imunitate

incepusem sa ii dau imunobaby, dar e alergic, i se inrosea pielea daca intra in contact

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

uf!am mancat niste gogosi cu cioco si cred ca am bagat prea multe, ca am niste arsuri groaznice, ca cele de pe vremea cand era bebe in burta.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Cristinuta, ai un bbu tare fain!

Paula, ce m-am mai amuzat la postarea ta!
Piciul meu cred ca are o intelegere cu Raul, numai in maraieli o tine, azi am avut bonus si frichineala afara si crize de plans. Eu zic ca deja incep dintisorii, sper sa iasa panA la 18 ani

Azi am avut o stare asa nasoala, am acumulat multa energie negativa si cumva o sa trebuiasca sa scap de ea, off, ce bine era cand faceam tae-bo, ce zen eram dup-aia...
Cand ma gandeam azi cum ar fi sa ma culc cand vreau, mi-am dat seama ca o sa se intample cel mai devreme peste 10 ani, asa m-a luat o jale , off, tocmai azi cand am tinut post... numai aiurea am gandit azi...

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Buna seara!

Azi dim am vrut si eu sa dau un mesj, scrisesem eu ce aveam de zis cand s-a busit calculatoru.

La multi ani sarbatoritilor de azi!!!

Multumim mult pentru aprecieri
eu il alint asa: soricel (dela soare) , Gugutza ( ca zice Guuu), Achi (ca tot asa mi se pare mie ca zice achhhhiii),puisorul mamei, Falci 3, bubuletzul mic...

ARe Nectarie niste ochi de te baga in boala...sa-l pazesti ca o sa ai coada la usa.

Cris: tati il tine de mult ori asa pe Cristian..el se simte f bine, ca dovada a si adormit in biserica :).Ce baiat zambaret ai..O sa uiti toate cand o zice:mama

Victo: sa se faca piciul bine
EU nu reusesc deloc sa -l fac sa doarma pe burta.sta ce sta pe urma incepe agitatia.

AM o intrebare mai ciudata pentru mamele de baieti..sa nu radeti de mine, plss,dar vreau sa stiu daca e ok sau nu.Deci dimi, stiti ca baieteii au putza "tare" si la al meu e inclinata mult sprre stanga, si mai are si un cocolos acolo., ca si cum ar fi stramb.nush daca m-am exprimat bine.va rog, daca ati intampinat asa ceva, va rog sa-mi ziceti ca sa stiu daca e ok sau nu.

Ochidut: nu te enerva...stiu cum e.azi si aseara am gasit 2 vecine care imi ziceau ce mare ajutor e soacra-mea...ca face , ca drege..si ea e pujtoare internationala, nici o cana cu apa nu e in stare sa-si puna..in conditiile in care are sticla si paharul..si faza cu ii dau eu sa manance, a mea imi zice: ii e foame la copil, ce fac????

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010
Pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ha ha ha [red]alina.., asa si eu azi..nu m-au lasat piciulicii astia sa respir nicicum. mai, cum necum, pe la 2 dormeau amanadoi..ha, zic, m-am scos..de unde frate..in 10- min. Mihai a fost sus!la 4 hop si Stefan...l-am lasat pe pici cu sotu si am iesit cu Stefan pana la Plus (ha ha ha, mare promenada) ne-am cumparat napolitane si alte nimicuri pt casa..ne-am intors cu autobuzul (e o statie de mers)..apoi am mai stat cu el juma de ora pana s-a inserat pe afara printre blocuri..si apoi programul obisnuit de seara.
acum, in sf dorm amandoi. sa vad si eu ce noapte oi avea, ca ieri mi s-a trezit micutul tot des.


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si cu toate astea..am uitat greul ultimelor zile cd acum la culcare, l=am pupat pe Stefan, l-am invelit..Te iubeste mama zic eu..si el..Si eu te iubesc, mami..
dei ne tot certam noi des in ultima vreme si pedepse..totusi, ne iubim..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

alintaturi..gazule (de la gaza ), ditzoiule (de la ditza = mana in ardeal , isi baga toata ziua mainile in gura), ranjila (mai era asta pe aici), grasane, gazanie, maimutica, stirbule, gaza lu' mama etc.

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mericica30 spune:

salutare fetele.pe la ora 8 i-am baita apoi a mancat si dupa ce a luat-o somnul am picat lata.vroiam sa intru mai devreme dar am tras un pui de somn. saptamana viitoare ne pregatim sa facem vaccinul de 4 luni si sper sa-l fac si pe acesta tot gratuit cum l-am facut pe cel de 2 luni.puteti sa-mi spuneti cam cat costa un vaccin??
abia astept sa o vedeti si pe teutza mea

Mergi la inceput