Nov-dec 2010- Hai Dimitra,Celesta !Bv Ral-Eli(158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Crisis multumesc mult!
Dupa baita daca nu e prea urlatoare de foamemicuta,incercam.
Ana felicitari pt bebe de 3kg,super dar sa mai stea un pic!
Sa ne anunti cand sa pregatim galeria!Nu se poate sa ramai chiar tu fara motate


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Ana_Vio, felicitari pentru vestile bune de la echo. Nu-ti face griji, bebelina va veni la termen!
Bebelu, poti corecta tu numele lui Dimitra de la capitol? E scris Dumitra si e Dimitra, de fapt... Te rog! M-am uitat pe listuta si trebuiesc scoase multe mamici de pe-acolo... au nascut majoritatea din noiembrie(cele active, adica).
Noi am facut baita, i-am pus un recipient de ser in ambele nari... si n-am scos nimic cu batisa bebelusului, iar el continua sa "hornaie". Ce nu fac bine?! Conteaza viteza? E mai bine sa merg la un cabinet ORL?


Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

A! Am uitat sa va zic ca am avut marele noroc sa am o doula la nastere! Nu stiu ce m-as fi facut fara ea. M-a ajutat enorm.


Mami de (28.10.2008) si de (13.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:


*.............................................
*............................................
*.................................................
*................................................
*........................................................


pupici pe burtici :*:*:* 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Ana da o sa modific imediat titlu. dar in listuta mi-e asa sa ma bag, sa nu fac vreo boacana.



Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 33+ cu Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:

multumesc de ganduri bune
la noi nu a fost niciodata DPN dupa UM, eu am avut anemoree inainte de sarcina si cand am incetat antibebe am ramas , asa ca um la mine fuses prin nov...deci nici o legatura cu sarcina... asa ca de aia e asa ciudat la mine..
eu am pus DPN'ul de baza ala de la morfo de 22 sapt darla toate eco eram inainte lui
cat despre cat de pregatita sunt... nu stiu ce sa zic... nu cred ca sunt, nu stiu care "first time mom" e... dar sunt foarte curioasa... si optimista... incep sa constientizez oricum ca tebuie sa ma pregatesc de o noua viata cam de cand am un AMR de 30- zile... eu le numar de pe acum... si astept asa, sa vina o papusica mica, frumoasa si cuminte pe lume... asa simt... v'am zis... sunt optimista

pupici pe burtici :*:*:* 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonik1986 spune:

Eu m-am apucat de curatat niste portocale de coji si caut o reteta rapida si buna de dulceata din coji de portocale....
Mai vroiam sa spun ceva dar am uitat...revin daca imi aduc aminte.
pupici

39+ David Mario
AMR ... 22 noiembrie e aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonik1986 spune:

Aaaa, gata! Eu cand o sa nasc pe cine sa anunt?

39+ David Mario
AMR ... 22 noiembrie e aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Ana ma bucur k esti asa optimista. eu una am cazut in butoi. cand ma gandesc cat de putin mai e pana la nastere imi dau seama ca nu ma simt deloc pregatita, mi-e frica, teama, parca as vrea sa mai dureze. pe de alta parte, abia astept sa o vad p buba, sa o tin in brate si sa o iubesc. offf..cred k isi cam bat hormoneii joc de mine



Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 33+ cu Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:

bebelu Think Pink!!! Tu sigur esti mai pregatita decat je... Eu chiar nu stiu de ce sunt asa linistita... Poate pentru ca m'am speriat rau atunci cand am crezut ca am pierdut din dop si m'am consumat toate temerile atunci si acum am un calm...
aaa... uite ca mint...... am un stres... inca nu ma pot decide la nume...
in plus sa vedeti ce agitata e toata familia mea dupa ce le'am zis ce am facut la doc... sunt asa dulci... si agitati... imi place...

pupici pe burtici :*:*:* 34+

Mergi la inceput