Iepurasi De Martie - Aprilie 2010 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Va multumesc mult fetelor... A fost doctorita la noi si are doar o viroza. Nu are laringita asa cum banuia ea. Ramanem pe tratamentul de antitermice si atat. Mi-a zis ca la noapte este posibil sa-i creasca iar febra... Eu sper sa nu.

Bluekidoo, si noua ne-a recomdata dr. masaj la picioruse din aceeasi cauza, dar mi-a zis ca in timp si cand se mai dezvolta musculatura nu vor fi probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Annya, insanatosire grabnica Raducului! Oooof, bietul pitic!
Bluekidoo, imi pare rau sa citesc ca fetita are probleme cu piciorusul, dar eu zic ca ea este inca mica si la varsta asta oasele sunt foarte flexibile si se pot corecta imediat prin exercitii, sau atasare de atela.
Alina, sanatate fetitelor, sper sa la treaca repede tusea!
Greenfrog, asta este hotie si nesimtire curata! Pai eu le faceam mare tambalau!
Brizamarii, multumim mult pt urari! Am citit problema cu soacra, dar intrebarea mea este: de ce are si ea cheia apartamentului vostru???

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Multumesc pentru mesaje fetelor...stiu ca "problema" noastra se poate repara, asa ne-au spus si medicii.. motivul pentru care nu am mers inca la ortoped este pentru ca imi e "teama" ca "problema" nu este asa grava cum pare, se vede asa si din cauza faptului ca inca nu stie sa-si controleze piciorusele bine.. nu as vrea sa o stresez acum cu atele daca nu este neaparat nevoie, stiu prin ce-a trecut cu leocoplastul.... ma gandesc sa mai asteptam 2-3 saptamani sa capete mai multa siguranta in picioruse si atunci sa observam mai bine.. pana atunci sa facem exercitii. asta pentru ca ,spuneam in mesajul anterior, are momente cand tine piciorul corect sau aproape corect...
intr-un final sigur va fi bine

Ps: am observat ca atunci cand se ridica singura in picioare si sta pe loc, tine piciorul in pozitie normala.. cand merge e problema si cand incerca sa se intoarca pe loc


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

buna dimineata,

eu nu am avut net 1 zi jumate ,asa ca nu am putut citi nimika, nici macar nu am apucat sa pun tate pozele Deliei13. voi continua astazi!

Intre timp, va invit la un expresso bun,bun!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Am incercat sa mai citesc ,asa pe diagonala...sanatate multa Eduard de samaria, Radu de Annya, Tanya, Jusriana,Ioana!! Daca mai sunt...revin!

Nici Codrin nu e ok..a inceput sa tuseasca si mucii nu se mai termina
..dar nu face febra si se simte bine. Doar ca il enerveaza cand ii pun eu in nas

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

neata fetelor. se pare ca toti iepurasii sunt bolnavi. ne inscriem si noi la tuse rau rau dar nu are febra. de nas nu ma pot apropia sa-i pun picaturi si sa-l curat. dc aveti vreo idee spuneti-mi si mie va rog...si ca sa fie tacamul complet nu e de ajuns ca ne sacaie tuse ca ne da si primul dintisor...asa ca e tot un tipat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Mneata!
Sa dea Dumnezeu sa auzim numai de bine despre tota lumea!

Va multumesc mult pentru toate urarile de sanatate, mamici dragi!Nu nominalizez, neuronul mi-e pe cale de disparitie...

Sa va spun despre Eduard:ieri am fost la control, dupa ce marti seara nu i-am mai dat zinnat, de frica alergiei(pupici, oana!)Se umpluse marti pe tot trunchiul si pe gat, dar pe fata si membre, nu. Doctorita a zis ca e o manifestare asemanatoiare pojarului, dar nu e pojar, nici alergie, cica ar fi o manifestare ulterioara a herpanginei(acum o saptamana, l-au vazut trei doctori in gat si nu s-au putut pune de acord daca e puroi sau herpangina).Si nu mai trebuie sa ia nici un tratament, decat biotics, fiindca zinnatul a facut ravagii la capitolul kk,plus ceva calciu lactic, sa vedem daca nu cumva o sa iasa si dintii mai repede.Totusi, am o frica de a nu se intoarce boala...N-am incredere in spusele ei, la o manifestare naspa am plecat la Tg. Mures...

Of, of, Doamne,,sper sa fie bine puiutii mei si ai vostri, ca vad ca nu e nici un semn de la voi, fetelor,va pup cu mult drag,sa dea Dumnezeu sanatate la toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Irinabobe..sanatate la pitic! Totusi esti in avantaj ca doar acum il sacaie primul dintisor...Iti dai seama ca eu de la 3 luni jumate de cand i-a iesit primul, am experimentat multe nopti agitate si zile plangacioase Acum il sacaie al 8-lea...vad ca nu vrea sa iasa si gata dar problema e ca ma musca tare, mai ales cand il adorm (cu capul pe umarul meu)..Toata sunt vanata

Antoemachiar m-am amuzat..auzi, sa se teama de cocos..

Nafi referitor la mese, cred ca mananca mult prea des Ricky. Noi deja trebuie sa le formam ritmul de 3 mese/zi si eventual o gustarica. Si eu ma cam feresc de fainoase pt ca ii face "pufosi".
Uite noi cum mancam(nu zic ca toata lumea trebuie sa faca la fel)

- la trezire(7)-lapte simplu(180ml)
-la 10 - fructe simple(130 g)
-la 13 - piureul cu carnita(200g)
-la 16:30-lapte simplu (180g)
-la 19:30- fara carne: iaurt cu orez, sau cereale, sau branza calcica.
-la culcare: lapte simplu 150ml

Si cu regimul asta a crescut incaprea bine...avem 10 kg la aproape 8 luni Cam mult..dar nu am ce sa mai tai din meniu

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Salutare dragi mamici!!!
Off cati iepurasi bolnaviori avem.....si eu ma inscriu pe aceeasi lista! Intai Cristian a venit de la gradinita cu o tuse urata pe care i-a dat-o si lui Vladut, taman cand trebuia sa mergem la vaccinul BCG....offfff...acu ii curge un pic nasul si cand plange o da intr-o tuse care rupe, dar din pacate nu stie sa scuipe si mereu inghite si iat tuseste...of saracutul!
Nu avem inca nici un dintisor, dar suntem f activi, stam in picioruse tinandu-ne de marginea canapelei iar daca se prinde de degetele noastre se ridica singurel. Nu merge nici in 4 labe. Papam cu mare pofta iaurtel cu cereale, legume cu carnita dar la fructe ne mai strambam...si inca mai sugem la mami!!!!
Multumim de urari pt inca o lunita si uram si noi la toti iepurasii toate cele bune. Eu am intrat mai rar ca am avut musafiri( surioara de pe alte meleaguri) si renovari de 2 sapt care mi-au mancat tot timpul!
Multa sanatate si pupici!!!
Fug ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dupa cum vedeti multe din cele active aici am luat pauza cand a inceput sa scrie ioanact, nu vreau sa deschidem iar polemici cu "are dreptul sa scrie" etc etc, ori pleaca ea, ori cine are chef sa.si deschida odisee cu ea sau noi restul ne facem alta odisee
ioanact sterge tu pozele tale sau cum vrei, schimbam parola


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput