FIV in Ungaria 119

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bombi

ariadna, sa inteleg ca ai o formula pt timpul de injumatatire al HCGului? M-ar interesa si pe mine, daca vrei s-o impartasesti.
Daca nu, macar timpul in care ajunge un Pregnyl de 10.000 sub 10 (sa presupunem ca ar fi pe data 1 la 22:00, punctia pe 3 la 10:00, cind nu mai este testul fals pozitiv?)

Si inca o intrebare. Alea 10.000 de unitati din Pregnyl sint beta sau total?

Spune-mi daca vrei sa fie completate/modificate datele de pe prima pagina.


in exemplul in care l-ai dat tu, daca administrezi 2 fiole pregnyl x 5000ui=10000 ui, pe data de 1, atunci pe data de 13 daca nu esti gravida si nu ai mai administrat in intervalul asta NICIUN pregnyl, vei avea o valoare beta sub 5.
Exemplificat, de la injectia de declansare cu 2 fiole de pregnyl, daca se face analiza beta in ziua 5 de la un transfer de blasto (considerand ziua ET=ziua 0) si nu s-a mai facut alt pregnyl si nu e sarcina, beta e mai mic ca 5. Daca e sarcina, beta e aprox.80 in acea zi cu tot cu pregnylul de declansare.
lucrurile se complica daca se mai administreaza pregnyl in acest interval, de aceasta situatie spuneam, ca e un calcul mai complicat.

10000 ui NU este valoarea beta din sange

bafta la teste cu 3 cifre!!!

da, poti trece numele meu actual acolo, merci

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

ma bag si eu
deci, eu am facut un pregnyl de 5000 a doua zi de la ET, dupa ce cu 2zile inainte de punctie facusem 10000de pregnyl, iar in zi 10 de la ET am avut beta de 69.
ca am facut hiperstimulare de la atata pregnyl nu spun nik, ca nici lui nenea dr nu i am spus de fiola de pregnyl care mi am injectat o cu de la mine putere

+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

SAMIRUTA sar'mana ochioasa draga. Nu m-ai mai vazut, ca n-am prea mai scris, ca am mult de munca, iar seara, acasa, nu mai deschid calc-ul, doar ma bucur de curte. Dar am citit. Incepusem chiar sa-mi fac mustrari de constiinta, ca eu iti ziceam sa iei AC sa-ti determini ciclosul sa vina cand vrei tu, apoi am vazut ca tu nu ai voie AC.. Vad ca-l aburisi bine pe doctoras si pleci din tara duminica. Bravooooo! Uite ca-ti iese planul!
elenush aberam ieri, crezand ca ieri faci punctia. Nu-i bai, ca te astept azi cu 4 embrioni.
ariadna pai postarea ta de la mutante m-a facut sa-i cer ochioasei tabel, ca pe ea o stiu meticuloasa si, in plus o enciclopedie ambulanta in ce priveste FIV-ul, dar si preconceptia. Dar nu stiam ca si tu esti la fel si nici nu te "stiam" de pe forum

...mai fetelor, dar ce toamna bogata are PK
...si vreau si eu bomboane de braaaaadddd. O cutie

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

buna

ma bag si eu
deci, eu am facut un pregnyl de 5000 a doua zi de la ET, dupa ce cu 2zile inainte de punctie facusem 10000de pregnyl, iar in zi 10 de la ET am avut beta de 69.
ca am facut hiperstimulare de la atata pregnyl nu spun nik, ca nici lui nenea dr nu i am spus de fiola de pregnyl care mi am injectat o cu de la mine putere

+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)


da, tu mai facusei pregnyl in plus si mai erai si gravi cu gemeni

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fetelor

aristico,stai linistita ca nu aveai de unde sa stii care sunt problemele mele in amanunt...doar nu putem sa retinem "bubele" fiecaria dintre noi.
si sa stii ca ariadna este una din fetele vechi de pe forum pe care eu am citit-o cu nesat si am aflat din postarile ei foarte multe lucruri folositoare noua.
acum ea a trecut la etapa catre care visam si pentru care ne luptam toate cele de aici si cred ca de asta a fost mai putin activa pe la noi in ultimul timp....din cauza de proaspata mami de gemenshi.
ariadna,o sa te bat si eu la cap cu calculul ala cand o fi cazul

elenush,ce vesti ai???


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

buna

ma bag si eu
deci, eu am facut un pregnyl de 5000 a doua zi de la ET, dupa ce cu 2zile inainte de punctie facusem 10000de pregnyl, iar in zi 10 de la ET am avut beta de 69.
ca am facut hiperstimulare de la atata pregnyl nu spun nik, ca nici lui nenea dr nu i am spus de fiola de pregnyl care mi am injectat o cu de la mine putere

+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)


am vazut acum ca si tu ai avut un beta micut.
Eu am avut beta 24 la fix 14 zile DPO (stiu exact cand am ovulat), 36 la 15 DPO si 63 la 16 DPO.
La 21 DPO nu s-a vazut sacul, doar endo de 14mm. Am vreo sansa? Tu la cate zile de la punctie ai vazut saculetzii?

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
4 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica


ariadna pai postarea ta de la mutante m-a facut sa-i cer ochioasei tabel, ca pe ea o stiu meticuloasa si, in plus o enciclopedie ambulanta in ce priveste FIV-ul, dar si preconceptia. Dar nu stiam ca si tu esti la fel si nici nu te "stiam" de pe forum

...mai fetelor, dar ce toamna bogata are PK
...si vreau si eu bomboane de braaaaadddd. O cutie

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


inseamna ca nu iti faci veacul de mult pe aici! sa nici nu stai prea mult, iti doresc sa te muti repede la gravidoase! fac cinste eu cu bomboanele!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

pt sonya:

eu normal am endo de 8 mm, cu closty 100 mg 5 zile din z3-8, a ajuns la 3.8 mm, motiv pentru care am anulat IA in acel ciclu; am inteles ca daca nu il iei chiar din z3 are timp endo sa creasca; sau poti sa folosesti ceva gel cu estrogen parca; oricum nu stiu daca si la fiv e la fel, pt ca mai ai si FSH si LH pt stimulare, spre deosebire de IA cind au am avut doar closty

acum la fiv am avut endo de 10 mm in z7 de stimulare si de 13 mm la punctie

ps am citit ca e okay si mai mic endo daca e triplustratificat / trilaminar

multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
bafta la teste cu 3 cifre!!!
da, poti trece numele meu actual acolo, merci

de fapt, era doar un exemplu, nu era vorba de 1 noiembrie
dar tin minte urarea pt citeva luni
am modificat, dar nu sint sigura daca am pus greutatile corect sau le-am inversat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bombi

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
bafta la teste cu 3 cifre!!!
da, poti trece numele meu actual acolo, merci

de fapt, era doar un exemplu, nu era vorba de 1 noiembrie
dar tin minte urarea pt citeva luni
am modificat, dar nu sint sigura daca am pus greutatile corect sau le-am inversat


pai urarea nu era pentru o data concreta, era o urare ca primul beta care-l aveti (toate) sa nu va creeze niciun fel de indoiala ca in burtica este bebe sau sunt bebe!

merci, ai trecut perfect!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput