FIV in Ungaria 119

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

hola, unguroaicelor!

am fost si eu la subiectul acesta muuulta vreme, sunt si pe prima pagina sub numele de Avalon, am lucrat si la informatiile de prima pagina cat am fost gravida si aveam mai mult timp

vad ca multe fete sunt acum in plin tratament, eu le doresc sa aiba pana de sarbatori toate teste super-pozitive!!!

Samiro, vad ca tabelasele mele au ajuns foarte populare pe aici! Poate cine stie, ies gemeni din ele, m-as bucura mult!

Sonya, daca vei urma tratament cu clomifen, care se da in special pentru poor responder, atunci vei avea nevoie de ceva pentru endometru, musai! clomifenul subtiaza tare endometrul! dar exista solutie pentru asta, daca ai primit deja tabelasul, vei vedea acolo. Daca nu l-ai primit inca, spune ca te pot ajuta.

haidi bafta multa, sunt pregatita sa scot majoretele de la cutiuta!

PS: eu am facut ultimele doua fivuri cu PK. Ce mai face doctorasul cu ochii albastri? imi vine sa rad ca mi-am adus aminte ca la Et cand mi-a aratat embrionii la microscop (transferam 3) am zis "unul din ei e un baietel cu ochi albastri' si embrioloaga a inceput sa rada: "care din ei?" Au iesit doi baieti, dar niciunul nu a mostenit ochii mei, de fapt niciunul nu prea-mi seamana zici ca nici nu am fost acolo

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

ooooooooo a iesit avalon de la cutiuta..bravo..miai fost de mare ajutor pe vremea cand postam si eu pe aici..am, invatat ffff multe de la tine...

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

naty, eu am mers la sange pe 12

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata fetele!
Multumesc pentru ca sunteti langa mine! Mi-a fost tare bine sa stiu ca va am aici langa mine
O ultima intrebare inainte de punctie: sotiorul meu are voie sa pape dimineata acum inainte de ¨donare¨? Io ma gandesc ca n-ar fi nici-o problema...
Pupici multi


o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite
FIV 1 nereusit
urmeaza FIV 2 Budapesta - FIV-ul norocos!!!!
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

da, elenus, sa pape bine!
bafta la punctie

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

ooooooooo a iesit avalon de la cutiuta..bravo..miai fost de mare ajutor pe vremea cand postam si eu pe aici..am, invatat ffff multe de la tine...

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png


multumesc

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

neata unguroaicelor

sonya,o sa ma uit in mail
balanta,multumesc mult
luck,sper sa vin cu vesti bune
ariadna,...asa e...am preluat structura tabelashului tau...am scos din el cate ceva...am adaugat altceva...intr-un cuvant l-am adaptat nevoilor mele
o sa te mai intreb ceva diseara

o zi buna tuturor



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

iti raspund aici, samira cu pregnylul. deci e un calcul matematic destul de elaborat, trebuie sa-mi scrii data cand ai facut fiecare pregnyl, data punctiei si data cand faci beta si eu iti calculez. eu mi-am calculat si cand nu am fost gravida cat era beta, facusem doar pregnyl si cand am fost gravida cu gemeni si facusem pregnyl.
nu e un calcul exact pentru ca fiecare organism metabolizeaza diferit, dar e relevant atat cat sa-ti spuna daca e sarcina sau nu este.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

schemele pe care le-am trimis eu fiecarei fete care mi-a cerut au fost personalizate, adica mai intai am descusut profilul hormonal, istoricul fiecareia si apoi am elaborat schema. Nu exista schema universal-valabila pentru simplul motiv ca nu suntem toate croite pe acelasi calapod

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

ariadna, sa inteleg ca ai o formula pt timpul de injumatatire al HCGului? M-ar interesa si pe mine, daca vrei s-o impartasesti.
Daca nu, macar timpul in care ajunge un Pregnyl de 10.000 sub 10 (sa presupunem ca ar fi pe data 1 la 22:00, punctia pe 3 la 10:00, cind nu mai este testul fals pozitiv?)

Si inca o intrebare. Alea 10.000 de unitati din Pregnyl sint beta sau total?

Spune-mi daca vrei sa fie completate/modificate datele de pe prima pagina.

Mergi la inceput