Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (163)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Fiu-mio doarme si sper sa nu-l trezesc cu tastatul meu la PC
Eu m-am apucat de smotru aici la socriiMa doare spatele de mor Lucru pt toti 7 nu mai am timp de nimic Asta-i viata De aici unde d...u sa mai plecam ? Cumva va fi
De 1 saptamana avem un dintisor(ma rog ,varful)Problema e ca ma musca f rau de san si nu stiu ce sa fac Nu vreau sa-l intarc pt ca altceva el nu mananca Mai este vreun pufulete sa pape maxim 10 jumatati de lingurita de papa,ca fiu-mio?????Nu cred Ma omoara cu mancarea lui refuza tot Sunt blocata de spate de atata smotru si de pozitiile de alptat de noaptea Mi-am fiert acum vechile mameloane false Incerc sa-i dau cu alea,poate asa nu ma mai doare muscatura lui Azi m-a muscat pana la sange !!!!
I-am facut lui A.dulceata de maciese(fara zahar) Ati dat careva pufilor ? Soacra a gasit o reteta de dulceata de banane Daca ma hotarasc,o fac si e buna,va spun As vrea sa-i fac si din dovleacul placintar dulceata :) eu tot vreau si ii fac dar mananca ???? NUUUUUUUUUUUUUu
Merge f bine cu premergatorul,ma bucur ca l-am luat si ortopedul mi-a zis sa-l pun in el Spune :uite,uite,uite,intr-o veselie,apoi o ia cu :Ia uite,am-am(cainele),brum-brum(masina)Ma trage de tricou,ziua,cand vrea tzitzi si noaptea ma trage de bluza de la pijama spre el Imi smulge parul din cap si imi dau lacrimile Nu mai stiu...Am vrut si eu sa incep sa fac naveta cu el noaptea (patut-pat mare)dar nu cred ca ma tin bateriile,la cat de des se trezeste si poate mai tarziu o sa-mi para rau ca nu fac un efort acum...
Bobita sanatate
va pup ,ma retrag ca mi-e teama sa nu il trezesc
Eu va citesc zilnic si empatizez din umbra cu fiecare Cu scrisul e mai greu Scuze !

"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

mami de 2 ochi albastri


Si Teo a muscat la inceput, dar acum a renuntat. Poate renunta si el.
Cred ca sunt incantati cand descopera ca au dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna seara, fetelor!

O parte dintre voi ma stiti, o parte nu..dar, inainte de a ramane imi doream f mult sa fac parte din aceasta odisee de Ianuarie - Februarie, avand-o si pe Ioana (fata cea mare) nascuta in Ianuarie. Ba chiar am deschis odiseea, in speranta ca poate va veni si testul pozitiv, sa fac parte si eu, insa n-a fost asa..Dumnezeu a vrut ca Justina sa se nasca in Aprilie.
Nu prea m-as incadra"..din ce vad, sunt mamici de Dec.-Ian - Februarie si Martie.

Dar, v-as ruga sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.

Eu, am scris pana acum la iepurasi de Martie-Aprilie, dar am avut o cearta cu o mamica (cu restul fetelor n-am avut nimic), si-am ajuns sa fiu exclusa de toate celelalte mamici.
Mai scriu si la clubul Clopoteilor de Ian Febr 2008, unde e Ioana, dar n-am intalnit atata rautate, incat sa nu mai pot scrie pe un forum public.. cu toate ca si acolo au mai fost divergente.

In fine.. eu incep sa citesc ce-ati scris, atat cat pot..vad ca aveti mult spor la scris.

Aa.. daca sunt acceptata in grup, rog sa ma treceti si pe prima pagina ( 14.04. , 3,400 gr, apgar 9, 50 cm, natural.. sunt nascuta pe 30.10.1981)si daca se poate sa-mi dati si parola (cand am timp mai schimb capitolul).
Vad pe prima pagina zilele de nastere a mamicilor, al pufuletilor unde ii gasesc?


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

help

pe sticluta de augumentin scrie a se pastra la frigider

cum fac sa nu fie rece cand i-l dau?

bobitza e putin mai bine



_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



ma bucur si sper sa-i treaca cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

La multe lunite, Miruna!!!






Cum mai sunteti? S-a mai linistit piticul?

mami de fetita finuta


Da semne ca s-a mai linistit.
Acum doarme de pa la 19:30.
Multumim de intrebbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Haircut eu cu vizitele la ginecolog am un fix.
Si inainte de sarcina mergeam minim odata pe an la ginecolog.
Acum am schimbat ginecologul.
Nu mai merg la tipa care m-a urmarit pe parcursul sarcinii(oricum nu am nascut cu ea)
De data asta am ales un barbat ginecolog si pot spune ca e mai atent desi initial am cam avut emotii, eu mergand la ginecolog femeie pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

help

pe sticluta de augumentin scrie a se pastra la frigider

cum fac sa nu fie rece cand i-l dau?




_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Buna!
Eu nu tin sticluta la frigider..e adevarat ca n-am citit.
Amandoua sunt racite, de fapt tusesc..iar Ioana a ajuns sa i-a antibiotic - Augmentin si tin sticluta in camera ei.
Tb neaparat la frigider?

Sambata am avut un botez, am botezat prima finuta..iar masa a avut loc in curte. Ziua a fost cald, dar spre seara s-a racit si de aici si tusea fetelor.

Aveti aici cateva poze de la botez, iar aici cateva poze cu Justina.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Fetele am trimis ceva pe mail-ul comun.
Va rog frumos sa verificati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

buna seara, buna seara
am venit cu sanioara

nu ama vut azi timp de nimic Dragos imi solicita toata atentia, nu ca m-ar deranja dar parca vreau si eu un pic timp pentru o , ceva...l-am pasat lui tati sa il adoarma acum dar am atatea de facut ca nici nu stiu de unde sa ma apuc...of of, mai mai



ne vedem dimineatza la cafea(sper!)

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Tomaca da poate fi si de la apa. Cand s-a umplut a mea de bube prima intrebare pe care mi-au pus-o la spital a fost daca stam la casa si folosim apa din fantana sau cu hidrofor. Daca aveti apa de la reteaua publica nu e de la apa.


Si cum ai rezolvat problema? Acum avem de la put cu hidrofor. Am montat filtre, dar eu stiu. Prin reteaua publica nu curge apa inca.
Sa nu-l mai spal cu apa asta? Sa o fierb inainte? Si hainele sunt afectate atunci cand sunt spalate?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Haircut in cat timp ii trec Maiei bubitzele dupa ce face alergie? Lui Tudor nu i-au trecut inca bubele de pe maini sunt tot rosii. Doctoritza mi-a zis ca poate fi de la portocala.
Oare ar putea sa fie si de la apa cu care il spal? Ne-am mutat la casa si aici apa este m-ai dura. Pentru el o folosesc doar sa-l spal seara, nu si la altceva.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




depinde cat de mult timp a primit alergenul. La alergia la lapte, pentru ca nu am stiut si i-am dat LP normal(destul de rar) si mancam eu lapte in timp ce-o alaptam, a trecut mai greu, cred ca in jur de o saptamana, poate un pic mai mult. Cand a facut la spanac din care i-am dat numai o data, au disparut repede, 2-4 zile, dar i-am dat si Zyrtec .
Poate fi de la apa.
Sanatate multa!

mami de fetita finuta


I-am dat doar odata portocala, dar a trecut ceva timp si bubele n-au trecut. S-au facut mai mari pe maini. I-am dat si eu de dimineata 2 pic de zyrtec si seara la baie era mai bine. Nu stiu cum sa rezolv cu apa. Am sa incerc sa o fierb inainte.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput