Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (163)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Tomaca da poate fi si de la apa. Cand s-a umplut a mea de bube prima intrebare pe care mi-au pus-o la spital a fost daca stam la casa si folosim apa din fantana sau cu hidrofor. Daca aveti apa de la reteaua publica nu e de la apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

help

pe sticluta de augumentin scrie a se pastra la frigider

cum fac sa nu fie rece cand i-l dau?

bobitza e putin mai bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

help

pe sticluta de augumentin scrie a se pastra la frigider

cum fac sa nu fie rece cand i-l dau?

bobitza e putin mai bine



_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Scoti cantitatea necesara intr-o seringa si il lasi cateva minute la caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

La multe lunite, Miruna!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Haircut in cat timp ii trec Maiei bubitzele dupa ce face alergie? Lui Tudor nu i-au trecut inca bubele de pe maini sunt tot rosii. Doctoritza mi-a zis ca poate fi de la portocala.
Oare ar putea sa fie si de la apa cu care il spal? Ne-am mutat la casa si aici apa este m-ai dura. Pentru el o folosesc doar sa-l spal seara, nu si la altceva.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




depinde cat de mult timp a primit alergenul. La alergia la lapte, pentru ca nu am stiut si i-am dat LP normal(destul de rar) si mancam eu lapte in timp ce-o alaptam, a trecut mai greu, cred ca in jur de o saptamana, poate un pic mai mult. Cand a facut la spanac din care i-am dat numai o data, au disparut repede, 2-4 zile, dar i-am dat si Zyrtec .
Poate fi de la apa.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

La multe lunite, Miruna!!!



Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


Cum mai sunteti? S-a mai linistit piticul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Salutari si de la noi.
Simplicity ne-a spart gingia si azi suntem ceva mai bine.
Sunt franta dupa 3 nopti cu trezire si plans. Plus 3 zile in care nu vroia decat la mama.
Multumim de intrebare.


Multa sanatate bobitzei. sa-i treaca mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Astazi am fost la un control ginecologic. Nu mai fusesem de la 12 saptamani supa ce am nascut.
AM facut si papanicolau ca nu mai facusem dinainte de sarcina.
Ginecologul mi-a facut si o ecografie interna sa vada cum arata uterul dupa cezariana.
MArti voi lua rezultatul la papanicolau.
In rest totul e ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Legat de tzatzaiala si dormitul in patut...pai noi ne tzatzaim toaaaaaaata ziua, adica sa va descriu cam cum am reusit eu sa revin la calculator: am lasat una bucata Isabela sa se invarte in jurul patului sau pe langa pat si din cand in cand mai vine la mine ma trage de tricou si se autoserveste, este cea mai dulce mai ales ca pentru a se autoservi foloseste "penseta" (merci Cris.d, am furat de la tine denumirea , dar se potriveste atat de bine). Patutul insa este o mare provocare ...pana mai acum o luna urla cand o puneam in el, acum mai sta in el, dar sa nu exageram, oricum de dormit doarme cu mine si se trezeste, ea stie de cate ori pe noapte, ca eu am devenit cam robotel, doar ma mut de pe o parte pe alta..

Si am pus si noi poze de vre-o 2 zile, pentru cine nu le-a vazut deja .

Pfuuu....uitasem cat e sa vb cu voi !

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.



Daaa, eu le-am vazut. Mortala Isabela pe post de DJ. Da semne de talent in zona?
Am vazut ca aveti cutzu. Il lasati cu bebe alaturi? Eu sunt stresata cu ai mei.

WB


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Multumim de aprecieri , incercam, vedem mai incolo unde e talentul ...Legat de cutzu ...pai si eu am fost stresata (si acum mai sunt, dar nu atat de rau), dar ea este innebunita dupa el, pur si simplu il hartuieste, nu-l lasa o clipa sa respire, el este motivul pentru care a facut primii pasi singura (din greseala evident, ca e o fricoasa mica) si ramane intre noi, dar printre primele cuvinte rostite de ea s-a numarat si Iaky (nu va spun pe ce loc ca si asa sunt suficient de geloasa). Singurul inconvenient este ca lasa par (muuuuult), motiv pentru care stau toata ziua si fac smotru, d-aia nici n-am mai intrat, acum am lasat-o mai usor, sa se mai imunizeze si ea, plus ca mi-au zis toti ca am devenit putin isterica (a se intelege mai mult) cu ordinea si curatenia ...

Per total este minunat sa aiba animale in jurul ei, caci Iaky nu este singur, mai este Polly, papagalul, si cele doua acvarii cu pesti (nu ma apuc acum sa va spun cum ii cheama ca sigur ma trimiteti la un control psihiatric )

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.



Daca tot ai mentionat eu as fi curioasa.
Cum ii cheama pe pesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Astazi am fost la un control ginecologic. Nu mai fusesem de la 12 saptamani supa ce am nascut.
AM facut si papanicolau ca nu mai facusem dinainte de sarcina.
Ginecologul mi-a facut si o ecografie interna sa vada cum arata uterul dupa cezariana.
MArti voi lua rezultatul la papanicolau.
In rest totul e ok

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


felicitari!Eu nici acum n-am ajuns la controlul de 6 luni am avut o tentativa intr-o garda a dr cu care am nascut si am ajuns chiar cand intra intr-o cezariana...n-o puteam tine pe Maia atat timp afara, nu voia sa pape...asa ca am ratat intalnirea. da; sper sa reusesc anul asta

Mergi la inceput