Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata. hai sa va zic ce-am facut eu si sa nu faceti voi.
m-am pus si am fiert seringa aceea de la panadol..si s-a facut strambat toata..eu voiam sa o sterilizez, in ideea sa ii dau si lui mihai cu ea.
deci, la 2 copii solutia e: cate o cutie de sirop separat pt fiecare.(la panadol se baga seringa in sirop, si ma gandeam eu sa nu transfer virusii).

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Tina, iti doresc multa sanatate, fericire si sa ai tot de iti doresti!!!LA MULTI ANI!!!!
La multi ani si pt Letizia si Radu Gabriel!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo


neata. hai sa va zic ce-am facut eu si sa nu faceti voi.
m-am pus si am fiert seringa aceea de la panadol..si s-a facut strambat toata..eu voiam sa o sterilizez, in ideea sa ii dau si lui mihai cu ea.
deci, la 2 copii solutia e: cate o cutie de sirop separat pt fiecare.(la panadol se baga seringa in sirop, si ma gandeam eu sa nu transfer virusii).


am incercat si eu sa sterilizez lingurita-masuratoare a mariei, am patit la fel

cu seringa cred ca poti doar sa scoti siropul, si apoi il dai separat in lingurite, asa folosesti acelasi sirop.

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

btz, multi lui Paul, sa scape si de beleaua asta. bine macar ca te-ai lamurit ca nu era probl cealalata mai grava

cristinuta, te asteptam sa ne spui cum a fost we cu sotul in ajutor, mai usor? ati mai iesit undeva? Isa pe Vlad sa fie cumintel

anca, sa stii ca inca asteptam poze de la botez si de la ziua lui Vlad

tina, vazut poze. ce baiat mare ai

racusor, acum merg la Andrei la poze, sa caut link-ul. cred ca se trimite mesaj-invitatie celor care i-ai selectat favoriti...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

neata. hai sa va zic ce-am facut eu si sa nu faceti voi.
m-am pus si am fiert seringa aceea de la panadol..si s-a facut strambat toata..eu voiam sa o sterilizez, in ideea sa ii dau si lui mihai cu ea.
deci, la 2 copii solutia e: cate o cutie de sirop separat pt fiecare.(la panadol se baga seringa in sirop, si ma gandeam eu sa nu transfer virusii).

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




Cea de la Panadol asa se face dar cea de la Nurofen e mai rezistenta si nu-si schimba forma dupa sterilizare

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.

Eu tocmai ce m-am intors din piata si iarasi i-am dat de papa lui Paul.
Deja o iau razna,odata la 2 ore sau chiar si mai putin tre sa bag tita in gura.Are momente cand mananca si la 5h,dar deja se raresc fazele astea.
Azi noapte am facut naveta patul meu-patul lui.S-a culcat pe la 7.30 seara si s-a trezit pe la 10.30.papica dupa care a adormit abia la 12.30.Eu eram chioara de somn si el avea o energie de parca bause 3 cafele.Si de la 2 frecusu:baga suzeta,scuipa suzeta,baga pumn in gura,degete in ochi,maraiala,caraiala si tot asa.Pe la 4 l-a apucat o foame de ziceai ca nu a mancat de 3 zile.Iar la 6.40 cu ochii in tavan si urlete.Frumos nu?


Iar acum urmeaza intrebarea mea pentru mamicile cu experienta:cum imi pot da seama ca e un puseu de crestere sau nevoia de alta mancare?

Georgia ce cantitate si cate mese pe zi de suculet ii dai?

Carla pe analizele lui scrie asa Streptococcus pyogenes - absent
Pe mediile de cultura s-au dezvoltat colonii de Escherichia coli (+) si levuri (+) - posibil disbioza orofaringiana.
Medicul va aprecia oportunitatea tratamentului in functie de contextul clinic.Astazi ajung la un pediatru sa interpreteze rezultatul si sa ne dea tratamentul,dar sa si explice de unde ar fi putut el sa-l contacteze.
Eu de cand am fost cu el la spital pt regurgitari a inceput cu probleme,ba fibrinogen 0,ba febra,ba scaune proaste.Si de acolo banuim ca s-a molipsit cu ceva.

Lala ce faceti?Cum se simte sotul dupa operatie?Dar Sebi?Cat a luat in greutate zilele astea?NOi cam putin ce-i drept.Am observat ca de cand nu ii mai dam prafurile alea lui Paul el a inceput sa dea iarasi afara,acum insa cu aliva,iar branza lui miroase rau de tot a acru.Culmea e ca dupa piure nu a dat afara.Sper sa nu mai vomite la diversificare.Pupici si sanatate




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


Tina, multa sanatate, fericire si sa ai parte de tot ce iti doresti alaturi de cei dragi sufletului tau!
La multi ani Letizia
La Multi Ani Radu Gabriel




Oana mamica lui Matei – luna a 5-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

neata. hai sa va zic ce-am facut eu si sa nu faceti voi.
m-am pus si am fiert seringa aceea de la panadol..si s-a facut strambat toata..eu voiam sa o sterilizez, in ideea sa ii dau si lui mihai cu ea.
deci, la 2 copii solutia e: cate o cutie de sirop separat pt fiecare.(la panadol se baga seringa in sirop, si ma gandeam eu sa nu transfer virusii).

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




haha, Paula am patit si eu asta...am pus la sterilizat o seringa de nurofen si o jucarie de dentitie din aia cu apa in ea...la fel s-a intamplat...jucaria in schimb a ramas fara apa in ea, ca s-a topit plasticul ala...

by the way...cea mai buna jucarie de dentitie pt Filip e de la NUK...sunt 3 cerculete,in pachet, de diverse culori si texturi,...aia din silicon, transparenta ii place cel mai mult...atata o roade ca in curand cred ca ramanem fara ea...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata!

noi suntem iar la bunici, la Turda...e asa bine... cel putin asa pot sa fiu cu amandoi, impreuna...ca ma deranjeaza f tare faptul ca pe Eric il tot trimit cand la unii, cand la altii...

btz-ule, uff draga mea, mult mai trageti voi... eu stiu ca odata cu diversificarea, regurgitarile se raresc si apoi dispar...exista un puse de crestere pe la 3 luni, apoi la 6 luni...sigur, astea sunt trecute in carti...dar paote Paul chiar are nevoie de ceva mai multa papa...pt ei si 10 ml conteaza in plus...

sper s-o rezolvati cumva si pe asta...si sa nu mai aveti pb cu nimic...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

da..ma "bucur" CA N-AM FOST SINGURA patita :)

Stefan tot tuseste..micu tot ragusit..vai de capu nost'
asa ca am reinceput tratamentele. aerosoli pt cel mare, iar pt micut doar supoz ii dau cu paracetamol, ca adrenalina aia il agita rau si nu ne intelegem nicicum.

Btz, imi pare rau de pb voastre una-intr-una..cu puseul de crestere asa e..cam lunar asa, vin 2-3 zile in care bb suge des, pt ca nu ii mai ajunge. apoi se regleaza si inca vreo 3 sapt e ok.

aseara am bagat si eu o bere FA, ca tot asa..suzeteste asta mic la mine de numa..cum nu am iesit afara atatea zile :(, nu a mai avut somn lung ziua de 3 ore..sa faca si el pauza de la supt..plus maraiala de la boala..si uite-asa mi-a stat tot la 2 ore la san..atipea 15-30 de min..o luam de la capat.
bine, in caz de boala, nu se pune pb sa nu il pui la san dc asta il linisteste, plus ca probabil au nevoie de mai multe lichide-in caz de febra, tuse sau cum suntem noi cu laringita.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput