FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

sandy..dr nu mi-a dat nici o explicatie..a zis doar ca vom incerca in ianuarie fara medrol..la inceput am luat de 32 de mg si m-a durut stomacul apoi tot am scazut din el ca nu il suportam si am ajuns la 8 mg pe zi si mi-a dat de fiecare data la FET cate 8 mg pe zi ...pe langa medrol am mai luat_la indicatia dr) femoston si aspenter(aspirina),iar dupa ET mi-a dat progesteron(utrogestan)..ms de informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

asa e sandy suntem ptr a ne spune problemele.....vroiam sa te intreb dc dureaza asa mult la tine?ai spus inuarie-februrie...asa ai vrut tu sa asa decurge de la ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

buna fetelor,sandy eu am facut FIV in belgia,azi primesc analizele dupa al doilea ET sigur nu sunt gravida asa ca sper sa ma cheme cat de curand ptr al treilea ET...ast telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Misa, ai ca si eu am un feeling doctorul asta te lasa graviduta! A demonstrat o data ca poate! Si in 2011 am sa te vad la semnatura cu !

Ari
Miki
Mona, fa analizele de trombofilie si de imunitate!
Nutyzica, nu fii suparata!
Sandy, unde ai facut FIV, la Viena? Cate vovocit ai avut? Ce probleme ai cu uterul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

am primit rezultatul negativ ceea ce era de asteptat,dar vestea buna e ca saptamana viitoare sunt chemata ptr monotorizare ceea ce inseamna ca pana pe 24 decembrie imi face ET,,,cam atat deocamdata despre mn asa ca sunt in asteptare si va doresc mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Misa, ai ca si eu am un feeling doctorul asta te lasa graviduta! A demonstrat o data ca poate! Si in 2011 am sa te vad la semnatura cu !

Ari
Miki
Mona, fa analizele de trombofilie si de imunitate!
Nutyzica, nu fii suparata!
Sandy, unde ai facut FIV, la Viena? Cate vovocit ai avut? Ce probleme ai cu uterul?



Ha,ha,ha si io cred la fel.Parca e sufletul meu pereche.Deja m-a anuntat sa ma pregatesc sa ma mut la Sofia macar primele luni de sarcina,pt a avea el personal grija de mine si a zis sa nu imi fac probleme,endometrul isi revine si cind va fi momentul tranferului sigur va fi si sarcina.Si chiar daca nu,nu am ce sa ii reprosez.E perfect.

Nutica si dace e pozitiv beta ce pot sa iti fac?

Sandy,bine ai venit in gasca bunicilor.Am auzit si eu de cartea aceea,dar parca e SF pt mine cel putin.Eu am renuntat la a mai crede in mine si,culmae cind aveam 44 de ani la Viena la Goldenes mi-a zis ca degeaba am fsh de 8,ca ovarele au 44 de ani si nu mai produc ovocite de calitate,desi inainte de a ma inscrie la donatoare i-am zis ca as mai incerca cu el o data cu ovo mele.Am fost la prof Obruca.

Miki,am sa iti scriu miine un mail mai per larg,acum abia m-am intors si nu prea am chef sa gindesc prea mult.Cert e ca dupa 3 zile de fraxiparine ieri a inceput o scugere maronie,insa dr. a zis ca nu e ciclu si mi-a dat duphaston si abia pe ala de dupa sa il consider ciclu.Hai ca miine am sa iti scriu tot cu lux de amanunte.

[redAriadna] si cu tine am de vorbit

Mona[/red],asclt-o pe Miki ca stie ce spune.Uite eu de ex inainte de FET-ul asta pe care il taraganez de vreo 2 luni mi-am facut tot ce nu aveam pt a inlatura orice cauza a unui posibil esec.Eu doar ti-am zis cum ar trebui ca sa fi sigura,tu faci cum crezi

Salutari tuturor!

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Waw ce varza am facut!

Sorry!

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor si bine v-am gasit viitoare mamici si bunicute
Adria eu am facut FIV1 la Wels si tot acolo voi face si FIV2.
Monaramona nu ti-a zis nici de ce nu ti-a reusit pana cum? Nici ce investigatii sa mai faci? Uterul e Ok? eu cu el se pare ca am probleme pe care le-am descoperit acum din pacate dupa FIV la histeroscopie; cred ca fetele au dreptate si ar tb sa faci niste investigatii suplimentare! Intreaba-l pe dr tau nu-l lasa asa pe banii si emotiile tale;
Nutzyca eu mai am congelat doar un blastocist asa ca trebuie sa trec din nou prin ciclu de stimulare si dr m-a sfatuit sa las cel putin 2-3 cicluri pana la o noua stimulare pt ca organismul sa isi revina si uite asa ajung spre februarie care va fi luna mea:)
Misa 21- cred ca merita sa incerci si daca mai ai doar 2 ovocite in total. Tu ai incercat acupunctura? Eu tocmai ma pregatesc sa incerc
Va doresc o seara frumoasa si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Adria mi-am dat seama ca nu ti-am rasp la intrebare- am avut 12 foliculi, 10 ovocite si 7 embrionasi (cu PICSI - sotul are OATS)ziua 2 si 3 si in final am avut 3 blasto. 2ET si unul la pastrare.
Am regrete ca nu am facut ET in ziua 3 si sa fi pastrat mai multi. Astfel nu mai intram la o noua stimulare. Tu la Viena ai facut cu blasto sau cu E de ziua 3?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

sandy ac am inteles...cea mai grea e asteptarea pana in momentul ET si cele 12 zile pana la rezultat,ac sunt si eu curioasa cum e la tine iti face anestezie la punctie sau nu?am citit pe aici unde unele fete spuneau ca in tara face,aici nu face nici un fel de anestezie si e o durere groaznica...daca tu simti ca e februarie ,asa va fi..iti tin pumnii pupuci ptr voi toate

Mergi la inceput