FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

FELICITARI din toata inima ca ai tras si tu destul..iti doresc o sarcina usoarasi sa fiti sanatosi
acum esti graviduta ..ma bucur mult

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Multumesc mult de tot draga mea!
Sarcina usoara si tie. Mai ai un pic si iti vei tine mica minune in brate! Doamne ajuta sa ai o nastere usoara!



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Felicitariiiii,Laura!este o veste minunata si precum ai scris si tu la titulatura "A venit si randul tau" trebuia , sa ai o sarcina usoara si fara probleme!

Pt. mutatia ta cat clexan ai facut si incepand de cand?

Numai bine iti doresc!



Multumesc mult!!! Da, a venit, in sfarsit, si randul meu!!!! Acum nu pot decat sa ma rog sa fie totul bine pana la capat!

Am facut clexane de 0,2 incepand din ziua punctiei. Dar nu mi l-au recomandet ei, l-am facut eu de capul meu. De fapt am folosit schema de la avalon, careia ii multumesc inca o data foarte mult!

Tu ce faci?

Te pupacesc dulce de tot!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

mami -multumesc pt.raspuns Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara !


Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

donna, da, termenul este un pic mai lung. Cei de la clinica din zlin au termen mult mai scurt (cred ca in jur de 3 luni) dar mie personal mi-au inspirat mai multa incredere cei de la brno. termenul este mai lung si pentru ca sunt foarte multe persoane din alte tari care fac acolo (anglia, irlanda, sua). Exista si un forum unde posteaza aceste fete, acolo am vazut ca sunt muuuult mai multe care mergeau la reprofit, ca erau multumite si acesta a fost motivul pentru care am ales brno.

Nu, eu nu am mers la ei inainte de procedura. Am vorbit si stabilit toate detaliile pe mail. Dar daca vrei sa mergi la consultatie acolo, este ok, cu siguranta te primesc si stabiliti face-to-face ce si cum.

Da, este primul FIV facut cu ei.
Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna ziua
ma numesc aurora si mi-am facut curaj sa va scriu desi va urmaresc din 2007.
am 35 ani si urmatorul istoric: ca urmare a faptului ca nu ramaneam insarcinata am facut investigatii si am descoperit un fibrom de 9.5cm. a urmat in 2007 miomectomie executata cu succes; dupa recuperare au reinceput investigatiile; rezultate dezastruoase trompa stanga blocata si dreapta putin permeabila, ovar stang ovulatoriu dar ovar drept nefunctional. dupa nenumarate "vizite" la giulesti, histero, etc. am fost refuzata sec pentru fiv. au urmat fiv la szeged in aprilie 2010, un ovo, un embrion, nici o sarcina. in sept 2010 am inceput fiv2 si rezultatul stimularii 0 ovo (fsh=19). in mai 2011 am incercat pe natural dar nu am reusit.
cred ca voi toate va puteti imagina ce a fost in sufletul meu, pana de curand cand am realizat, cu ajutorul Laurei, ca mai exista o sansa pentru mine!
vreau pe aceasta cale sa va multumesc tuturor pentru experientele impartasite si in special Laurei caci datorita ei m-am mobilizat si mi-am facut programare la Brno Cehia.
In speranta ca nu v-am plictisit cu mesajul meu cel lung va doresc o seara frumoasa si sa vi se indeplinesca visul suprem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

si cum trebuie sa scriu 10 mesaje...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

am sa le scriu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

sarcina usoara laura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

nastere usoara monaramona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Felicitariiiii,Laura!este o veste minunata si precum ai scris si tu la titulatura "A venit si randul tau" trebuia , sa ai o sarcina usoara si fara probleme!

Pt. mutatia ta cat clexan ai facut si incepand de cand?

Numai bine iti doresc!



Multumesc mult!!! Da, a venit, in sfarsit, si randul meu!!!! Acum nu pot decat sa ma rog sa fie totul bine pana la capat!

Am facut clexane de 0,2 incepand din ziua punctiei. Dar nu mi l-au recomandet ei, l-am facut eu de capul meu. De fapt am folosit schema de la avalon, careia ii multumesc inca o data foarte mult!

Tu ce faci?

Te pupacesc dulce de tot!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

multumesc pentru incredere, iubita
sarcina usoara in continuare, sa traiesti realitatea unui vis frumos, asa cum traiesc eu acum!

Mergi la inceput