FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:


mari,mami-felicitari si sarcina usoara pana la capat!

mami-te rog daca ma ajuti si pe mine cu niste informatii;in Cehia au o banca de ovule sau ai fost pe o lista de asteptare?

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floretronela spune:

LAurrrrrrrrrrrrrrrrrrr te pup si e ibratisez de un milion de ori!!!!! Bravo scumpa mea!!! Ma bucur din toata inima!!! Felicitariiiiiiiiiii!!!! Doamne de cand astept vestea asta!!!! Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!
Sa fie o sarcina usoara si nasterea ca un fulg!!!!


Fetelor va doresc succes la toate! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Nu stiu sa aiba banca de ovule. Stiu ca au banca de embrioni pentru ca acolo se poate face si cu embrioni donati.

Pentru ovocite donate ii contactezi, faci prima vizita "virtuala" adica le trimiti pe mail informatiile medicale precum si date despre caracteristicile voastre fizice si ei te programeaza in 8-10 luni. Iti comunica o data fixa a punctiei donatoarei si iti dau tratamentul in functie de data stabilita, cu cateva luni inainte, pentru a-ti sincroniza ciclul cu cel al donatoarei.
Apoi merge sotul la clinica la data stabilita pentru punctie pentru a-si face partea lui de treaba, in urmatoarele zile suni la clinica pentru a vedea cati embrioni aveti si cand e transferul. Tu te prezinti la transfer si apoi astepti testul... Simplu, nu?

Pentru embrioni donati stiu ca programarea se face mai repede (4 luni daca nu ma insel) si pretul e un pic mai mic.

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Spioano!!!

Multumesc mult draga mea! momentan vestea nu e oficiala... Nu am anuntat decat pe forum... Pe ceilalti ii voi anunta dupa ecografie...
Sa-ti traiasca bebele si sa va bucurati de el!!!

Citat:
citat din mesajul lui floretronela

LAurrrrrrrrrrrrrrrrrrr te pup si e ibratisez de un milion de ori!!!!! Bravo scumpa mea!!! Ma bucur din toata inima!!! Felicitariiiiiiiiiii!!!! Doamne de cand astept vestea asta!!!! Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!
Sa fie o sarcina usoara si nasterea ca un fulg!!!!


Fetelor va doresc succes la toate! Doamne ajuta!

Mami Carmen si bebe Serban Mihai


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floretronela spune:

Mari felicitari si tie!!!

Laur sper sa nu te superi dar i-am zis Ioanei. Din pacate nici una nu mai avem nr tau de tel si ne agitam ca un pepsi pe fb! Te rog mult sun-o pe Ioana sau intra pe facebook! Nu am scris pe perete ci mesaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui floretronela

Mari felicitari si tie!!!

Laur sper sa nu te superi dar i-am zis Ioanei. Din pacate nici una nu mai avem nr tau de tel si ne agitam ca un pepsi pe fb! Te rog mult sun-o pe Ioana sauintra pe facebook!

Mami Carmen si bebe Serban Mihai


sa nu scrieti nimic pe facebook!!!! please!!! doar pe pe mesaj privat momentan!!!!
nu pot sa intru pe facebook... sunt inca la serviciu... mai tarziu!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floretronela spune:

Laur stai linistita, apoi am vazut um suna mesajul meu si am corectat. Iti respectam dorinta, vrem doar sa te pupacim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Nu stiu sa aiba banca de ovule. Stiu ca au banca de embrioni pentru ca acolo se poate face si cu embrioni donati.

Pentru ovocite donate ii contactezi, faci prima vizita "virtuala" adica le trimiti pe mail informatiile medicale precum si date despre caracteristicile voastre fizice si ei te programeaza in 8-10 luni. Iti comunica o data fixa a punctiei donatoarei si iti dau tratamentul in functie de data stabilita, cu cateva luni inainte, pentru a-ti sincroniza ciclul cu cel al donatoarei.
Apoi merge sotul la clinica la data stabilita pentru punctie pentru a-si face partea lui de treaba, in urmatoarele zile suni la clinica pentru a vedea cati embrioni aveti si cand e transferul. Tu te prezinti la transfer si apoi astepti testul... Simplu, nu?

Pentru embrioni donati stiu ca programarea se face mai repede (4 luni daca nu ma insel) si pretul e un pic mai mic.

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota


Multumesc frumos pt.raspuns si pt.postarea ta
Am intrat pe site-ul lor si am vazut acel chestionar care trebuie completat.Mi se pare un pic cam mult termenul de asteptare.E primul FIV care-l faci la ei? Inainte de procedura in sine ,adica data cand ai fost programata pt.,,punctie'' ai fost la o vizita ,consultatie,discutie la ei?

Sper ca nu te superi ca-ti pun atatea intrebari,oricum as mai avea o gramada
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

donna, da, termenul este un pic mai lung. Cei de la clinica din zlin au termen mult mai scurt (cred ca in jur de 3 luni) dar mie personal mi-au inspirat mai multa incredere cei de la brno. termenul este mai lung si pentru ca sunt foarte multe persoane din alte tari care fac acolo (anglia, irlanda, sua). Exista si un forum unde posteaza aceste fete, acolo am vazut ca sunt muuuult mai multe care mergeau la reprofit, ca erau multumite si acesta a fost motivul pentru care am ales brno.

Nu, eu nu am mers la ei inainte de procedura. Am vorbit si stabilit toate detaliile pe mail. Dar daca vrei sa mergi la consultatie acolo, este ok, cu siguranta te primesc si stabiliti face-to-face ce si cum.

Da, este primul FIV facut cu ei.
Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Felicitariiiii,Laura!este o veste minunata si precum ai scris si tu la titulatura "A venit si randul tau" trebuia , sa ai o sarcina usoara si fara probleme!

Pt. mutatia ta cat clexan ai facut si incepand de cand?

Numai bine iti doresc!

Mergi la inceput