Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (162)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui simplicity



Sunt suparata,asa in sinea mea, o viitoare mamica(apropiata) imi spune,referitor la faptul ca noi ne mai dorim un copil in viitorul f apropiat,ceva de genul:"dar nu e corect nici pt Ariana sa o intarci ca sa faci un alt copil (cand oricum ai timp) plus ca nu mai poti sa te ocupi de ea dupa ce vine ala mic care te solicita"...in conditiile in care eu nici nu am mentionat ca vreau sa o intarc(pt ca nu se pune problema asta,cel putin nu pana la 1 an si jumatate),si orice varsta ar avea un copil,mereu va avea nevoie de tine,depinde de tine ca mama,ca organizare etc...nu i-am raspuns nimic,am considerat ca nu are rost,dar m-a durut ce a spus....

sorry ca am deranjat cu off-ul meu,dar am simtit nevoia sa vorbesc despre asta

citesc din urma si revin


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"O singura ambitie este legitima:aceea de a fi mai buni ."

Stiati ca:
...Ca sa previi cancerul e bine sa mananci cate un morcov pe zi?


Nu fi suparata! Fiecare are dreptul la o opinie. Poti sa te faci ca uiti ce ti-a zis?


pentru un ingeras numit Andrei (29.09.2010 - 11.11.2010)


Kiti de Miki

da,stiu ca fiecare are dreptul de a spune ce doreste,dar expresia nu e corect fata de Ariana imi tot vine in cap(poate din cauza ca si eu m-am gandit la asta si cand mi-a spus parca mi-ar fi confirmat)


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"O singura ambitie este legitima:aceea de a fi mai buni ."

Stiati ca:
...Ca sa previi cancerul e bine sa mananci cate un morcov pe zi?



Sunt sigura ca esti destul de organizata incat sa nu o neglijezi pe albinutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

neata buna,sar'na de cafia
pup pe kiti
cuscra,lasa lumea sa vorbeasca,asta-i rostul ei...parca asa erau versurile unui cantec de pe vremea mea daca ma tine hardul destul,cred ca interpret era cornel constantiniu
harnicutzsi pe tine,dar lasa mosu' sa vina mai repede la maia
tomaca,zi-mi si mie cum e,ca fimiu e intr-o zi cu cine oare?ce bine creste buturel!
vazut poze tare frumoase cu cuscrii,maria izabela,bobitza,kiti,lorena


mami de Alex si Radu


Se zice ca cei nascuti in aceeasi zi sunt frati de cruce. Chiar daca nu stiu, se cauta tot timpul si pana la urma se gasesc intrun fel sau altul.
Eu am avut la jobul anterior 3 persoane nascute in aceeasi zi si unul era din USA, unul din Romania si altul din Pakistan. Si s-au intalnit la Bucuresti intrun moment cand firma avea vreo 40-50 de oameni. La firma la care lucrez acum, eram la un moment dat vreo 6 persoane nascute in aceeasi zi (din vreo 90), eu care o viata m-am chinut sa mai gasesc pe cineva nascut in aceeasi zi cu mine.
Sotul meu cand s-a mutat la un job, a intalnit un coleg de birou nascut in aceeasi si acelasi an.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:


Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Va pregatim de zor si un tortulet si o sampanie pentru piticul care acum 11 luni incheia odiseea din burtica si a plecat curajos spre lumea de afara!

Sunteti invitatii nostri, cu mare si mic, incepand cu ora 4 30 dimineata (rupere membrane), la petrecere!



KITI implineste 11 LUNITE!!!





Ne bucuram ca am putut impartasi cu voi aceste minunate 11 luni!
La si mai multe!




Semnat: o mamica fericita!




Kiti de Miki




Uuuuu...Acushi facem bairam de motz!
La multe lunitze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Intrebare - le mai dati pufilor vigantol? (avand in vedere ca a fost retras de pe piata, ca e degeaba, samd)

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





Serios? Nu stiam. Mai stii cand s-a retras si care a fost motivul?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si haircut, felicitari pentru picioruse! e remediabil tal valgul (sau ce ati avut voi) definitiv? in sensul ca poate si sa nu recidiveze deloc? eu am un verisor cu aceasta problema, a fost operat cand a fost mic, dar problema persista... probabil totul e sa incepi recuperarea cat mai devreme posibil. Inca o data felicitari!

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)



multumim!
Da, este remediabil. Maia a avut varus equin, o malformatie mai greu corectabila decat tal-valg-ul, dar cu tratament corect e corectabila. Ma rog, exista si stofa pacientului, dar eu sper ca dupa astia 3 ani de chin(ca nu-i foarte usor pentru ea sa stea 14 ore pe zi cu picioarele legate intre ele si stranse in curele) sa fie bine, eventual sa mai faca kinetoterapie din cand in cand, dar sa aiba piciorusele functionale 100%.


Imi pare rau ca va e asa greu cu banii. Si noi ne descurcam greu, dar pana acum am mai avut ajutorul parintilor, am mai strans cureaua de la lucruri pe care le consideram obligatorii, a fost greu, dar nu imposibil....sa vedem ce urmeaza...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Intrebare - le mai dati pufilor vigantol? (avand in vedere ca a fost retras de pe piata, ca e degeaba, samd)

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





DA
poate te ajuta www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1003414-merck-retras-piata-vitamina-d3-pentru-copii.htm" target="_blank">articolul asta cu cateva info.


Editez sa spun ca articolul este mai vechisor pt ca nu exista alte informatii recente despre retragerea vigantolului de pe piata (este vorba doar despre anumite loturi). Daca ai tu cumva vreo alta sursa decat za big internet, poate vrei sa o impartasesti cu noi. Eu pana azi n-am auzit informatia asta si sunt sigura ca nici marea majoritate dintre noi.

Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ana, haircut....ce noapte frate! La cat mai multe de genul asta!

Mara dupa ora 4 dimi a supt iar din ora in ora. Stiu ca suge de sete dar apa nu vrea....ma mai gandesc la solutii.

Haircut exista niste sosetute cu cauciuc pe toata talpa. Nu genul ala cu cateva punctisoare antiderapante. Noi avem o pereche mostenita de la verisori si ne prinde bine tare. Mi-a zis sora mea ca le lua din miniblu si erau undeva la 20-30 de ron perechea acum vreo 4 ani.



Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




Multumesc de idee! ce-i drept le-am vazut candva dar nu am avut finante atunci, o sa mai caut ca-s convinsa ca exista si la magazine cu mai putin adaos comercial decat miniblu oricum diferenta e foarte mare si cu sosetutele cu punctulete antiderapante fata de cele normale, doar ca Maia vrea sa faca mai multe decat o lasa picioarele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Am pus niste poze cu Tudor care-si savureaza prada de razboi.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



He, he, ce moscolici dragut ai

Ma fac ca n-am vazut cat de bine a crescut buturel, ca ma apuca si pe mine problemele cu ranza....contagioasa treaba, m-am vazut 5 min cu gzela si-am inceput si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Intrebare - le mai dati pufilor vigantol? (avand in vedere ca a fost retras de pe piata, ca e degeaba, samd)

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





DA
poate te ajuta www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1003414-merck-retras-piata-vitamina-d3-pentru-copii.htm" target="_blank">articolul asta cu cateva info.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Articolul e din 2007. Au fost retrase atunci cateva loturi. De atunci nu au mai anuntat probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Intrebare - le mai dati pufilor vigantol? (avand in vedere ca a fost retras de pe piata, ca e degeaba, samd)

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





Serios? Nu stiam. Mai stii cand s-a retras si care a fost motivul?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



au fost retrase cateva loturi din cauza instabilitatii substantei active... nu stiu sa zic loturile dau o cautare...si ca nu se utilizeaza mai mult de o luna dupa desigilare (nu stiam) si ca se pastreaza in cutie (la intuneric iar nu stiam), deci s-ar putea sa-i fi dat absolut degeaba vreo 8 luni din 10 (?)... voua ce v-au spus medicii pe aceasta tema?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput