Raul un suflet nevinovat va cere ajutorul

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:


Buna fetelor am intrat sa scriu putin la subiectul lui Raul si sa ma descarc sunt ff suparata deoarece la Raul ii este rau de 3 zile a inceput iaras sa faca crize nu foarte mari dar suficiente pt a ma ingrijora si a sta cu sufletul la gura sa nu cumva sa intre in status cum am mai patito.
De astazi am inceput si perfuzile cu manitol pt scaderea edemului cerebral pt a nu ajunge in statusuri ,sper sa scapam .
Si de parca nu ar fii suficient ca ,Raul nu este bine si eu sunt racita ,sunt varza ,abea ma mai tin pe picioare ,si cum nu prea am voie sa iau prea multe medicamente din cauza sarcini incerc sa ma tratez mai mult cu ceaiuri si foarte multa lamaie .
De parca nu e viata destul de acra uneori o mai acresc si cu lamaie .
Dar ce sa facem asta e viata.Nu e asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:


Buna ,intrun final am ajuns si noi acasa de la Timisoara din spital,suntem acasa de marti dar nu m-am simtit in stare sa va scriu cateva randuri pana azi cand mi-am luat inima in dint desi nu am o stare ff buna sunt ff dezorientata .

Raul din punctul de vedere al crizelor este bine doar ca datorita convulsilor ff multe pe care le-a facut a si pierdut din achizitile pe care am reusit sa le dobandim de la ultimile lui convulsi si in plus am ajuns acasa si cu o ciuperca ff urata in gat ,incat mititelul nici nu poate sa manance ,il hranesc cu siringa deoarece nici supa nu o poate manca decat cu siringa ,strecurata .

Concluzia medicilor este ca,ar trebui sa incercam sa mergem in germania la o clinica ca,aici in tara nu pot sa isi dea seama de unde provin aceste convulsi deoarece pe encefalograma lui si pe rm nu se explica aceste convulsi .

Costul investigatilor in germania este de 5 mii de euro ,investigati care se fac pt a vedea provenienta crizelor si daca este posibila o operatie sau nu.

De cand sunt acasa incerc sa vad cum as putea sa fac rost de acesti bani deoarece numeroasele internari din tara pe care le-am avut cu Raul ne-au adus la fundul sacului si nu stim cum o sa ii strangem.

Cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa reusesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Cu ajutorul lui Dumnezeu, sa speram ca o sa fie bine, trebuie sa ne gandim cum se poate mediatiza cazul lui Raul, asa se pot strange mai multi banuti pentru a pleca in alta tara


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna eu si cu Raul va uram multa sanatate in anul care vine si cat mai multe bucuri si sper ca,anul care vine sa fie de 1000 de ori mai bun decat cel care a trecut .
LA MULTI ANI tuturor copiilor si in mod special copiilor nostri de pe acest forum .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani! Sa va dea Dumnezeu un an nou cu multa sanatate si impliniri nenumarate


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

la multi ani,Raul!Claudia,sa-ti traiasca,sa-i dea Dumnezeu sanatate,sa fie bine!va imbratisam!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Nu stiu cum reusit sa tineti pasul dar eu cel putin decand sunt insarcinata abea reusesc sa citesc si sa fac confirmari si sa pun colete deoarece an doar 2 viteze incet si ff incet ,insa mai am putin pana la sfarsitul lui martie inceputul lui aprilie si scap de burtoi ,sper sa imi revin repede dupa nastere deoarece o sa fac cezariana si sa imi reintru in mana .
Despre Raul va pot spune ca a inceput sa se ridice singur la marginea patului daca are de ce sa se tina cu manuta stanga ,pe dreapta nu o foloseste niciacum doar la piciorusul drept si-a mai dat drumul si a incput sa mai rupa si el cate un cuvant
Va doresc multa sanatate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna intru sa scriu cate ceva repede la subiectul lui Raul deoarece a trecut ceva timp de cand nu am m-ai apucat sa scriu ,ce pot sa va spun despre el , starea lui e bunicica de ceva timp au incetat crizele sper sa fie pt cat mai mult timp iar noi in continuare mergem cu recuperarile pe parte motorie si pshica .
Rezultate sunt pe ambele parti ,a inceput sa mai rupa cate un cuvant iar cu mersul, merge tinut de la spate nu ff mult dar merge .
La sfarsitul luni iunie trebuie sa mergem la Cluj sa facem spestroscopia si analizele de compatibilitate pt celulele stem pe care le-am recoltat la nasterea lui David saptamana trecuta ,sper sa ii fie de folos.
Incerc impreuna cu o doamna noastra logopeda sa il introducem intrun program organizat de cei de la asistenta sociala de la primarie pt autisti si sper sa si reusim ,acest program tine pana in luna iunie nu e ff mult dar tot e ceva .
Va pup si o sa m-ai revin cu noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna ,am reusit si eu intrun final sa imi fac putin timp sa intru sa scriu la subiectul lui Raul ca,nu am mai avut timp de ceva vreme deoarece cu doi copi e ff greu si eu singura mai tot timpul sotul e la munca vine doar seara tarziu.
Cea ce vreu eu sa va spun este ca, la nastere am recoltat celule stem care nu au fost contaminate si le pot folosi .
In urma cu vreo 3 luni neurologul a zis ca ar trebui sa facem o spectroscopie cerebrala la Raul ,am amanat pana dupa ce nasc si botez si am hotarat in iunie sa mergem sa o facem ,el ne-a recomandat sa o facem la o clinica particulara din Cluj unde am si avut programare pe data de 18 luna asta , unde prin telefon i sa zis medicului neurolog care tot el a facut si programarea sa ajungem cu Raul sedat , cea ce am si facut ,iar eu atuci am zis sa fac o programare si la cei cu care am recoltat pt a vedea unde as putea sa incep procedurile pt a folosi acele celule pt Raul ,incercand sa culeg cat mai multe informati pt a vedea eventualele costuri pt aceasta interventie.
Cand am ajuns la Cluj la cei cu spestroscopia cerebrala ni sa spus sa mai asteptam putin ca,nu au venit medici ,am asteptat aproximativ 15 min apoi am fost dinou la secretara sa intreb daca au venit deoarece nu vroiam sa pierd programarea de la celule pe care o aveam la 16;30iar cea de la spestroscopie era la ora 15;00,au spus ca e ok se facuse ora 16:00 si intrun final au aparut medici doar ca intre timp Raul sa trezit si trebuia sedat iarasi , ceea ce devenisa o problema .
Medici au spusca trebuie sa platesc anestezia care au spus ca costa 280 ron ,am acceptat daca tot am batut 200km pana acolo ,insa ei nu aveau anestezis decat pana la ora 13.00 si au zis sa aduc eu anestezist dar nu aveam de unde si m-am certat cu ei ca la usa cortului si am plecat pt a prinde cea de a doua programare
Am ajuns acolo unde am intalnit niste oameni ff amabili si am stat de vorba cu o doctorita care ,mi-a zis ca au un progran pt clienti vechi carora le faciliteaza interventia si tot ceea ce inseamna aceasta procedura ,ea a spus ca o sa incerce sa il introduca si pe Raul in acest program si o sa ma sune o alta doamna doctor de la bucuresti care se ocupa deacest program.
La doua zile am fost contactata de aceasta doctorita si a zis ca a fost acceptat in program si el ,am stabilit cu dansa ce trebuie sa fac eu ,adica sa seroxez toate actele medicale tot ceam la Raul si sa le trimit si sa merg la medicul de fam sa imi dea o trimitete pt a preleva sange de la pitici sa vedem daca sunt compatibili ,iar ieri li sa recoltat sange la amandoi si acum asteptam rezultatul apoi daca sunt compatibili sa trimitem documentele la clinicile din strainatate sa vedem unde am putea face transplantul . In mare cam asta am facut noi in ultimul timp si acum asteptam un raspuns ,ma rog in fiecare clipa ,moment ,zi si noapte sa fie compatibil sisa facem acest transplant poate asa reusim macar sa scapam de epilepsie ca apoi vin ele de la sine incetul cu incetul caci problema noastra cea mai mare asta e ,daca face crize pierde tot ce reuseste sa progreseze intre acestecruze .
Ceea ce va ro eu e sa va rugati pt noi sa fie compatibili .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Suntem alaturi de voi si ne rugam bunului Dumnezeu sa fie bine

Asteptam vesti


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput