Bebelusi de septembrie-octombrie 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Esti mortala Kiti!
Daca nu ar fi vorba de o fetita, as jura ca il ai pe fi-miu in custodie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Hop si eu cu o intrebare intrebatoare. Desi mai am un copil de 6 ani aproape, habar: alocatia copilului pentru luna noiembrie, de exemplu, se primeste in noiembrie sau in decembrie? Adica se ia alocatia pentru luna respectiva sau pentru cea anterioara (ca un salariu)???

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Ana, multumesc pentru lamuriri. Doua-trei mesaje fara citate scrise unul dupa altul merg?

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria


hAI CA M-AI SCOS AFARA! dIN BUTOI,ZIC

Pai nu e bine nici asa! Ideea era sa nu scriem fara rost,astfel incat,topicul sa fie usor de urmarit.Ca se mai intampla,ca din graba,sa scriem 2 mesaje unul dupa altul,nu e problema.Problema e cand ne apucam sa scriem 10,unul dupa altul,iar daca o mai luam si cu [ quote],doar ca sa multumim pt.niste urari,de exemplu..e..greu.Greu!! Greu pentru mine,care sunt singura cu 2 copii si intru sa citesc si eu repede despre voi,sa mai dau si cate-un raspuns daca pot..si nu fac decat sa pierd timp pretios,cautand mesajele "interesante"..(oservati "",ca-s puse cu rost)

Nu stiu daca m-ati inteles,ca nu prea ma pot concentra acum.Maria urla langa mine,Mihai canta la pian.. Primiti cu circul?!

Va

maitreyi,sunt datoare cu un link




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Eveline, alocatia pentru noiembrie se primeste in decembrie.Apropos, a primit cineva alocatia pana acum?dar indemnizatia?

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Salutare mamici!

Am revenit si eu...Va citesc dupa 1 luna de pauza.
Fetita mea a fost botezata duminica si acum avem 2 luni jumate.

De la 4 saptamani, nu s-a mai trezit noaptea, avand un somn neintrerupt de minim 7 ore. Acum doarme 8-9 ore pe noapte. Cand stingem noi lumina, adoarme si ea (locuim in garsoniera). Parca e adult :)) Si noi ne minunam, ce obiceiuri de adult are.
KK e fix dimineata in fiecare zi, ca adultii dupa cafea :)))
In ultima perioada gangurim f mult si tare si zambim pana la urechi.

Eu am mereu senzatia ca avem un copil mai mare, nu un bebelus, la cat de pevizibil e programul ei. Spun programul ei pt ca mai mult ea a renuntat la unele obiceiuri si mese. Avem doar 5 mese consistente pe zi (LP+san).

Ma bucur ca v-am regasit si abia astept sa pargurgem cele 365 de zile impreuna is sa ne bucuram de progresele copiilor nostri!

Iulia, mamica de Ana lavinia (1 septembrie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Ana, multumesc pentru lamuriri. Doua-trei mesaje fara citate scrise unul dupa altul merg?

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria

Yap!! Si 5 daca vrei! De exemplu daca cineva posteaza un mesaj cat un cearceaf (vorba lui Zoze ),in care ma mentioneaza si pe mine,nu-i dau reply pt un "mersi".
Ce draguta esti!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Eveline, alocatia pentru noiembrie se primeste in decembrie.Apropos, a primit cineva alocatia pana acum?dar indemnizatia?



si eu sunt curioasa daca a primit cineva alocatia. Sotul a depus actele la mijloc de septembrie si eu ma asteptam ca in octobrie sa intre alocatia ... dar inca asteptam

si eu il schimb rar pr Tudor noaptea (doar daca ii sunt ude hainele ... se mai intampla sa nu punem pampersul bine). De obicei face kk la masa de la 4/5 si daca il schimb adoarme greu. Asa el suge cu ochii inchisi si adoarme fara probleme.

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna dimineata (mai spre pranz)!

ZOZE, nu mai plange! Las-o incolo de scrisorica, scrie si tu ce iti mai amintesti din ea sau ce era mai important.

Eu de of-ul scrisoricii nu am mai scris nimic ieri, mi-e greu sa am doua pagini deschise cu bebele agatat de san.

OFFICE, esti simpatica...

Serios acum, parerea mea e ca nu suntem in pericol de a pierde din vedere ceea ce e important din pricina numarului de mesaje postate de un user. M-am mai plimbat si pe alte forumuri si pe unele le-am abandonat tocmai pt ca se ajungea ca pe o pagina sa intre 3-4 mesaje pt ca se dadea citat in citat in citat etc si pt ca multi useri aveau la semnatura chiar si filmulete, slideshow-uri si tickere voluminoase.
Eu nu cred ca ne paste si pe noi "primejdia" asta. Dar e doar opinia mea... in ultima vreme vad ca am opinii in toate

Na ca m-a luat valul.

ANIAST, , sper sa functioneze noua schema anti-colici.
SUMMER, ce fel de wrap? si eu sunt fff interesata. Cum mai esti cu durerile de spate si maini? au mai trecut?
FISTIQ, multi, sper sa treaca si Tudor al tau la ora Romaniei! noi am dormit super bine azi-noapte. ne-am culcat la 11, la 2 a papat rapid si aproape ca l-am trezit eu la 5 ca imi pocnea sanul drept... m-am speriat! de schimbat... abia la 8. in mod normal il schimb la a doua masa de noapte (3-4-5).
KITI, , foarte frumos ne-ai descris o zi din viata Mirunei!
MAGDY, ma bucur ca ai mai trecut pe aici.

In privinta CACIULII in casa, si eu il tin cu caciulita pt ca desi avem 22-23 grade (ca la carte), mie una mi se pare racoare (sunt fff friguroasa). Incerc sa trec peste prejudecati si sa-i dau jos caciula, mai ales ca afara l-am scos cu 2 deja . La iarna nu stiu ce-i mai pun pe cap.

Am inceput si noi sa avem momente de liniste si in afara somnului. Vad ca dimineata e mai receptiv, punem muzica vesela si cantam si ne maimutarim... in special eu... ceva de basme

Azi trebuie sa dau o fuga sa-mi iau fusta de la croitor, sa-mi cumpar un sutien (sa vad in ce mi-or incapea biberoanele uriase)...

Mai voiam sa spun ceva, dar m-am intrerupt cu un telefon si cu leganat de bebe... trimit acum asa si revin.




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Evident ca pana am trimis eu mesajul se discutase toata... discutia


IUNIA, felicitari pt bebelina mare si cuminte. Wow, 8-9ore pe noapte... mi se pare supeeer!



Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

K.A.T voiam demult sa-ti spun ca Tess e adorabila si pozele extraordinare.Voiam sa te intreb daca voi faceti poze cu blitz la bebe sau aveti aparat profi si stiti sa-l reglati. Sotul mi-a spus ca la bebe nu-i bine sa faci poze cu blitz, asa ca ale mele sunt majoritatea neclare, ca=s facute pe automat. Sotul stie sa faca cu reglaje manuale,dar el vine seara si atunci Tudor este cam marait ... deci ramane copilul nepozat.

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.2010)

Mergi la inceput