Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***275***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

vroiam sa va povestesc mai multe, dar sunt cu amandoi acasa si deja imi vajaie capul.
socrii se pare ca azi si-au luat zi libera, ca au obosit ce cat au plimbat nepotii zilele trecute .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

ieri am fost cu andrei sa-i scoata firele si sa-i verifice nasul.
nasul e bine, dar trebuie sa stam cu gura pe andrei sa respire pe nas, ca altfel nu am facut nimic.
i-au scos si firele de la operatia de fimoza. inca e putin umflat, dar se va rezolva cam intr-o saptamana. mi s-a spus sa-l decalotez zilnic, cam de 2 ori, sa nu se lipeasca. acum, dupa operatie pot sa trag mult mai usor pielea sa-l decalotez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Monnvas, vb pe pm. in cazul in care va fi nevoie, da, voi avea nevoie de ajutor. Prietena ta lucreaza efectiv cu copii sau e doar la nivel teoretic, prof la facultate?




Lucreaza, e si psihoterapeut, are un cabinet pe la Pta Unirii.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Hola tufete

Puteti intra iar la butoi, apa e schimbata si parfumata, am aruncat o tona de petale de trandafiri, sa fie melancolie roz

Anca, tu ma uimesti tare-tare esti gata sa pleci in lume cu un barbat pe care nu il iubesti, doar de dragul aventurii? sint curioasa ce imi mai pregatesti

Dyana nu cred ca daca unul dintre ghiocei este cu inteligenta peste medie poate pune probleme cuiva... dimpotriva, noi sintem mindre si de el si de ghioceii nostri personali. Eu una sint atit de indragostita de dragoana mea incit nu vreau sa se schimbe nimic, e perfecta asa cum e

Mîtzaaiagri pe unde o umbla?

Noi sintem la socri, dar singuri, am trimis socri in vacanta si stam noi cu oitele si mielutii (aici e week-end lung, a inceput azi).

PS
Plec imediat sa o aduc si pe strabunica dragoanei, ca nu s-au vazut de multicel amindoua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


salutare dragalasele
mai fetelor la noi in bucrestiul asta mare exista vreun centru de joaca/activitati pentru copilasii nostrii???
nu din alea ca-n mall-uri, ci un loc unde sa ne intalnim sa socializeze puii din cand in cand, sa desenam, s apictam, sa ne mozolim cu plastiline....; eu simt ca mutzu are nevoie de asa ceva, stiu ca e usor speriat de copii de varsta lui (mai ales ca saptamana trecuta si-a incasat o bubuiala de la o fetita rautacioasa cum rar am vazut- adica i-a batut pe toti din parc si radea de ei dupa aia cum plangeau si sarea in sus de fericire.... sa va mai zic ca am prins o galuscuta de un anisor exact inainte sa o arunce pustoaica de sus de pe tobogan......); deci cum ziceam, eu tare as vrea sa-l mai duc din cand in cand la joaca cu copii; oare ma accepta vreo gradi sa mergem din cand in cand????

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in OCTOMBRIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Pai stati mai fetelor, ca nu plecai!!!!!

Am fost sa imi fac pasaport doar pt ca al meu era expirat de 2 ani, si tot aveam grija asta, cum stau eu cu viza de state pe 10 ani si fara pasaport. Cumva, eu doar am profitat de elanul arabului, si mi-am zis ca daca tot e asa dornic, sa il las sa ma mai "organizeze" si pe mine dpdv administrativ, ca eu sunt cam haotoca si cam omul momentului. Desi, eu am in genreal, in permanenta, in minte, toate taskurile din lista todo, doar ca nu ma execut cand ar trebui... Asa, mai ma suna ca vine in 5 min si atunci eu iute robotesc prin casa ceea ce mi-ar fi luat o zi sau nu faceam deloc [dar nemultumita tot as fi fost, cum au zis fetele despre faza cu dezordine in casa=dezordine in fiinta], mai imi zice ca maine la ora x sa fac ceva copii xerox, ba a stat pe capul meu pana am ajuns la service si am schimbat placutele de frana ca faceau urat de tot, diverse... Aaa, despre perdele v-am zis? Mi-a trasat sarcina sa imi cumpar ORISICE [el asa stie cuvantul asta, si ma amuza :))] perdea, chiar cearceaf, ca mi-l pune el in bucatarie, pur si simplu nu intelege cum nu am deja perdele. Aaa, si mai are o chestie [dar pe asta trebuie sa o avoidez incet-incet]: nu ma lsa sa tin cura de slabire, ca cica lui slabele nu-i plac si ca eu sunt perfecta, nici slaba, nici grasa, si ori ma suna sa imi zica ce sa mananc [ca cica doar sana+covrigi nu e sanatos] ori apare la serv si ma invita la kfc [eu lucrez pe langa afi cotroceni], ee, si acolo na, nu pot sa rezist, off, slabisem si eu vreo 2 kg, ajunsesem la 64 [si tinteam la 62] si acum, de cand cu el, cred ca am oar vreo 65 juma :(((, daaar nu, TREBUIE sa imi revin .

Aaa, si azi, sa vedeti ce amuzant, a venit iar dimi pe la mine si eu eram in tricou gen maieu cu bretele, pe afara, normal :). Si el zice: "abia acum mi-am dat seama, tu ai haine/fuste/bluze mici/scurte NU pentru ca esti "cu..va", cum se considera la arabi, ci pentru ca tu te-ai nascut pentru un singur anotimp, vara. De asta te vad mereu dezbracata, asa ca nu mai mergem sa cumparam fustele alea mai lungi, pentru ca sigur nu o sa le porti... Ce sa fac.., o sa ma obisnuiesc SI cu asta... [dang dang]" . Deja cu mersul la inot noaptea s-a invatat, nu ma mai roaga sa nu merg noaptea, ci doar sa am grija sa nu ma "f.." vreunul, ca deh, cica anul ala "fara sex" nu inseamna fara sex cu el, ci fara sex deloc :)))))


Si sa stiti ca totusi, eu cand zic ca INCA nu-l iubesc, ma refer ca nu sunt indragostita si nu am inca starea de a inchide ochii si a zice, da, ASTA e barbatul meu. Daaar, asta nu inseamna ca nu imi plac muuulte chestii la el, si ca nu ma BUCUR f mult cand ne revedem.. baaa, chiar mi-e si dor din cand in cand. Si insusi cuvantul acela, INCA, spune mult, adica, pentru mine, anca, este deja MULT sa imi doresc sa ajung sa iubesc, vreodata, pe un anume x...!!!

Si nu o sa fug in lume cu el, nu, il trimit pe el in Suedia, il vizitez, il analizez daca se descurca si se integreaza si abia apoi poate, ma gandesc la vreo mutare. Oricum, deja i-am modelat creierul cu faptul ca mai intai sa plece el si apoi eu vin in vizita, ca na.. au v+t scoala, si nu vreau sa le perturb ordinea scolareasca . Si arabul zice, cu ochii inchisi: "oriunde, dar nu in arabia saudita, plec fericit si o sa traiesc acolo cu speranta ca tu vei veni". In plus, la serviciul meu circula o propunere de la americani, sa ne platesacsa separat si direct pe fiecare, sa avem contract independent cu ei si patronul roman de aiic sa primeacsa doar o renta de intretinere firma; prin urmare, devin cumva o corcitura de pfa si independent, insa esentialul este ca nu voi mai fi angajata patronului roman, deci nu mai trebuie sa vin la serv decat daca doresc eu sa utilizez hw de aici, altfel, pot lucra remote... de ORIUNDE!!!!!!!!!! Si of course, salariul o sa il avem mai mare, ca nu mai pastreaza nimic patronul roman din el... Ma rog, sa vedem ca merge treaba, e chestie in timp.. eu doar pun cap la cap diverse info/evenimente, si oi vedea eu spre ce zari imi voi ridica ochii...

Therefore, nu ma macina deloc planificarea viitorului, ci doar savurarea prezentului...

Gata, va pup, tocmai m-a sunat ca iar vine in pauza mea sa mergem la kfc.. Ii place mult acolo, mai stii, o avea, SI acolo, vreo iubita/vecina/gagica/sclava... etc . Asa de tare ma amuza femeile alea multe multe din jurul lui, cum are el grija sa le sune pe toate, le are grupate pe cate un mobil [are 4 tel mobile, pe retele], si cum mai ma priveste adanc in ochi si spune, duios si confesat: "ce sa fac? e greu cateodata cu asa multe, daar, TREBUIE sa vorbesc cu ele, eu nu profit, nu, ci doar NU le distrug dorinta de a ma ajuta si a fi in jurul meu.. e ceva rau in asta, ar putea Dumnezeu sa se supere pe mine ca eu am grija sa nu le supar eu pe ele?" Nuu, micutelul si neprihanitul de el , nu se supara Dumnezeu, , daaar Alah, ce-o zice?

Pup.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna din nou, acum, la pranz.

Am vb azi cu Aris, m-o pocnit pe mine ideea ca poate nu stie de petrecerea de CRaciun, dar era deja in tema. Erau OK, doar raciti (ea si Vitamina) si asteapta scorpiuta, care mai are cateva zile de dospit.



CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Fetelor, sunt si eu prin preajma, va citesc, dar nu mai apuc sa scriu, indrum pe cineva sa deschida un subiect pentru umanitare, e un copilas, cu multiple afectiuni, efectiv ti se rupe inima de el, sper din tot sufletul sa reusim sa-l ajutam.

m_monique: eu problema cu tinutul gurei inchise, o am si acum cu Sebi, l-am operat la 2 ani si ceva de polilpi si nici acum nu respira corect pe nas.

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

uitati-va pe antena 2 la "traieste sanatos". e f..important

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Asa mi-e de dor de Aris! Vine scorpiuta?! O, ce-a trecut timpul!


Olga, meriti o bataie, tufata! Mai vorbim noi despre Mosul asta!!! Azi am primit cadourile de la el: fff dragute, dar nu te-ai tinut de targul nostru, asa ca o sa suporti consecintele! Novus, merci de expeditie! Va pup pe amandoua, dar discutia ramane deschisa!

Mergi la inceput