Spiridusi de 2006 in sarbatoare(13) - LMA Razvan!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

LA MULTI ANI ROMANI!
LA MULTI ANI ROMANIA!



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

LA MULTI ANI ROMANIA!!!!...noi nu stim ce sa face ...sa mergem la parada???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

fetelor...ce e cu Mirela????.....sper ca nu ceva grav,Mirela,,,,,,bunul Dumnezeu sa te ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

http://www.youtube.com/watch?v=_3oiURu7Kzk&feature=related



Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

La multi ani Romania si tuturor romanilor sotul a dus azi 2 sticle de champanie la serviciu ca e de garda si stiau aia ce e ziua nationala a romanilor asa ca suntem mari patrioti
La noi sunt -2 grade maxima azi asa ca eu nuies din casa ca e si piticul liber stam si hibernam, fac ghiveci de legume la cuptor. Va ziceam ca m-am vopsit roscata ....nu a ieist decat o nunta fina daca bate reflectorul pe cap ceea ce nu e cazul deci nu se vede nimic
Ioana spor la pregatiri si bafta cu toate ciorbita cu afumatura am prestat-o in vara acum a fost de post ma si gandeam la tine.
Giova super ca ai reusit sa camuflezi cadourile, eu in afara de pupitru ala cu litere nu stiu ce o sa luam ca pana la Craciun mai este si baietii mei si la ultima tura de shopping au venit cu jucarii acasa si cu laptop de jucarie la noi nu e nici o mare faza cu cadorurile de Cracin din cauza asta ca m-am si suparat pe JP .
Iuliana spor la munca ca vad ca e mereu mai multa
Cosmina tu ce mai faci?
Eu am fost ieri si la un atelier de patiserie dupa-masa, am facut niste prajiturele pentru gustarea de Craciun care va fi pe 11 la Centru social, a fost super dragut si interesant ca idee. Am lucrat intr-un atelier mai mare cu toate ustensilele necesare, cu 4 palnuri de munca diferite fiecare cu cuptorul ei ...fain, am facut ceva poze o sa va arta eu nu apar in ele ca am fost prea ocupata si in secunda libera am tras 2 cadre .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mama mia ce zi...l-am culcat pe edi, s-a trezit la pranz, au mancat amandoi, pe urma l-am culcat pe Marco, s-a trezit la 16:30 si l-am pus pe edi la somn.
Poate dupa ce se trezeste iesim si noi pana in mall...e urat si ploua tare la noi.
Clau la munci...noroc ca a venit vara-mea intr-o vizita pe la noi. am mai socializat si eu.

Maraki super videoclipul.
Silvia tu ar trebui sa-ti deschizi un restaurant...ai avea un adevarat succes.
Iuliana doamne ajuta sa-ti dea si marire de salariu, daca ai primit si alte atributii.
si eu am o parte din cadouri la clau la birou, dar astea sosite de pe amazon nu le-am putut cara cu edi dupa mine...asa ca au ramas acasa. In portbagaj am un joc si hartie de impachetat. In bord am pungulitza cu cadoul de mosh Nicolae pt. marco. sper sa nu dea de ea. Numai jucarii peste tot.
ce face catelushul?
Cosmi ati mers la parada?
Bee a fost floare la ureche cu 5 baietei. mai greu e doar cu edi, decat cu astia amri.
ai tai ce fac? cum sunt?


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

La multi ani si din partea noastra...
Vai ce frig e afara...ploua si ingheata instantaneu. Am fost dimineata pana la piata sa iau niste fructe si am inghetat efectiv.
Si...i-am gasit lui Matei salopeta de has de care sunt tare mandra. Ca imi statea pe cap ca nu reuseam sa gasesc.
Pe Matei nu l-am scos din casa ca abia ma tin eu pe picioare, dar el...
Vad ca nici avioanele nu pot decola sau ateriza; bine ca au plecat ieri grecii ca altfel ramaneam cu ei pe cap

Cosmi, ce ai facut pana la urma?
Ai mers la parada pe frigul asta?
Silvi, deci sunteti patrioti?
Giova, multumesc sa urari.
Eu am in porbagaj cadoul pentru Victor, iar pentru Matei sunt la birou si o parte in garaj ca acolo nu are acces
Catelul creste.....cred ca a ajuns pe la 16-17 kg...
I-am luat saptamana trecuta cusca in toata regula....cu captuseala din polistiren si e tare mandru de casuta lui
Dar am si dat si o gramada de bani pe ea......
De maine o luam iar de coditasi pe frigul asta nu am niciun chef....

Chiar...ce le luati la spiridusi de Mos Nicolae?
Ca eu nu prea am idei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici...

ce parada???ca era un gerrrrrr...ne am dus prin mall am cascat ochii apoi prin cora si am poposit la kfc

IULIANA copiii mei primesc dulciuri si fructe de mos Nicoale...asta i traditia
SILVII mersi de intrebare...sunt bine dar astept sa fiu fff bine,sa mi prieasca sarbatorile astea....chiar iti tb sa deschizi un restaurant
Giova 5 copii???dar ce ma mir ...ca si spune cuvanntul ce ai invatat in liceul pedagogic

incerc sa pun ceva poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi avem 17 luni si ne-a pocnit gingia la ultimul incisiv si primul canin. este mofturos ziua, noaptea tipa de vreo 2x, dar oricum e soft fata d einceputuri, si se calmeaza rapid daca-l tin in brate, lipit de mine. Ne mai chinuim putin pana iasa mai bine, stiu de la ceilalti dintisori...si asteptam si celalat canin de sus sa erupa.

Marco ok, azi l-am dus la gradi, de abia asteapta sa vina moshul....i-am luat o pasrae dinozaur:
http://www.amazon.co.uk/Schleich-16463-Quetzalcoatlus/dp/B00272HPDE/ref=sr_1_235?s=kids&ie=UTF8&qid=1291276101&sr=1-235
e a naiobii d eurata si mare...dar daca copilul a vrut-o...e in bordul masinii, sper sa nu o gaseasca.

La noi nu a fost asa ger ca in capitala, a plouat toata ziua, nici nu am iesit din casa, decat seara, pana la fini.

Iuliana ce mare e catelul...are kg cat copiii nostri.
Clau vrea ceas de Craciun, trebuie sa merg cu el, nu ma risc sa dau o groaza de bani si sa nu-i placa.
Eu vreau cercei...de la 18 ani sunt cu aceeasi...acum vreau sa-i schimb. Nu-mi place mie aurul...dar alt metal nu suport in urechi...si astia mi-au placut ca erau cu aur alb si galben...acum vreau numai cu alb, sa se potriveasca cu verigheta. Nu-mi poate face surpriza ca trebuie sa ii aleg eu....asa ca...
Cosmi si fara tact pedagogic m-as fi descurcat, pt. simplul motiv ca au fost cumintei. L-as duce pe edi la cresa si as tine 5 ca ei...sau chiar mai multi.

merg si eu la treaba...nici nu stiu de ce sa ma apuc.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Giova si eu port cerceii care-i am de cand aveam 21 de ani Mi i-a cumparat Dimos si daca mi-au placut atat de mult, cu astia am ramas. Apropos de cercei, am primit ieri de la Katerina o pereche marfa rau, sant tortite groase aurii cu strasuri albe pe ici colo...ea avea cu strasuri negre in ureche. Frumoasa grecoaica, saraca am dus-o ieri la aeroport ( plecati de acasa la 12.00 ) si s-au anulat toate zborurile din cauza ninsorii. A fost cazata de Lufthansa la hotel, cred ca nici la ora asta nu a decolat spre AtenaA patit-o si cu controlul la check-in din vina meaA descalatat-o aia de cizme, i-a scanat ciorapii pt ca eu am inceput sa-i fac poze peste poze cand astepta sa ajunga la scaner Sa vedeti ce poze luam, cu aparat ridicat deasupra capului sa prind bine sa nu se piarda nimic si deodata ma pomenesc ca vine una glont la mine si ma pune sa-i arat toate pozele din aparat facute acolo si sa le sterg pe rand Ma saturasem eu de cat delete am auzit, nu s-a miscat de langa mine pana nu a vazut ca sant sterse toate
In rest nimic nou, Angelo a cerut aseara de mos nicolae un laptop adevarat....a spus ca vrea la fel ca asta Bani sa fie ca asa idei am de cadou Deocamdata nu stiu la cat ne limitam ( macar 100 daca am putea da )

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput