Spiridusi de 2006 in sarbatoare(13) - LMA Razvan!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonsoir doamnelor azi am umblat teleleu toata ziua, am lasat cu JP masina la revizie si pana fostgata am batut magazinele. A nins si azi si a fost frumos -1 grad, pacat ca de Mos Nicoale anunta ploaie . Sa va arta ce ciorbita am facut pentru prima zi de ninsoare : http://bucataria-sylviei.ro/ciorba-de-pastai-uscate-cu-mamaliga-si-ceapa-rosie.html ciorba de fasoel pastai uscata cu boabe de fasole, imi aminteste de casuta bunicii mele din munti unde am trait primii ani de copilarie tare nostalgica sunt la inceput de iarna.
Giova duminica am stta si am hibernat in casa ce rochite ti-ai luat ca am fost chiar aiz la C&A i-ammai luat cate ceva lui Alain si mie un pulovar lung / rochie pt siluete poate cu maneca scurta care se ia peste bluza, e tare fain doar ca arat eu cat China in el.
Dia la voi cat tine vremea rece ?
Iuliana sanatate multa.
Ne punem la uitata la serialul ala Flashpoint ca ne-a venit sezonul 2, Alain doarme la el in camera ca am negociat cu cadouri si texte multe sa doarma la el cand are scoala si cu noi in we pana la pensie poate scapam si noi la dormitor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


haideti la o , sau ce va pofteste inimioara.
celor care poarta numele Andrei/Andreea sau derivate din ele!

Nu am mai intrat ieri....am avut 5 baieti acasa.
sper sa reusesc sa pun poze azi. de la gradi trebuia sa luam 2 baietei, dar ne-a vazut si P si -sa pus pe un plans...ca am rugat-o pe mama lui sa ma urmeze cu masina pana acasa si sa-l lase si pe el. asa ca mi-a fost casa plina de cavaleri. Au papat sendviciuri, salam de biscuiti, clementine si cereale cu lapte. au baut ceai si unii lapte.
S-au jucat fiecare cu ce a vrut, iar Edi mergea d ela unul la altul si le fura cate o jucarie, sina de tren...spre disperarea lor.
Noroc ca a venit si Clau la ora 19 si l-a culcat pe Edi...era copt, dar nu puteam sa-l culc si sa las 4 copii nesupravegheati.
Nu va zic cum arata casa pe urma, dar am rezolvat rapid cu stransul jucariilor.

maraki pai da mama, dar e dublu pana in germania. cand i-am zis si lui aseara s-a cam desumflat...ce bine!!!
Pai nu bag motorina de 500 euro sa vad soacra???? de banii aiai cumpar haine de aici, nu mai are rost sa bat 10 ore ca sa le iau mai ieftin.
super ca ai slabit asa bine. bafta in continuare!
Silvia e o rochita/bluza tricotata, cu maneci scurte si pe gat. erau pe negru cu ceva motive albe in partea de sus, pe gri cu alb si pe bleumarin...tot cu alb.
Iuliana insanatosire grabnica. Ma bucur ca Matei e bine. spor cu grecii!

merg sa-mi pun si eu cafeluta in cana si sa schimb copilul.
o zi frumoasa.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi_2005
Dia la voi cat tine vremea rece ?

pai o sa tina... ca de-abia a inceput!
Momentan se anunta doar ca va fi tot mai frig, si ne indepartam tot mai mult de 0 ...dar in sens negativ.
Cel putin e zapada peste tot...si d-soara negociaza deja plimbari cu saniuta

Felicitari celor care tineti diete (si va tineti de ele); la mine doar incercari esuate; si de cand cu iarna asta aparuta brusc, am trecut pe ceai cu miere, lapte cald cu miere etc.; tare bune, toate dulci si caloriile n-or fi multe pe portie dar se tot aduna (deja azi sunt la al treilea ceai ... si parca mi-a mai revenit un picut vocea).
Azi in pauza de masa reusesc si eu sa dau o fuga prin magazine, la pescuit cadouri...de-abia astept!

La multi ani, tuturor cu numele de Andrei si Andreea!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mirela mama intra si mai zi-ne despre tine, despre baieti...cum esti? mai poti?
Imi pare asa de rau de ce am citit...
Noi suntem aici pt. tine...te asteptam.... si LMA pt. azi lui Andrei.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dia pe tine te-am uitat in postarea de dimineata.
si marco s-a trezit greu ieri dim., s-a uitat la un film si nu a adomrit pana la sf. Nici nu stiu cat era ora, ca noi dormeam...dupa miezul noptii. In orice caz, greu l-am trezit ieri dim.
voi sunteti cu zapada...noi cu ploile...si la noi e intunecat...stam cu becul aprins.
si eu beau ceaiuri calde, dar neindulcite.

fug sa termin spanacul piticului.
eu mi-am pus fasole in oala cu presiune, sa fac frecata.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Salutare de la Bistrita!
La multi ani tuturor celor care azi isi serbeaza onomastica, sa traiti cu numele!!!
Dia, imi pare tare rau de tristetea si suferinta ta! Nu stiu prin ce treci si nu stiu ce as putea sa iti spun ca sa consoleze, iti trimit un brat de si mii de ! Eu la genul asta de drame ma blochez complet. Cand a pierdut Deea noastra sarcina, efectiv nu am fost in stare sa-i scriu 2 randuri (pana atunci povestisem pe PM si ma bucuram mult de bucuria ei)...Eu care am fost binecuvantata din punctul asta de vedere si am ramas insarcinata atat de usor si repede de fiecare data, nu stiu ce sa spun unei mamici care sufera!!! Sa fii puternica pentru Adriana si sa SPERI!!!
Iuliana, sanatate multa!
Silvia, am vazut ciorbita ta cu pastai uscate (deh, e post, dar cu afumatura e dementiala). Bafta multa la "separarea" pe timpul noptii de spiridus.
Giova, curajoaso, 5 copilasi!
Sa porti sanatoasa rochita!
Maraki va invidiez pentru derdelus, sper sa fie si aici zapada macar de Craciun.
Mirela draga de tine! Intra pe la noi si mai varsa-ti oful! Sunt sigura ca ti-e tare greu in Spania cu 2 copilasi mici si cu situatia in care esti. Noi incercam cat putem sa te sprijinim! La multi ani pentru Andreas al tau!

Eu sunt tare invaluita cu petrecerea pt Razvan, trebuie sa comand tort pt gradi vineri, pt petrecere sambata, sa sun invitatii, sa merg la cumparaturi de sucuri, pahare, farfurii etc si sper sa ajung si la pensat si coafat joi ca avem un chef joi seara(asta daca vine mama joi dimineata, daca nu ....asta e....fara chef)
Merg sa pun legumele pt supa Soniei la foc!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

vaaai cat de rau imi pare pt Mirela Foarte grea situatie, este singura printre straini, probleme mari de tot...revin diseara ca trebuie sa iesim in oras cu Katerina, pleaca maine in Atena.

la toate....e gerrrrrrrrrr

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din oras...

Mi-a adormit edi la plimbarica in carucior....nu conteaza ca era frig.
asa frumos a facut prin centru...de abia astept o plimbare cu toata familia pe acolo.

I-am luat lui Edi costum de mos. mai conteaza ca ei nu au costume de zapada????

Azi mi-a venit coletul cu jucariile de Craciun pt. edi, comandate pe amazon...a venit acasa prin cargus...in 8 zile. de abia le-am ascuns...bine ca nu a fost marco sa le vada.

Maraki distractie placuta.
Ioana vai ca incepem si noi cu sarbatoritii...5 ani...cand doamne au trecut????
spor la pregatiri.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
LA MULTI ANI Sarbatoritilor de azi!Sa traiti cu numele!
Ioana, spor la pregatiri! Te pregatesti sa-ti sarbatoresti spiridusul. Am mai vrut sa-ti scriu de Sonia. Sa stii ca cel mai mic al meu a fost asa. Abia la 9 luni a stat in fund si apoi a inceput cu restul activitatilor. Insa al meu era bine de tot rahitic si de asta a avut o mica intarziere motorie. Si eu obisnuita fiind de la restul cu kinetoterapia, am tras de el cu anumite lucruri si l-am rezolvat. Si tu ai putea sa incerci sa faci anumite exercitii cu ea sa o mai stimulezi.
Maraki, spor la slabit in continuare. Sigur face bine si la sufletul tau!
Silvi, succes in actiunea de care vorbesti cu piticul.
Andiaroro, ti-am vazut vedetele. Seamana bine si-s tare frumosi.
Giova, n-a fost prea greu cu cei 5 baieti, nu?
si sanatate multa la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

La multi ani si din partea noastra tuturor sarbatoritilor.
Am scapat de greci.....am mai primit in plus de lucru (motivul pentru care au venit de fapt- sa ma intrebe daca sunt de acord (intrebare retorica de altfel ca parca as fi putut spune NU), cu promisiunea ca o sa-mi mareasca salariul pentru efortul suplimentar; asa ca acum sunt stapana pe 11 societati.
La fel mi-au promis ca o sa-mi mai dea si 2 oameni in plus.
Mai fetelor ce e cu Mirela?
Ce s-a intamplat si unde ati citit?
Giova, cum te-ai descurcat cu 5 baieti?
Deci voi ati adormit si Marco a stat si s-a uitat la televizor?
Azi mi-au venit si mie jucariile comandate pentru Matei pentru mos, dar le-am lasat la servici ca sa fiu sigura ca nu o sa le gaseasca
Vad ca am inceput iar sa stagnez la kilograme: am 54.6 kg de o perioada bunicica de timo...
Dia...deci la voi a venit zapada?
Si Matei abia asteapta sa vina zapada si mai ales sanuita.
Silvi, nu am apucat sa intru sa vad ciorba, dar ca toate marcarurile tale trebuie sa fie ceva excelent
T_Ioana, si eu zic ca si fetele: mai ai un pic de rabdare si sigur Sonia o sa se intoarca! Nu-ti mai face griji! Poate e ea un pic mai "puturoasa".
Ce bine ca maine stam acasa
Sper sa nu se mai trezeasca Matei iar la 7 dimineata!
In fiecare weekend la 7 e in picicoare, in conditiile in care in cursul saptamanii trag o gramada de el pana il trezesc tot la 7 dimineata
E....cam asta sunt noutatile noastre

Mergi la inceput