MONTIGNAC (150) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hello... la ceas de... noapte.

Am bucatarit azi cat pt o saptamana. Am facut si eu lipii, cand i-am zis lu' sotz la telefon ce i-am pregatit m-a pus sa repet de 5 ori, ca nu credea ca is in stare am mai comis un falafel la tava, parca au iesit cam uscate asa,Puisorule tu pui ulei in compozitie cand faci falafelul la tava? Plus niste gratar de pui pe care piciul mi l-a scuipat pe covor... Musca si scuipa iar musca, iar scuipa. Si o supa de pui pt pici, maine tre' sa-i fabric si galustele, da' de aia nu ma ating.

Oricum, dupa o lipie cu humus (a, am fabricat si humus) si falafel simteam ca plesnesc, e supersatioasa combinatia!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

OOO, cum e falafelul la tava ??? suna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Dupa luni intregi de mancat numai paine integrala, cu tarate s.a.m.d., alaltaieri am mancat niste paine neagra (credeam eu, de fapt era apaine alba colorata, mi-am dat seama in timp ce mancam)si de atunci : . Prin urmare azi am mancat numai fructe toata dimineata, ca sa-mi revin. Deci:

MD : fructe (mere, o para, un kiwi)
P : crema de dovlecel cu iaurt + broccoli si conopida crude
G : peste marinat + salata de morcov
C : spanac cu nuci si usturoi

Cam asta ar fi. Azi vreau sa cumpar lapte sa fac iaurt de casa. chiar daca nu e monti, macar e mai sanatos decat aracetul ala din magazin.

Nu-mi vine sa cred ca iar a venit weekendul! Doamne, ce greu am crescut si ce usor imbatranesc!


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninha

... Doamne, ce greu am crescut si ce usor imbatranesc! ...



rasu plansu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Eu as zice "Doamne, ce mult am asteptat weekendul si ce repede trece!!"

Monica, esti mortala cu repetatul de 5 ori la telefon !!

Eu incerc sa fiu cuminte azi, va scriu mai incolo, cand incep sa ma gandesc la meniul pentru weekend.

O zi buna si conforma,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!
Hai la . (daca ma lasa strombotzelul, ca sta agatat de mine)

Asta e meniul meu de azi:
MD: Oua fierte cu castraveti
P : Supa
Broccoli si conopida la abur, cu branza rasa
G : iaurt
C : Salata de spanac crud cu nuci

Mi-am facut grafic pe 10 zile. sper sa ma tin de el. draficul a fost usor, mai greu cu tinutul. pana acum am fost cuminte, adica ieri
voi ce faceti in we asta? eu vreau sa profit de vremea faina si sa-mi plimb familia prin parcuri.


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Chiar vroiam sa va intreb: cum mancati voi paine/lipii cica Monty (50% faina integrala, 50% tarate) in combinatie cu branza telemea sau alte lipide, si nu va ingrasati? Eu am facut niste lipii o nebunie (coapte in cuptor ca alea arabesti, care se umflaaaa...), combinatia asta cu 50%, dar cum am inceput sa le combin cu telemea, cum a luat-o cantarul in sus! Si cand ziceam si eu ca sunt la Monty curat de la 1 noiembrie, iata ca am dat-o in bara...Asa ca zic pas, mai am cateva, le voi combina doar cu iaurt 0% dimineata si dupa aceea cred ca renunt de tot la glucide, ca-s pacatoase rau (la varsta mea, cel putin...). Ufff...
Daca functiona combinatia de lipii conforme cu telemea, cred ca numai asta as fi mancat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

laura nush ce varsta aia..eu am 25 si pot spune la fel...eu mananc zilnic painea de tarate de ovaz cu quinoa....si cantaru sta pe loc...dar daca nu mananc dimineata lipide(brinza sau oua sau ceva) toata ziua mi se face foame si din astea....

ninha da ce cuminte esti...da mi se pare mie sau reduci si portiile?

MAYAAAAAAAAAAA zi cevaaaaaaaaa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

ninha da ce cuminte esti...da mi se pare mie sau reduci si portiile?

Dimpotriva, m-am hotarat sa mananc mai mult, fiindca nu-mi face bine sentimentul de frustrare care ma copleseste la fiecare masa in ultima vreme.
Mai mult, azi am mancat ovazul cu iaurt facut in casa, deci gras, deci anti-monti.
La pranz am din nou supa, + ficat de pui la grill cu slata de spanac, si in rest sper ca numai fructe, sau un morcovel crud.
Voi?
Hei, voi v-ati trezit sau vorbesc singura? mi se pare ca aud niste sforaituri



Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

'Neata fetele,

va invit la o cafeluta buna ,buna cu lapte..

am mai zis, si mai zic...bautul cafelei(3/zi) este un principiu pe care il incalc de cand am inceput Monti!asta este..macar un viciu sa am si eu

Ninha, de ce spui ca iaurtul de casa nu este Monti? este ,dar merge doar la mese cu proteine si lipide...fara glucide! De fapt cu glucide cu indice sub 35!

Meniu

meniu: wassa cu vinete

pranz: tarta cu sunca si ciuperci+desert: ochi de elefant ,(facuta cu fructoza si faina conforma).

cina: iaurt0 cu fulgi de ovaz si in.

O duminica frumoasa si imbelsugata, ca de maine este post!

Cina:

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput