MONTIGNAC (150) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Pai daca nu are jumate tarate ca sa ii scada IG sub 35 nu se combina cu grasimi.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii


da' maslinele mele n-au grasimi, ca-s in saramura


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Andanii si Cata, aveti dreptate cu fainoasele si dulciurile. subscriu Vreau si eu sa ma las


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninha

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Pai daca nu are jumate tarate ca sa ii scada IG sub 35 nu se combina cu grasimi.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii


da' maslinele mele n-au grasimi, ca-s in saramura


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!



pai or fi ele-n saramura, da' au greasimi in sinea lor, daca pot zice astfel...mai iegzact is glucido lipidice


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Asa si eu trebuie sa scot dulciurile Monti si neMonti, si painea decat la micul dejun 2 felii.
Sper sa imi iasa miscarea

Puisor, merci de atentionarea cu strugurii.
Cred ca sunt periculoase si combinatiile astea pe care le tot mancam de ceva vreme si credem ca sunt ok, dar de fapt, sunt fals Monti.

Md: 2 felii de paine prajita cu humus + cafea
Gustare: ananas (e ok sau nu ?)
Pranz: salata de morcovi, mere, maioneza + cioco neagra
Gustare: iaurt 0%
Cina: omleta cu salata verde

Andanii, m-am gandit cum mai esti, sa ne zici ce sport faci.
Care e Billy asta ?

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ninha da nu se face ulei din masline ..... si cel mai bun ulei e cel rezultat din maslinele presate la rece nu ???? deci or fi maslinele tale in saramura da au in componenta lor ulei

cge m-am apucat de sport ca nu se mai poate ... fac aici acasa , nu mai merg la sala ca nu mai sunt bani pentru asta , fac tae bo cu billy blanks ... da un serch pe google si vezi despre ce e vorba

catalinska crezi ca eu am timp.... acuma sunt in concediu si dimineata cand e copilul la scoala printre altele imi rezerv macar o ora ....variiiiiiiiii da ce febra musculara am facut ... se simte ca nu am fost la sala din iulie

puisorule vad ca tu te mentii frumos , chiar nu calci in strachini deloc ???? dar defapt monti e f bun pentru mentinere daca te tii de el calumea ....

maya pe unde esti ???? helooooo

somleac ce mai face burtica ???

vali gata cu petrecerile ???

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Andanii da' n-am zis ca nu fac fiindca n-am timp, nu fac ca is potoroasa rau la asa ceva...felicitari tie ca te tii

Maya, Somleac, Vali, Brindusik, Anemary, Anamariame ce faceti fetelor? mai haideti pe la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

ninha da nu se face ulei din masline ..... si cel mai bun ulei e cel rezultat din maslinele presate la rece nu ???? deci or fi maslinele tale in saramura da au in componenta lor ulei


uf, da' unde naiba e uleiul ala, ca daca l-as gasi mi-as face si eu ulei de masline!


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Andanii, mai calc si eu in strachini dar nu prea des . Dulciurile nu imi plac decat sa le fac, paine nu mananc, cartofii nu imi plac, fast food nu mananc, si uite asa sunt conforma. Cel mai des calc stramb cu orez combinat cu lipide. Bravo ca te-ai reapucat de sport . Si pe mina ma prinse rau microbul azi-vara dar acum efectiv nu am timp unde sa il strecor

Cristina, ananasul e ok. Mai demult citisem undeva ca ananasul are calorii negative, ceva de genul ca se consuma mai mult prin metabolizarea lui decat caloriile pe care le aduce.Poate imi amintesc prostii dar sunt topita dupa ananas proaspat

Cata, ce frigider fata? Ala plin doar cu mancare conforma?. Din ala, liber la mancare. Spor la invatat

Meniu azi:
MD: cuburi cu ridiche
P: briose cu iaurt
C: ciorba de vita cu cartofi ( facuta de mama),ou ochi cu lebenita murata

Maine plec pt doua zile la Bistrita as aca ne "auzim" duminica. Sa fiti cuminti si sa slabiti frumos

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

puisorule drum bun si spor pe unde mergi

ninnha ia o presa si preseaza-l sa vezi cum iese uleiul

catalinska am inteles , am crezut ca nu ai timp ...

somn usor si ne auzim maine

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

is aici prezenta...da cand intru eu pe forum....e tarziu.. acu la mine e9.30 si lumea doarme..
nu va spun ce mai mananc ca mai dau pe alaturi si ca si ninha imi vine sa rod si pantofii..pe voi nu va inteleg ca e cald la voi..la mine e chiar frig drept urmare am si racit

azi:

Md:telemea cu capia si paine de tarate
P: orez basmati cu legume si piept de pui
C: nici nu indraznesc sa spun ce

nu va ganditi ca printre astea nu am mancat nimic am balotat muuulte clementine si strepsils si fervex si ceai..si ultimile 2 clatite

andani faci ff bine cu painea si glucidele...nea monti spunea la un moment dat ca daca mananci glucide prea multe stationezi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput