Mamici inimoase de Constanta ***131***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara din nou!
Cornelia, foarte haioasa faza cu dintisorii...si la noi, cand Sofiei ii mai cade un dintisor, Alex ne arata ca si lui... (lui abia i-au iesit toti)...
Crix, ce i-ai luat fetei, zano maseluta?
Alina Lulu, bafta la bebici...pana la urma trebuie sa iasa!

Eu recunosc ca desi m-au incantat retetele voastre si le-am salvat (sa fie acolo...) nu m-am mobilizat inca sa fac ceva...in week-end-ul asta n-am facut nimic-nimic, am mancat de la altii
Dar nu se stie cand m-apuca cheful...
O seara placuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Toti baietii mei dorm , eu mai stau putin pe aici, ca pana nu se face 11-12 n-ai sa vezi somn la mine.

Alina:reteta o gasesti aici: http://www.pranzuldincaserola.ro/2009/09/03/briose-cu-sunca-branza-si-ciuperci/
si Doamne ajuta sa mai vina un bebe.

Si la noi e la fel, la un copil ii cad dintii si la altul ii cresc

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Rox, am vazut pozele cu iepurii de apa!! Ce frumosi sunt!!! Ce fata tatii ai tu acolo!!!! Si marea tot mai frumoasa cea de acas'

Lulu, nici pe Luca nu il vazusem de mult!! Ce mare este!! Si frumos, si vesel tare!!!!

Nastasie, nu stiam ca a venit bebe 2!!!! Felicitari!!!!

Cornelia, si de voi ne este dor!!!!

Adinutza, deci ati inlocuit "pet"ul defunct fara prea mari pareri de rau? Noi avem un catel mare, mare pe care David il trateaza ca pe un soricel

Eu strang retete, dar le pun deoparte...deocamdata e buni la noi si nu mai trec prin bucatarie!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi inimoase,
las o si (micul dejun....pe care eu il sar...dar savurez un ness...NU CafeaNU)
O zi frumoasa va doresc si plina de impliniri...si azi am jumatate de zi full dar cel putin Donu' va fi la gradi
Zana maselutza la noi a aparut prima data anul trecut si-i aducea cartile disney(de la adevarul-asta-si dorea "tel mai mumos dodou"-si chiar sunt cititte acele povesti si le va avea si
Bogdi mai are de schimbat dinti/masele iar Isabella mai are sa-i iasa randul doi de masele.
all


dod-participarea noastra in concurs



Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

pup inimoasele,


Simona, am salvat reteta, sigur azi nu o fac, dar maine-poimaine o testez.

Am uitat sa va zic ca am gasit hartiute de briose in Tomis 3, la magazinul cu detergenti, oale, scule, de toate ptr casa, vis-a-vis- de cei cu legume in spatele postei...sper ca m-am facut inteleasa .Se vand la bucata, dar fff ieftine.Sunt mai mari, dar se aseaza f bine in tava.
Iar tavile, le-am luat din Piata Grivitei, de la personajele colorate care vand in fata tarabelor cu fructe. Nu sunt de super calitate, dar daca folosesc hartia, este ok.


sanzi



aseara am fost si am vizionat o sala, frumoasa, mare, aerisita.astept azi un telefon din partea managerului, ptr pret.

Crixia, cu ce a venit zana maseluta-Tom?

Pup. fug la cafeluta.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

io m-am zapacit de tot cu asa o avalansa de informatii: retete diverse, care mai de care fete harnicute , animalute pierdute/achizitionate, dinti care cad/cresc... da'mi place atmosfera animata si cel mai mult cornelia vorbareata

mey, se pare ca jumate din inimoase suntem de prin inel 2...si eu am copilarit acolo pana la 21 ani, insa nu la sc.39, nici nu era construita cand am inceput eu scoala, eu fiind asa, mai "cu experienta"

cami, prajitura n-am mai prestat-o, a refuzat miruna cand a auzit ca e cu sirop si trebuie sa plece cu tava, asa ca am apelat la planul de avarie, adica a prestat mamaie o tava cu placinta de dovleac. dar reteta e salvata, abia astept sa o fac, ca si cea de biscuiti, la briose nu ma bag, sa nu traumatizez copiii vreau sa ramana cu imaginea brioselor perfecte ale roxanei

lulu, e ok data de 20, fiind penultima zi de scoala nu cred ca vor mai fi serbari. sper sa poata veni cat mai multe fete si mai ales copilasi

iepurasi de roxi si toti dintosii

CLIPE DE VARA


mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

'Neata si de la noi!
Atmosfera e super aici, asa ca am intrat sa va salut si sa-mi incarc bateriile cu aerul prietenos (ce fericire!) al forumului din ultimul timp!

Intru si eu in gasca de Inel II (fara a face separatisme, evident)...eu stau aici de patru ani, venita deci de curand, ce-i drept...

Cornelia, si de la mine, esti un veritabil talent in relatarea peripetiilor voastre, este o placere sa te citesc...si pe voi restul, evident...

O zi super sa aveti (azi cica va fi foarte cald)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Nu ma deocheati, ca nu ma tine prea mult, de obicei .

Acum mai e si atmosfera efervescenta pe aici, cu atatea nume noi si nume vechi , plus ca am la treaba si la birou si acasa, asa ca prefer sa fac pe strutul si trag chiulul pe DC .

Aseara m-am luat cu altele, dar vroiam sa scriu aici despre faptul ca mi-am suspendat contul pe Facebook. Eram depasita de evenimente, plus ca uitam de fiecare data parola , asa ca sa nu va suparati daca va apare cine stie ce mesaj, nu e nimic personal, am disparut de tot .

sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

gata, am iesit dintr-o sedinta furtunoasa...mama lor'.....ei cred ca sunt de capul lor....

am intrat sa ma incarc cu energie pozitiva de la voi

boticelina unde esti?



Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia

Nu ma deocheati, ca nu ma tine prea mult, de obicei .


sa aveti o zi frumoasa!


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)


Ba sa te tina mult

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

VOTATI Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
bazar umanitar
Haine

Mergi la inceput