Fluturasi de martie-aprilie 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada pai am mancat su cu jumatate de corn sarat.... oricum deja am terminat de mancat....sunt plina pana in gat

lalely nu te simti bine???




mami x2 , de fetita cu codite si s 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina06...nu stiu ce am avut,avea asa o stare de rau..plus usturimea din dotare de la infectia urinara.Deocamdata o tratez cu urinalsi ceaiuri pt ca la medic merg abia saptamana viitoare...
Cu riscul maternal nu am facut nimic..trebuia sa vina medicul de medicina muncii de la firma sa-mi analizeze conditiile de munca..nici pana acum nu a venit.Teoretic ar trebui sa-mi solutioneze cererea in max 10 zile...Te tin la curent...
Oricum este complicat...atatea formalitati...nici nu stiu daca pana la urma obtin risc maternal...
Medicul de familie cate zile poate da pe luna medical??Caci de maine mai stau acasa....cateva zile...

16+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely, sfatul meu. daca azi oricum mergi la dr , la eco, vb cu el de medical, o internare ceva. ii dai "partea" si vezi cum se rezolva


mami x2 , de fetita cu codite si s 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

oare ce o fi cu andreea. sper ca e bine. stie cineva ceva de ea???


mami x2 , de fetita cu codite si s 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

oare ce o fi cu andreea. sper ca e bine. stie cineva ceva de ea???


mami x2 , de fetita cu codite si s 25


nu stiu..nu a mai intrat de mult timp. poate ally sau antguess sa stie de ea. Parca aveau si nr de tel...

PS: de mandreeac zici, nu?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 25+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da mada de mandreeac vorbesc. stiu ca ultima oara se simtea rau, a fost atunci la spital. sper ca e bine si ne da si noua un semn.

stiti ce am patit aseara??? dupa dus, in timp ce ma stergeam cu prosopul a "tasnit" colostru zic eu, dintr-un san....m-am si speriat...


mami x2 , de fetita cu codite si s 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Lalely, eu de la medicul de fam n-am luat deloc medical, doar ginecologul mi-a dat pana acum, asa cum spune si yasmi, dupa ce mi-a facut fisa de internare pe cateva zile. Dar trebuie sa-ti dea si medicul de familie, mai ales daca ii spui ca nu te-ai simtit prea bine, plus infectia urinara. Sa stai acasa la cald.

Pt concediul de risc maternal, mi-a zis ginecologul ca o sa-mi faca el o scrisoare catre medicul institutiei, cu riscurile pe care le presupune sarcina mea si cu recomandarea lui de concediu si mi-a zis ca nu ar trebui sa fie probleme. Acum sa vedem...

in sapt 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am plecat la o prietena la un capuccino. ne auzim mai tarziu. pup fetele dragi!!


mami x2 , de fetita cu codite si s 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Am inteles Alina...Si eu am avut o recomandare de la ginecolog pe care am atasat-o medicului de medicina muncii..insa nu s-a deranjat inca medicul de medicina muncii..

BB_Yasmi saptamana viitoare merg la medic...saptamana asta stau acasica

16+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SVETLANA_B spune:

Buna dimineata,

lalely, insanatosire grabnica iti doresc, e bine ca stai acasica totusi.
Eu nu m-am interesat pana acum si nu stiam ca pentru risc maternal trebuie sa vina sa te vada med de la med muncii, si el ce constata?

Waiting for a miracle !!! 19+

Mergi la inceput