FIV in Ungaria 118

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

alla76 eu am 2 mutatii heterozigote FactorII (A20210G) si MTHFR - 226Ala
Dr Kovacs mi-a zis ca am nevoie de heparina si mi-a zis sa merg la hematolog. Clexane de 0.4 am ca tratament primit de la dr. Ionita Hortensia din Timisoara - eu la ea merg.

In Oradea nu am gasit pe nimeni care sa stie despre ce-i vorba, iar monitorizarea tot ea o face si corespondam prin mail.

Din cate am inteles ar exista o dr. buna care lucreaza pe langa dr. Ninulescu directorul sectiei de hematologie de la Spitalul Judetean, insa momentan este in concediu de maternitate.

Daca ai nevoie de datele dnei sa-mi spui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Citat:
citat din mesajul lui asb77

alinamolnar - din cate am inteles tu te pregatesti de adoptie. Am o colega care a facut acest pas de curand (duminica viitoare va fi botezul) si am inteles ca totul a decurs foarte repede (max 1 luna) insa nu a depus dosarul la centrul de plasament decat dupa ce a avut copilul, care la gasit printr-o fundatie. Am inteles de la ea ca merge mult mai repede daca apelezi la o fundatie.
M-am gandit ca poate te ajuta informatia.
Bafta multa sa ai.

Multumesc de informatie; o sa ma interesez. Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutzyk spune:

ESPE mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

luck mersi mult,la fel si tie.
alinamolnar mersi la fel si tie bafta sa devenim cit mai repede mamici.
corina bafta sa fie cu ochisori.Pup si restul fetelor Doamne,Dsa ne ajute sa ne vedem visul realizat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

corina, tin pumnii pt embrionasii tai, sa fie lipiciosi.
eu am fost pt mutatii la bucuresti, la fundeni, si tot pe mail o sa corespondez.in perioada stimularilor nu ai facut clexane?


_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Alla merci
Eu acum am facut FET, am mai avut 4 embrioni din Septembrie anul trecut deci a fost f#259;r#259; stimulare ; iar anul trecut înc#259; nu #537;tiam de mutatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

Naty76,multa bafta pe maine la punctie...sa vii cu vesti bune
Irina,ti-am trimis pm .
Salut toate fetele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui codrutzyk

Buna fetelor.Sunt noua pe forumul vostru.As vrea sa va intreb pe cele care mergeti sau ati mers la Szeged la Dr.Zadori unde v-ati cazat.Va rog mult daca ma puteti ajuta cu aceste informatii.Eu trebuie sa merg din 12 noiembrie si sa raman pana la sfarsitul lunii si inca nu sunt foarte hotarata unde sa stau.
Va multumesc anticipat si va salut pe toate.

ti-o recomand cu drag pe gyongyi; vezi pe prima pagina;
bafta la fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

corina, citisem ca acum ai facut ET. intrebam de stimularea de la FIV-ul de la care ai omuletii de zapada. nu retinusem ca pe atunci nu stiai de mutatii

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput