Prietene la bine si la greu - 73

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lyly ce tari is matzele din mailul trimis

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Atelierul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Stephy, pup you back. Stefita ce mai face? si ea cu febra sau doar Iustinut? Ce mai faceti? am vazut ca dadeau astia azi ce vreme frumoasa a fost la munte, si fix la voi ma gandeam cat de misto e ca stati acolo si puteti profita si acum de vreme calduta pentru plimbari in aer curat de munte

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Atelierul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

mna' seara fete scumpe...verdict dupa ziua de azi: crima!

sunt rupta'n 14...20 de invitati (prea multi), Sabina miorlaita, niciodata nu a fost asa, a dormit 2 ore jumate la amiaza iar dupa doua ore era franta, a mai bagat un somn de o ora, prea multa lume pt ea, spre sfarsit a fost mai bine pt ca nu mai eram asa multi...nasol sa stai sa pui la 20 de persoane mancare si bautura si sa mai ai grija si de copil si sa "intretii" pe fiecare in parte, ca, de, toti sunt musafiri ...acu' sunt iaca asa

dar, in rest a fost ok

Sabi a ales margele, ruj, telefon si bani (la bani nu a mai dat drumul din manuta multa vreme)...initial a pus mana pe termometru dar l-a lasat jos ... nu a vrut sa stea la nimeni in brate, nici la bunici , nici la nasi, a stat numai de gatul meu de parca daca o lasam se pierdea in multime...a primit o multime de cadouri care mai decare mai frumoase ....cam atat...ma striga sotul sa fug la nani...pozici maine dupa tura 2 de invitati


pupici, noapte buna

ps: pana la urma si-a scos parleala tortul ala, a fost deosebit de bun si admirat de toata lumea ...lumanarea tot albastra a ramas

ca la circ



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am bagat si eu doo mailuri pe contul comun.

Ancutzel -bravo fata ca te-ai descurcat, lasa ca o data face fata un anisor... chiar, ai si a doua tura de invitati maine? e si asta o idee, sa ii imparti pe doua zile, intr-una tineretul si a doua babaciunile
Sabinuta o sa fie o cocheta, ca si rechinasa, dupa alegerile facute de pe tava. sau o sa se marite cu vreun bogatan.
lumanarea albastra are si ea rostul ei.... poate coci un fratior Sabinutei...

vad ca nu da nimeni de beut, de halit, ma bag si eu in patul bebe-jugal...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Ca bine zici Ancutza, si eu sint rupta in bucati de oboseala, la noi n-au fost decit vreo 15 oameni, deh, familie numeroasa...Ma bucur ca tortul a fost bun la gust, pe mine m-a amuzat ca nu prea le-a iesit pisicuta Kitty
Multumim mult de urarile online si telefonice
fratiorilor Dragos si Emi si Tudor
Poze miine ca acum nu mai am putere, va las fripturici de vreo 3 feluri, salata de orez, de sfecla si de varza, 2 variante de sufleu, prajituri de casa si tort baby-friendly de banane (nu e la fel de bun ca cel de morcov)
Va pup, ma duc sa doooooooooooooooorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

lili - felicitari pt. petrecere. ce-a ales lila de pe tava? sau n=ati facut?

de madam le broscutz nu mai stiti nimic? mi-e dor de postarile ei haioase



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

La multi ani, Lila - Maria!

La multi ani, Dragos si Emil!

La multi ani,Tudor!


Licurici, ce-i facusi fetei Sa va fie de bine, ma bucur ca v-ati distrat, poza aia in patru sa o inramezi neaparat, si sa o pastreze Amalia scumpa!

Cred ca o luam de la capat cu mucosenia, ma ia cu rau. Cam toti prietenii si colegii care au copii de gradinita spun ca primul an cam asa o sa o ducem. Nici nu vreau sa ma gandesc

Ancutza, mie nu mi s-a parut urat deloc tortul iar pisico-motanul Kitty a fost cireasa! Zici ca a fost si bun, asta conteaza! Apropos de tort, eu sunt cam in pom ca nu stiu ce sa fac. Planuiesc sa o sarbatorim pe donsoara duminica viitoare(ruptul turtei se va face in preajma Craciunului) si nu stiu ce tort sa comand.

Ramonik, pupam buba fetei. M-ai omorat cu patul bebe-jugal Patentam expresia!

Sa inteleg ca nimeni nu a mai mancat nimic. Noi azi cu program aiurit ca in wk-end:
Fructe: mango, mandarina, para
Legume: cartof dulce, spanac, pastarnac, peste, marar si patrunjel verde, ulei masline
A mai mancat intre mese ceva branzica cu o coaja de paine(asta la auto-servire), pufuleti si biscuiti si un iaurt. Inca nu a servit laptele de capra(nu stiu motivul) insa l-a baut pe cel de vaca. Sper sa-l accepte pe cel de capra ca sa ne oprim doar la un fel.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna seara fete dragi!

Aseara nu am mai putut scrie intrucat am fost la Opereta cu gagicile, spectacolul (de fapt a fost o gala concurs, decernarea premiilor Teatrului de Opereta Ion Dacian, avand ca tematica arii din musical-uri) s-a desfasurat pe o perioada de 4 ore, nu ma asteptam sa dureze atat, am scapat la ora 22 de acolo, am venit croita sa alaptez si sa adorm una bucata copil NEmarait.
A fost tare misto, sala plina, banuiesc ca rudele si prietenii concurentilor erau majoritari, s-a aplaudat si tropait la greu. Avem artisti buni si f tineri.

Astazi am fost plecati de pe la pranz in vizite, ca deh, fini multi, sarbatoriti asemenea..avem 5 sarbatoriti de Sf. Mihail&Gavril
Am revenit acum 1h si un pic. Matei a fost de gasca, in atentia tuturor, a dansat, a mers pe la toata lumea, s-a jucat, a papat f bine..doar ca azi nu cred ca a dormit adunat 1 ora..sper sa recupereze puternic la noapte.

Vreau sa urez cu muult drag LA MULTI ANI Mariei, lui Tudor si gemelasilor Dragos si Emi!!! Sa va traiasca mamici si sa va bucurati de ei muulti ani inainte! Sa va aduca numai fericire in suflete!

Meniul de azi: mar+mango+banana
-tocanita cu pui (initial s-a vrut a fi o ciorbita de pui, insa am pus 1 cartof cam devreme si a fost mai fainos), ideea e ca a lins 200gr, ceea ce pt el e destul de mult
-iaurtel cu branzica si un varf de cereale Organix

Va pupesc pe toate si sper sa ne citim cu bine si maine!!

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lauriciule pui gand rau la parul copilei dar nu zici nimic, macar eu de o luna tot spun pe aici ca am luat masina de tuns si il chelesc.
Cine a avut curaj sa se bage la tuns? Sa-i fie de bine.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

La mine e 00:00, asa ca bag repede mesajul:



LA MULTI ANI MARIA!

LA MULTI ANI TUDOR!

LA MULTI ANI DRAGOS SI EMIL!

Sa fiti sanatosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor vostri dragi!

Mergi la inceput