Prietene la bine si la greu - 73

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Doz,ba eu va rog din suflet sa veniti cu cra-cra-uri despre mancare,ca imi dati si mie sperante!
Imi pare rau ca face fitze la laptic,sper sa fie doar temporar...cred ca e si ea derutata putin.... Si felicitari pt "primii pasi"!
Multumesc pt vorbele bune....Nu ma lasa inima sa o infometez,am primit de mult sfatul respectiv,mi s-a spus ca poate nu mananca stiind ca primeste laptele. Asa o fi,am sarit o masa de lapte,dar nu am rezolvat nimic....

Laura_Andreea
,pai tot o tinem in pauze la fiecare greva. Oricum,ieri a acceptat vreo 20 ml de ciorbita facuta de mine,si i-am mai adaugat supa in biberon,in loc de apa(40 ml)
Astazi a papat vreo 50 grame de fructe cu cereale,asa ca revin pe baricade

Gabitza,multumesc mult de sfat. Astea nu le-am incercat(doar busuioc,patrunjel si oregano). Cu acriturile nu prea am incercat ca se stramba rau de tot-si asta e mostenire de la taica-su-lui nu-i place acru.
Dar merita sa incerc,poate ma va uimi!

Andre,in majoritatatea cazurilor,incerc sa-i dau sa pape cand mancam noi. Daca avem pranzul mai tarziu si ea deja a mancat laptele,ii dau bucati de la noi(daca e o mancare ok),fructe,biscuiti- cu care se joaca... Oh,cand avem paste la pranz,intotdeauna ii pun si ei deoparte(mai ales daca sunt penne sau fusilli)-"unse" putin cu mancare de-a ei- si mananca cam 2-3.

Dankutza,ma bucur pt mama ta si pt voi,sa-i dea DD multa sanantate!
Felicitari pt seara placuta petrecuta cu fetele si pt cumparaturi!
E dragalas foc merisorul,sa-l poarte Pinky cu mare placere!





Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Ramonika, eu l-am invatat pe Alex sa se dea jos din pat singur. asa ca, daca se scoala si nu zice nimic, se da jos din pat si se duce la jucariile lui, asta dupa ce isi da drumul la tv
pupam cretulina sa ii treaca repede vanataia

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

da, pt. ca merge. a mea chiar daca o invat, nu poate sa se tina inca pe picioare...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

nu-mi place cum a iesit tortul, nu seamana deloc cu ce-i in poza aia, in loc de flori albe mi-au facut un argintiu lucios, in loc de 2.500 - 2.800 cum au zis ca iese, are 2.300... vai, simt ca mor...colac peste pupaza desteptul de sot a cumparat lumanare cu cifra 1 albastra

iertati-ma, numai la voi pot sa ma plang



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:


La multi ani, Maria!

La multi ani,Tudor!
La multi ani, Dragos!
La multi ani,Emil!


Noi n-am mai reusit sa plecam... dar nu se stie

Intalnirea e ieri a fost super. Fetele sunt minunate... si ma enerveaza cumplit ca ceea ce spun suna a cliseu pentru ca eu chiar cred ca sunt minunate. Ne-am intalnit cu Monica si Maria cea micuta pntru prima oara. Superbe amandoua fetele.
Pup fetele drag ( adica toate) si baietii dragi ( adica toti)







Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

tort comandat

tort primit





Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

La multi ani, Maria!

La multi ani, Dragos!

La multi ani,Emil!

La multi ani,Tudor!



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Ramonika, eu l-am invatat pe Alex sa se dea jos din pat singur. asa ca, daca se scoala si nu zice nimic, se da jos din pat si se duce la jucariile lui, asta dupa ce isi da drumul la tv
pupam cretulina sa ii treaca repede vanataia

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

da, pt. ca merge. a mea chiar daca o invat, nu poate sa se tina inca pe picioare...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz


Ramo nu-i chiar asa, nici Santiago nu merge, dar se da singur jos din pat cu mare viteza. Cand atinge podeaua, se lasa in fund si pleaca in 4 labe pe unde are treaba




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

tort comandat

tort primit





Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)




Ancutz imi pare tare rau de tort dar nu te mai necaji te org, ca nu ai ce sa-i faci acuma. Si in plus nu e chiar grav, nu e ca in poza e drept, dar nu e de . Hai sa aveti zi frumoasa




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

nu-mi place cum a iesit tortul, nu seamana deloc cu ce-i in poza aia, in loc de flori albe mi-au facut un argintiu lucios, in loc de 2.500 - 2.800 cum au zis ca iese, are 2.300... vai, simt ca mor...colac peste pupaza desteptul de sot a cumparat lumanare cu cifra 1 albastra

iertati-ma, numai la voi pot sa ma plang



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)




imi pare rau ca nu a iesit totul asa cum ti-ai dorit, dar pare destul de ok in poza. hai pupici si nu fi supi ca este sarbatoare!

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Many, La Multi Ani fericiti impreuna! sa ne pove pe unde ati fost, demonstrat prin pozici
multu de ecler, mi-a picat tare tare bine, ca si restul meniului pregatit de tati de Vladutz

Monis, voi cum mai sunteti?

noi muciosi si tusigosi

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput