Mamici si gravi de gemeni- felicitari sugubina(52)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

pt mine chiar e un chin cu burta, nici sa ma spal nu mai pot singura, noroc cu sotul eu care e cel mai bun din lume :).

eu am luat un singur patut deocamdata si l-am pus la noi in camera, dupa cateva luni o sa mai iau inca unul. si mie mi-ar placea sa aiba camera lor separata, dar din pacate astea sunt conditiile :(.

elena +34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Te inteleg perfect...eu il chem sa ma scoata din cada.. Voi cate kg ati luat pana acum?

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

vreo 25 si as manca in continu:((((((

elena+34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

multumesc, fetelor, ptr raspunsuri.sincer asa am sa fac- am sa bag patutul in camera noastra, iar ulterior am sa iau 2 paturi separate, si dc camera e lipita de a noastra, pe la 6 luni,imi iau si eu aparat de ala,si gata..mai naspa e ca, ca sa ajung in camera noastra treb sa trec prin a lor, ca, camera din mijloc e mai mica- asa ca va fi a lor, dar na..dc am fi stat la garsoniera, in care toti eram in aceeasi camera non-stop?!acum ce sa zic, ei sa fie sanatosi, ca mie mi se pare superb sa fi stat toti si intr-o debaraatata timp m-am gandit cum sa fac sa ma consolez cu gandul ca nu voi avea nici un copil, niciodata, asa ca acum, mi se pare sublim sa primesc asa un cadou..restul sunt mofturi, si cred ca ne vom adapta la orice..trebuie s-o facem, nu?alaturi de voi, viata pare un pic mai usoara..e acea senzatie ca nu esti singur.pe timpul sarcinii, cu problemele aferente, cu temerile legate de sanatatea bebicilor, de ce va fi dupa nastere..

20 SA+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu am luat 19 si incep sa scad. Imi apasa f tare pe stomac si nu pot manca.
Viss asa este, si in pat cu noi si cu sotul tot frumos este, la cat ne-am dorit acesti copii.

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Buna seara tuturor!
Felicitari Sugubina!
Doamnelor, sunt o cititoare fidela a acestui forum, de cateva saptamani, de cand l-am descoperit. Am tot navigat pe net in cautarea informatiilor utile despre sarcina gemelara. In Romania suntem deficitari..
Ma numar si eu printre norocoase. Astazi am intrat in saptamana 27, am doua porumbitze..
Am luat muuult in greutate pana acum, vreo 16 kg, ce parere aveti?
Fac tratament cu Proluton, o injectie la 3 zile, sa ajung la termen. Mai este cineva pe forum cu Proluton? s-a simtit vreo diferenta?
Obiectivul meu este sa ajung in luna a 9 a, asa ca nu m-am ocupat de nimic.. nu am patut, carucior, hainute, nimic. Vine BabyExpo pe 25 nov si vreau sa cumpar atunci cate ceva..
Inca ceva, de luni nu mai merg la serviciu!!! Gata, ma odihnesc, am grija de fetite. Voi de la ce saptamana v-ati retras de la job?
O seara placuta, multumesc pentru atentie
Adriana + 27 cu Ioana si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Salutare fetelor,
ELENA, la dr o sa merg miercuri cu socru' ca sotu' a inceput munca si nu poate sa ma duca. Noi am luat momentan 1 pat pana cresc pitacele si dupa aia o sa luam si patul nr2, pe care vrem sau nu o sa le punem in camera cu noi....deh stam la garsoniera. Important e sa fim sanatosi cu totii si sa avem "forta de munca" ca avem nevoie de acum inainte
Legat de greutate eu am luat pana acum 12 kg si am burtica micutza, cred ca pitacele sunt fff inghesuite ..saracutele. I-am zis dr meu ca as fi vrut sa am burtica un picutz mai maricica sa stea si ele mai relaxate si mi-a raspuns ca si eu sunt micutza (1,58cm) si "de unde atata burta". Oricum , chiar si asa si mie imi fac burta acordeon, ziua se agita mai putin, dar recupereaza seara; imi e greu sa ma spal, sa ma imbrac, de epilat e responsabil..sotu'...dar mai e putin si o sa ne tinem puiutii in brate in curand.
+35

MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

bine ai venit adishor, sarcina usoara si sedere cat mai lunga bebeilor in burtica!

andreiuta eu am luat cam multe kg, sper sa le dau jos dupa. eu merg luni la dr si s-ar putea sa ma opreasca sa ma opereze :), sa vdm ce zice...

elena+34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

fetele, ieri am fost la medic, am stat la coada 3 ore, desi aveam programare, bebelu are 1011 gr si bebelina 850, corespunde la 27 si 26 sapt, dar eu dupa ultima menstr am 28...

va dati seama atatea ore pe drum, in picioare, la coada, pe scaun, vaide cerclajul meu....am ajuns aseara acasa franta..

referitor la patut noi am vazut unele mai marisoare un pic, care au si mas de infast deasupra atasabila, la 3 milioane si ceva...o fi bun pt 2 bebei..in prima faza cred ca incap si pe lat...sau mai bine sa iau 2 normale..dar ocupa mult spatiu...

am luat 10 kg, dar aveam o rochita scurta pe mine...si dr chiar mi-a zis ca arat bine, nu s-a luat de greutatea mea..dar, cica de acum urmeaza sa cam iau...

si ma strange burtica..bebeii sunt inghesuiti de nici placentele separate nu se mai vad...

fluturas 27 EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu am intrat in prenatal la 30 de saptamani. Se poate si mai devreme in concediu medical si apoi prenatal. Cu kg stati linistite ca la final nu mai luati deloc din cauza ca bebeii sunt mari si apasa pe stomac. Pofta de mancare=0

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput