Mamici si gravi de gemeni- felicitari sugubina(52)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor. noroc cu monas, ca am observat ca nu m-am trecut si eu pe listuta.deci ariadna- please: DPN - 23.03.2011.

20 SA+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Monas, viss -sunteti pe listuta

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Buna seara si de la noi! Felicitari proaspetelor mamici si multa bafta gravidutelor, pupicei pentru toate mamicile inimoase de gemenasi! Noi suntem bine-crestem - avem deja 5 lunite -am introdus cerealele la masa de seara dar tot manechine suntem- am renuntat sa le mai cantaresc saptamanal pt ca mai mult ma enervam
Am revenit acasa de la bunici, suntem in mare parte singurele si cu tati cand vine de la munca dar ne descurcam - so far Am inca probleme cu scosul lor afara- stau la et 3 intr-un bloc fara lift si nu le pot scoate singura, si cu dormitul -in sensul ca Alessia si-a facut un obicei in a tipa inainte sa adoarma si luata in brate, si leganata- tot tipa-nu stiu ce sa ii fac.
In rest- facem tumbe prin pat, de dormit le-am separat in patuturi pt ca se trezeau una pe cealalta si ne pregatim de diversificare pt care am mari emotii!
Va pup si sper sa intru mai des sa scriu- de citit sunt la zi
Lavinia - Mami de buburuze Silvia Maria si Oana Alessia 10.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

monas bine ai venit
cu cine ai facut fiv la medlife? eu am facut cu dr Dragos Albu

adishor eu am contractii braxton din s27
le dau cu nospa si cu stat jos, nu neaparat in pat, ca la o adik si stand jos apar

astea sunt parfum pt mine
chinul meu cel mare sunt durerile de maini

+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna Dimineata,
Multumesc pentru primire
ariadna 33: treaba grea cu numele. am si eu o lista , am prezentat-o sotului si deja ma enerveaza. nu-i convine nimic, dar nici nu propune nimic. o sa incep sa-l pistonez mai mult la cap. adevarul este ca nici eu nu m-am hotarat asupra unor nume...mi se pare f greu
mirela2: am facut FIv cu D-na Dr Predoi. spuneam ca nu prea-mi vine sa-i impun ceva legat de cerclaj pentru ca la primul FIV i-am cam impus protocolul scurt si nu am iesit bine deloc. si de atunci ..parca am o teama si merg numai pe mana dumneaei..insa vineri tot o sa deschid din nou subiectul. ca mi-e teama rau...


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mona eu n am cerut cerclaj, stiu ca se face pana la 22s
colul l am avut peste 4
lunea trecuta cand am facut eco era mai micut, 3 si ceva, tre sa ma uit pe foaie, a spus dr ca e ok, sa stau linistita
oricum ii simt foarte sus pe bbi
rar isi mai intinde cel din dreapta, piciorusele si loveste in zona colului, dar suntem ok

+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

viss, e ok la Giulesti, sala de operatii, reanimarea sunt noi si nu miroase a spital deloc..si saloanele sunt ok..cel putin unde am stat eu pe durata cerclajului, baita in salon, paturi moderne...ok

la ce medic esti?

fluturas 27 EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAVINUTZA

Buna seara si de la noi! Felicitari proaspetelor mamici si multa bafta gravidutelor, pupicei pentru toate mamicile inimoase de gemenasi! Noi suntem bine-crestem - avem deja 5 lunite -am introdus cerealele la masa de seara dar tot manechine suntem- am renuntat sa le mai cantaresc saptamanal pt ca mai mult ma enervam
Am revenit acasa de la bunici, suntem in mare parte singurele si cu tati cand vine de la munca dar ne descurcam - so far Am inca probleme cu scosul lor afara- stau la et 3 intr-un bloc fara lift si nu le pot scoate singura, si cu dormitul -in sensul ca Alessia si-a facut un obicei in a tipa inainte sa adoarma si luata in brate, si leganata- tot tipa-nu stiu ce sa ii fac.
In rest- facem tumbe prin pat, de dormit le-am separat in patuturi pt ca se trezeau una pe cealalta si ne pregatim de diversificare pt care am mari emotii!
Va pup si sper sa intru mai des sa scriu- de citit sunt la zi
Lavinia - Mami de buburuze Silvia Maria si Oana Alessia 10.06.2010


Lavi,
si ale mele sunt manechine, lidera e Maia care la 5 luni avea 5175, iar Mara 6125 gr. Eu le cantaresc cam la luna.
Noi stam la 4 din 8, reusesc sa scot carutul momentan, nu stiu cum o sa fac cu varianta sport, acum cu landourile imi e mai usor, ca fac carutul bucati, il incarc in lift, si afara il montez.

Si eu ma gandesc la diversificare intens.

Noi acum bem doar suc de fructe, iar Mara dupa ce il bea la juma de ora il da afara cu laptic branzit, acelasi lucru l-a facut si cu jumatatea de lingurita de mar ras.

Pitica e disoerata dupa suc, nici nu o mai intereseaza laptele dc are suc.



binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Pe vremuri cand le alaptam, ii faceam prima baie Marei (care e mai lacoma si mai urlacioasa), ii dadeam sa pape, Maia fie dormea fie era cineva pe langa ea si ii distragea atentia. Ele oricum erau decalate cam 1 ora.
N-a fost usor, dar ne-am descurcat.
Acum de cand cu bibe exclusiv imi e mai usor, fie le dau amandurora sapape, cu conditia sa ii fac Maiei baie prima, ca e mai cumintica, si apoi Marei, si bibe sa fie gata cand baie e terminata.

Am ajuns la concluzia ca toti improvizam pe parcurs doar doar sa ne descurcam cat mai usor



binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

andreiutasg ce tare, ai povestea ca mine..Si eu am pierdut prim a sarcina la 7s in sept anu trecut si apoi in martie am ramas natural cu Puficele.

adishor_1975 eu am decis sa iau pt inceput doar un patut, din lipsa spatiu si ca sa nu ii despart. Ieri a fost prima zi acasa. Sunt atata de mici incat incap pe mijloc si separate de un prosopel.

Uitati poze cu ele.http://picasaweb.google.com/105006671541439377646/Puficele#



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna


Puficelor frumoase!

binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput