Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

LOREX merciiiii de mesajul frumos si de trandafirii superbi! f elegant si frumos buchetul!

adina merci de urari si flori si info cu vigant ol. Nici eu nu il arunc la fix 3 sapt dar la vro 5 tot il arunc....ma pui pe ganduri. De programul de somn a lui Yannis nu zic ca dai cu pietre... doarme binisor, doarme vro 3 ore ziua (cel mai des in 2 reprize da' mai trege si cate un somn de 3 ore juma in miezu zilei de nu su ce-i cu el ) si vro 11 legate noaptea . Dar Yannis nu zice "mama" zice intr-una "tata" si "baba" (baba=tata in greaca) si dada...il poti interpreta un fel de daddy, deci zice tata in cele 3 limbi pe care le aude in jurul lui dar mama de nici un fel

de Yannis




deci, daca ar fi sa ne luam dupa zicalele populare, urmatorul la tine e baiat si la mine fata.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Noapte usoara si plina de somn la toata lumea!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

LOREX merciiiii de mesajul frumos si de trandafirii superbi! f elegant si frumos buchetul!

adina merci de urari si flori si info cu vigant ol. Nici eu nu il arunc la fix 3 sapt dar la vro 5 tot il arunc....ma pui pe ganduri. De programul de somn a lui Yannis nu zic ca dai cu pietre... doarme binisor, doarme vro 3 ore ziua (cel mai des in 2 reprize da' mai trege si cate un somn de 3 ore juma in miezu zilei de nu su ce-i cu el ) si vro 11 legate noaptea . Dar Yannis nu zice "mama" zice intr-una "tata" si "baba" (baba=tata in greaca) si dada...il poti interpreta un fel de daddy, deci zice tata in cele 3 limbi pe care le aude in jurul lui dar mama de nici un fel

de Yannis




deci, daca ar fi sa ne luam dupa zicalele populare, urmatorul la tine e baiat si la mine fata.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)



Daaaaa, maica-mea si bunica-mea deja tzopaie ca mai fac un baiat

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

LOREX merciiiii de mesajul frumos si de trandafirii superbi! f elegant si frumos buchetul!

adina merci de urari si flori si info cu vigant ol. Nici eu nu il arunc la fix 3 sapt dar la vro 5 tot il arunc....ma pui pe ganduri. De programul de somn a lui Yannis nu zic ca dai cu pietre... doarme binisor, doarme vro 3 ore ziua (cel mai des in 2 reprize da' mai trege si cate un somn de 3 ore juma in miezu zilei de nu su ce-i cu el ) si vro 11 legate noaptea . Dar Yannis nu zice "mama" zice intr-una "tata" si "baba" (baba=tata in greaca) si dada...il poti interpreta un fel de daddy, deci zice tata in cele 3 limbi pe care le aude in jurul lui dar mama de nici un fel

de Yannis




deci, daca ar fi sa ne luam dupa zicalele populare, urmatorul la tine e baiat si la mine fata.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)



Daaaaa, maica-mea si bunica-mea deja tzopaie ca mai fac un baiat

de Yannis




La mine s-a potrivit ... na ca am facut baiat daca A a spus prima data tata. Urmatoarea e fata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

lillo - ce simpatica cea mica. Ca sa vezi tu ce corelatii a facut ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Nickole, Alexutzza, Mamidepuiuti, Simply

Ca tot vb cat de important e sa negociezi, sa asculti copilul...
Fii-mea a primit azi un serviciu de cafea de jucarie pe care si-l dorea de mult. Toata ziua m-a frecat cu el, din 5 in 5 minute mai imi aducea cate o cafea sau un ceai. Vine seara si o rog sa stranga jucariile, strange ea, dar imi pune serviciul cel nou pe comoda de langa pat, unde de obicei tin biberoane, termosul si cutia de lp. Il iau si il mut pe masuta ei din camera de joaca, il ia si il pune jos, dau sa il pun iar pe masa (bine ca nu am certat copilul) si se pune pe plans, si ce plans, din ala cu sughituri, lacrimi pana in barba, suparare mare. O intreb ce are si raspuns de milioane "Daca vine hotul si imi fura serviciul?" ?Incerc sa o linistesc, sa ii spun ca nu vine niciun hotz, ca e in siguranta pe masuta si atunci rabufneste :"NUUUUU, daca vine un hot gras si cu burta nu o sa se poata apleca sa adune toate piesele de pe jos...Lasa-l acolo jos sa nu mi-l fure!!!!



Cat de tare
Ai o fata desteapta foc.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Repede repede pana nu se termina ziua...

Felicitari Yannis pentru dintisor!

LML Alex sa cresti mare si voinic sa o bucuri pe mami

31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Nick0le, draga mea, azi am cantarit-o si eu pe Maria. Are 6,560 ceea ce e mare chestie. Am chiuit de fericire, ca ne tot ameteam cu un 6400. Lalitica stie, ca cu ea ma oftez mereu.

Copila mea e panica la masa, imi vine sa ma urc pe pereti. Ce ii fac eu, nu mananca, iar ce ar manca ea, face alergie. Asa ca... Tot citesc diverse despre cata banana mananca altii. Pai Maria daca mananca o bucatica de banana zici ca a scos acid pe fundulet, asa de rosie se face, dar asta e, a mai patit si la altele asa, si mai tarziu s-a "razgandit" corpu si le-a acceptat. Rabdacol, cum ziceti voi.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)




Mariuca sa ia cat mai bine in greutate de acum incolo. Ce fata frumoasa si isteata ai tu acolo.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

LOREX merciiiii de mesajul frumos si de trandafirii superbi! f elegant si frumos buchetul!

adina merci de urari si flori si info cu vigant ol. Nici eu nu il arunc la fix 3 sapt dar la vro 5 tot il arunc....ma pui pe ganduri. De programul de somn a lui Yannis nu zic ca dai cu pietre... doarme binisor, doarme vro 3 ore ziua (cel mai des in 2 reprize da' mai trege si cate un somn de 3 ore juma in miezu zilei de nu su ce-i cu el ) si vro 11 legate noaptea . Dar Yannis nu zice "mama" zice intr-una "tata" si "baba" (baba=tata in greaca) si dada...il poti interpreta un fel de daddy, deci zice tata in cele 3 limbi pe care le aude in jurul lui dar mama de nici un fel

de Yannis




Yannis a dormit mereu f bine, inca de cand era micut. si sa doarma mereu asa.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

LML Lucas!
Oani ce mai face portughezul mic? I-au ramas ochisorii albastri? Va pup si poate ne mai dati vesti.
LML Maria
Sa papi tot sa cresti mare!


Eu sunt pe aici, zapacesc ebay-ul in cautare de cadouri. Pe langa Craciun si Mos Nicolae am si zilele de nastere ale fratilor tot in decembrie, un nepotel Andrei, deci...multe cadouri.

Stiu ca pt majoritatea dintre voi e deja ceva banal, dar vreau sa va zic ca Mara a papat mult laptic, s-a facut puternica si se ridica singura in picioare. Si merge tinandu-se de obiecte.
Azi am inceput sa iau calciu (sa-i ajunga delfitei, sa ne iasa si noua coltisorii). Mi-au ramas mai multe fiole de calciu de ultima data dar nu mai stiu cate zile ar trebui sa iau. Help!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg

Mergi la inceput