Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Am tot citit comentarii la adresa vigantolului. Eu am o verisoara taaare isteata si descurcareata. (fata ei face maine 1 anisor) Ce s-a gandit ea?! Sa dea un mail la producatorul de Vigantol si sa ii intrebe care e faza cu expirarea Vigantolului in 3 sapt de la deschidere. Au zis aia ca nu exista asa ceva la vigantolul lor. Ca rezista foarte bine si luni intregi. Asta e! Vitamina D de Romanica noastra draga e de kko, dar vigantolu lu neamtu...Acum face fiecare ce crede, eu m-am luat dupa ea si sunt acum la a 3-a sticluta de cand am ajuns cu fata acasa. Am economisit, nu gluma.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:




LA MULTI ANI,

ALEXUTZZZA!!!

Sa fii iubita, sanatoasa, indragostita si tanara mereu!

FLOWERS for U!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Nick0le, draga mea, azi am cantarit-o si eu pe Maria. Are 6,560 ceea ce e mare chestie. Am chiuit de fericire, ca ne tot ameteam cu un 6400. Lalitica stie, ca cu ea ma oftez mereu.

Copila mea e panica la masa, imi vine sa ma urc pe pereti. Ce ii fac eu, nu mananca, iar ce ar manca ea, face alergie. Asa ca... Tot citesc diverse despre cata banana mananca altii. Pai Maria daca mananca o bucatica de banana zici ca a scos acid pe fundulet, asa de rosie se face, dar asta e, a mai patit si la altele asa, si mai tarziu s-a "razgandit" corpu si le-a acceptat. Rabdacol, cum ziceti voi.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Alexutzza, si de la noi. La Multi Ani!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Din ciclul "Hai sa ma mai vait si eu la voi" ca deee... voi ma intelegeti...

A mea nu doarme nene noaptea. De ex: azi noapte s-a trezit la 11, 12, 1, 2, 3, 4 si apoi la 6 trezirea. Na belea! Si asa ma tine cam de o luna. Cand mi-aduc aminte ca la 2 luni se trezea la 3 ore mi se pare parfum. Tot incerc sa ii fac un program si mai rau fac! Voi ce program de somn aveati la 9 luni?

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Din ciclul "Hai sa ma dau mare si eu la voi"...

Fii-mea cand ne intalnim cu cineva pe strada si o intreaba ceva, orice, zice mama, dar asa frumos, parca are si un accent italian, apoi vorbeste pe limba ei, dar primul cuvant e mama... of of... mai mai... si se uita la mine. Ce mai! Stie sa ma faca, e clar.
Si are nene un caracter... o punem sa zica tata, zice mama, ii spunem zi mama, zice tata. Fata face ce vrea ea, nu ce ii zic altii!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Adina si al meu a avut o perioada cam la fel. Azi noapte a fost prima noapte dupa mult timp in care a dormit.
La 9 luni unii copii au o perioada in care au probleme cu somnul. Eu am patit asa la amandoi. Depinde si cum dormea pana acum. Ai mei dormeau tun, cu maxim 2 treziri pe noapte, in jur de 9 luni i-a apucat insomnia si apoi au revenit la somn toata noaptea aproape.
Rabdacol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:



Si pe timpul zilei, cum dormeau? ca Maria doarme dimineata, la pranz si uneori baga si seara inca o repriza, de cand a scos repriza de seara... e nasol. se culca f devreme: 8 si ceva-9.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Nickole, Alexutzza, Mamidepuiuti, Simply

Ca tot vb cat de important e sa negociezi, sa asculti copilul...
Fii-mea a primit azi un serviciu de cafea de jucarie pe care si-l dorea de mult. Toata ziua m-a frecat cu el, din 5 in 5 minute mai imi aducea cate o cafea sau un ceai. Vine seara si o rog sa stranga jucariile, strange ea, dar imi pune serviciul cel nou pe comoda de langa pat, unde de obicei tin biberoane, termosul si cutia de lp. Il iau si il mut pe masuta ei din camera de joaca, il ia si il pune jos, dau sa il pun iar pe masa (bine ca nu am certat copilul) si se pune pe plans, si ce plans, din ala cu sughituri, lacrimi pana in barba, suparare mare. O intreb ce are si raspuns de milioane "Daca vine hotul si imi fura serviciul?" ?Incerc sa o linistesc, sa ii spun ca nu vine niciun hotz, ca e in siguranta pe masuta si atunci rabufneste :"NUUUUU, daca vine un hot gras si cu burta nu o sa se poata apleca sa adune toate piesele de pe jos...Lasa-l acolo jos sa nu mi-l fure!!!!


E de milioane asta mica a ta! ce dulci sunt astia mici si cum fac ei legaturile in mintutza lor proaspata

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

LOREX merciiiii de mesajul frumos si de trandafirii superbi! f elegant si frumos buchetul!

adina merci de urari si flori si info cu vigant ol. Nici eu nu il arunc la fix 3 sapt dar la vro 5 tot il arunc....ma pui pe ganduri. De programul de somn a lui Yannis nu zic ca dai cu pietre... doarme binisor, doarme vro 3 ore ziua (cel mai des in 2 reprize da' mai trege si cate un somn de 3 ore juma in miezu zilei de nu su ce-i cu el ) si vro 11 legate noaptea . Dar Yannis nu zice "mama" zice intr-una "tata" si "baba" (baba=tata in greaca) si dada...il poti interpreta un fel de daddy, deci zice tata in cele 3 limbi pe care le aude in jurul lui dar mama de nici un fel

de Yannis

Mergi la inceput