Isi aminteste cineva de melodia/video...

Isi aminteste cineva de melodia/video... | Autor: pisicuta si matei

Link direct la acest mesaj

Hi :)

Ma obsedeaza o melodie pe care o vedeam pe la inceput anilor '90 cred la emisiunea de divertisment de duminica dupa-amiaza pe TVR
Evident nu imi amintesc artistul sau versuri..insa linia melodica da, doar ca nu am cum sa o descriu . Imi amintesc(cel putin eu asa cred :)) ) videoclipul - un fel de bar/salon cu o formatie care canta live, iar in mijlocul salii era un leagan agatat de tavan cu flori atasate de sfori...cred ca o tipa cu trasaturi asiatice se legana pe el...iar artistul parea trist, neras cu niste ochelari fumurii de soare si aparent ii canta ei...sau cam asa ceva...

Daca cineva isi aminteste ceva...nu stiu..orice sugestie este bine venita :)
Multu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:


Eu incerc sa imi amintesc, dar am cateva intrebari: melodia e romaneasca? Daca nu, in ce limba? Ce gen de muzica? Formatia era alcatuita doar din barbati? Cati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

era in limba engleza ..presupun ca pop, mai lenta asa...de dragoste :)) Eu sincer banuiam ca ar fi Chris Rea ...era cam in genul lui . ..si vocea tipului parca se aseamana...dar m-am uitat prin melodiile lui..nu prea am gasit mare lucur :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:


The Pogues - Summer in Siam



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

OMG OMG OMG nu imi vine sa cred ...sincer MULTUMESC MULT MULT DE TOT ...wow caut melodia asta de o gramada de time wow ...MULTUMESC, You're the BEST <3

Mergi la inceput