Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta-bel spune:

Multumim tuturor tare mult pentru urari!! Si LA MULTE LUNITE si din partea noastra pt. Sara Maria si Bianca Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata mamicute si delfinasi mofturosi!

Sanatate multa si crestere usoara frumoaselor sarbatorite de azi:
Sara Maria de Maurice
Bianca Maria de Michelle1981
Sara Elena de Danuta-bel

Cris, cred ca Adriana are dreptate, tot ce va face viata mai usoara, sa-ti asigure un confort psihic.
Eu stiam ca mai exista un asa zis regres la copii, descopera anumite lucruri, le fac, dupa care nu mai schiteaza nimic o perioada...

Adriana, ma bucur ca Rebeca e cuminte, pai trebuie sa-si astepte cumintica fratiorus/surioara cand va fi sa vina

Maurice, Sara e o manechina, ca mami! Ce fain ca te duci sa lucri 2h pe zi, schimba putin monotonia unei zile...

Corina, sa treaca vaccinul repede si fara lacrimi!
Tu spui ca nu stii cum arata batista bblusului, esti o norocoasa! Daca ai un copil care nu poate respira si mai exista si risc sa faca o complicatie la plamani, urechiuse, esti in stare sa-i cumperi 100 de batistuta bblusului. In orice caz, nu are nicio treaba folosirea prea deasa a batistutei cu recurenta racelilor sau alte minuni.
Noi am folosit de cate ori a fost nevoie cand isi facea de cap stafilococul auriu si de atunci n-am mai folosit macar 1 data! Offf, cand imi aduc aminte cum se trezea urland ca nu putea stia sa respire pe gurita, mititelul...

Racusor, sanatate multa sefului!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Eladea, of, nu stai nici tu foarte roz la capitolul treziri...

Rodi, ce i-ai dat Isei pana la urma: suculet sau laptic?

Paula, ce te invidiez pt programul de noapte al lui Raul... Dar cum faci cu lapticul noaptea? Te trezesti tu mai repede si il prepari, ca stii cam pe cand se trezeste? Sau ai apa pregatita la temperatura potrivita? Ca ma gandesc ca in miez de noapte cand se trezeste Raul, pana fierbi apa, o racesti, amesteci cu LP, mai verifici temeperatura, se trezeste si tot cartierul, nu? De multe ori ziceam ca e usor poate cu LP, dar cand e copilul flamand si urlacios, nu stiu cum il calmezi pana ii prepari Lp... Ca la Lm, doar ridici bluza...

Si pe Oana o invidiez, ii doarme Matei de la 7 la 7, cu treziri pt papa, doar... Ooo, daaaaaaaaaa...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eladea, sanatae mai mami mai, tare rau imi pare ca ai asa pb cu fierea, sunt nasoale rau crizele, extra 2 copii de care trebuie sa te ocupi, greu mami, pana la urma ai mai observat vreo imbunatatire pe urma tratamentelor homeopate? Nu am aflat exact ce si cum cu berea si fierea, dar cica drojdiile astea in general afecteaza fierea. Berea are si drojdie, e si acidulata, nu stiu, n-as vrea sa intru in discutii care ma depasesc... dar stiu si mi s-a demonstrat ca impreuna nu fac casa buna. Berea FA nu stiu exact, mai beau cate un pahar si nu am avut nicio reactie, dar totusi nu cred ca imi pot compara pb cu eke tale..

Rody, mami, dintr-una-n alta,

Belu, te lucreaza asta micu, off... liniste si sanatate iti dorim!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Cristina, noi cand ii mai dadeam cate o completare cu LP aveam apa fiarta si racita pregatita, poti avea pregatit un bibe care sa=l tii pe caloifer, sau poate fi la temperatura camerei, depinde si de care LP, ca ala de la Humana scrie ca se prepara la 70 de grade, cu ala-i mai nasol, ii preparam 2 parti apa fiarta cu o portie apa de la frigider ca sa am 70 de grade dar numai pt dizolvarea pulberelor si dup-aia completam cu apa rece cat ne trebuia... dar asta-i la Humana, la Nestle era simplu, orice temp era buna...

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

andreea, bine mami ca ai precizat ca voiam sa te intreb si eu unde lucreaza sotu tau de va luati masina noua :)..ca noi ne chinuim de 2 ani de zile..da na , 15 mii de euroi nu-i de colea. ca al meu numa masini noi vrea ;)
hai ca ies afara cu praslea, ca imediat s eplictiseste si ma oracaie.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Multumim pentru urari
Sunt tare mandra de papusica mea dulce.
Pana acum nu am avut nopti nedormite, nu stiu ce inseamna.. Sta si se joaca singura, timp in care eu imi vad de treburi, nu plange niciodata degeaba. Cu somnul nu a avut niciodata probleme, nici cu adormitul.

Multumesc pentru comentariile de la poze


Tina - ce modificari vrei pe prima pagina?



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Multumim pentru urari
Sunt tare mandra de papusica mea dulce.
Pana acum nu am avut nopti nedormite, nu stiu ce inseamna.. Sta si se joaca singura, timp in care eu imi vad de treburi, nu plange niciodata degeaba. Cu somnul nu a avut niciodata probleme, nici cu adormitul.

Multumesc pentru comentariile de la poze


Tina - ce modificari vrei pe prima pagina?



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)



Hehe, ce ne-ai tras-o Michelle... care mai de care ne plangeam pe aici de copii plangaciosi, mamosi... si uite Bianca ta ce cumintica... Bravo ei!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bamboleta, a facut Antonia 4 anisori!!! La multi ani cu intarziere, sa creasca mare, sanatoasa si cuminte! Am vazut pozele de la petrecere, ai o familie tare frumoasa si tu arati minunat!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Sara Maria de Maurice
Sara Elena de Danuta-bel

crispro - si eu am observat ca plange cand vede sanul uneori, desi isi baga degetele in gura. Motive sunt: 1. nu ii e foame, ci vrea suzetica sa o adoarma 2. ii e foame dar nu poate manca din cauza aerului care trebuie scos
Apropo de asta, in ultimele zile a tras niste ragaieli de golan

Cu "dieta" stau mai bine, nu mai mananc asa multe dulciuri. Sper sa vad si eu prefixul lui bumblebee la cantar

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput