Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *273*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Elle,laurici......imi era tare dor de postarile voastre...
Elle ma bucur ca sunteti bine...
Laurici,capul sus...putere sa treci peste probleme si mult optimism...Scuze dar nu am putut sa ma abtin de la ras cand am citit despre "fugareala" dintre tine si scumpa de Eleni...
Alinush de plus...te asteptam cu vesti depre Anita...
gatta...ce fericire cu un asa copil,abia astept sa ne spui luni cum a fost...


Laura,mamica de minune Bianca...sau doua suflete roz

Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Despre Bia...of...cred ca a agatat iarasi un pui de raceala...sper sa fie suficiente vitaminele pe care le ia...vedem luni cand mergem la controlul dupa externare...
Luni ce a trecut am fost de am facut comanda de orteze,si apoi marti am fost plecata in oras la mine(doar eu)...sa fac dosarul pentru casa de asigurari...poate reusesc sa recuperez banii pe orteze...si sa aduc bagaje...Timp in care Bia a urlat aproape fara incetare dupa mine...Nu mai stiu ce sa ma fac cu ea,fara mine nu mai vrea sa stea...cand e cu mine nu ma asculta deloc sau plange tot fara incetare dupa alte lucruri...de se uita lumea la noi ca la circ...nu stiu o fi din cauza reacomodarii...sau ce o fi...dar eu nu mai rezist cu un copil asa plangacios...
Si in fine sper ca peste 2 saptamani sa incepem recuperarea...

Laura,mamica de minune Bianca...sau doua suflete roz

Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Laurici,dar zgarcita ai mai fost cu pozele...tare putine...in fine ti-am admirat comorile...si m-am indragostit de mobila ce ai luat-o in camera lor...
Se vede ca recuperez...

Laura,mamica de minune Bianca...sau doua suflete roz

Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

?Hai serviti ca de luni nu mai pot sa va servesc ca ma intorc la gradi.

Razvi s-a trezit cu ochisorii lipiti, e conjuctivita?Sa-i pun kanamicina?

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Lala20 of micuta Bia :(
Recuperare usoara si rapida!

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Buna dimineata

Imi cer scuze ca dau buzna in casuta voastra. Vroiam sa va spun ca participam la concursul Clipe de vara si, daca va plac fotografiile noastre, va asteptam sa ne votati.

Multumim,
Ioana si Carol



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineataaa !!!
multumim de cafeluta ramona
poate totusi nu este conjunctivita.... l-ai spalat cu ser fiziologic? si parca tobrex se numesc picaturile de ochi pe care i le puneam eu lui eleni cand era micuta si avea ochisorii lipiti...
cum raceala cum mai sta? mai tuseste?
offf... vorba ta... a racit taman acum cand reincepe gradinita
bine ar fi fost sa nu raceasca deloc! sanatate multa!!!

Gina, au iesit bune clatitele ? eu sunt fericita in privinta asta caci mie imi plac de mor clatitele dar... de cate ori am facut nu mananc decat eu... copiilor nu le plac clatitele. so, am scapat si de munca coptului si umplutului cu gem si de calriile care s-ar fi pus daca le mancam eu
dimitrakis, in genere, chiar ma ajuta in multe chestii legate de supravegherea lui eleni, de dat mancare, plus ca - daca vrea el - se poate juca asa de frumos cu ea... danseaza impreuna, deseneaza...
la tine, cum se poarta fetele cu baietelul ?

Natalia, eu nu am gasit pozele noi cele mai "noi"
sunt din vacanta in grecia si le-am vazut cat de frumoase sunt si sunteti ! sunt chioara eu ??

vera, ti-am trimis PM!
alina a luat rezultatele la anlize, a mers la doctor si se pare ca micuta are o usoara sensibilitate la ficat, din fericire nu este ceva foarte serios si se trateaza cu LIV 52. asa a patit si dimitrakis anul trecut si tot LIv-ul asta a luat...

lala20, off, cand citesc prin cate treci cu bia, cand imi amintesc prin cate ai trecut cu ea, cand imi amintesc prin cate ai trecut cu cel ce ti-a fost sot... ar trebui sa tin capul sus si sa-mi gasesc puterea necesara sa trec peste...
daca tu ai reusit, trebuie sa reusesc si eu! ca-s si mai mare ca tine si mai grasa
multumesc pentru incurajari!
sanatate multa lui bia. ce's alea orteze? un fel de pantofiori speciali?

aurel-cris





Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

LauraD l-am spalat cu ser fiziologic si ieri ca a avut pe ochisori chiar un pic de secretie din aceea galbena.Nu i s-au mai lipit ochii decat azi dimineata.
Oricum merg cu el azi pana la tanti doctor sa vad exact ce e cu ochisorii si daca tot sunt acolo o sa se uite putin la el ca aseara a facut un pic de febra, 38.I-a scazut de la sine, fara antittermic dar pana la urma tot i-am dat un pic de panadol ca zicea ca-l doare capul.Dupa 10 min a fost ca nou


Mai fetelor, copilu asta ma omoara cu coloratul lui cu portocaliu.Foloseste foarte mult portocaliu si la desenat si la pictat.
Oare ce inseamna ca ii place culoare asta?

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Razvan tocmai si-a sters suportul de la wc dupa ce a facut kk cu prosopul lui de fata
Bineinteles ca eu eram aici va scriam mesajul de mai sus si el ca de obicei singur pe wc, ca nu ma lasa sa stau cu el acolo ca zice el:Pute mama, du-te de aici!
Numai ca acum in loc sa ma strige ca a terminat, s-a dat jos singur de pe wc si murdarind suportul de wc s-a gandit sa fie harnic si sa-l stearga, cu prospul de fata

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Mai fetelor, copilu asta ma omoara cu coloratul lui cu portocaliu.Foloseste foarte mult portocaliu si la desenat si la pictat.
Oare ce inseamna ca ii place culoare asta?RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)
Razvan 2+
[/quote]

Io zic ca-i PD-list


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

2010

Mergi la inceput