Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *273*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Buna ziua! si de la mine...dupa ceva vreme...

Laurici - ma bucur sincer sa aud ca esti mai bine. Bine ai revenit si sper sa "te vindeci" cat mai repede! Ce mortala ai fost povestind scenele cu Eleni in fata gradinitei...cam asa mi se intampla si mie zilnic, dar ii trece intr-un minut dupa ce-am iesit si toata ziua e vesela, fericita si guraliva.Le-am vazut fatucile scumpe...ce smecheras e Dimisi ce domnisorica e Eleni Vreau sa-ti spun ca si ale mele se bat pana ies scantei...eu deja le las in pace...nu mai am nervi sa fac pace...sa-si mai faca si singure!

Gina - ce surpriza!!!!La multi ani fericiti!!!! Arati demential ...ultima poza e after diet ?...before or after arati superb! fetele sunt foarte frumusele si foarte mari! iar de David ce sa mai zic, a luat ochii mamei lui si e ditamai nazdravanul!

Alinush - referitor la scaunele deschise la culoare, uneori albicioase...cica tine de ce consuma ei, daca mananca f multe lactate se poate intampla sa fie albicioase fara semnificatie patologica...mie asa mi-a zis medicul cand a mai facut si Stef asa.

Miutza - felicitari pentru marea intalnire! Sper ca e totul bine la voi! Sa fie sanatoasa, sa creasca mare si frumoasa si tu mami sa te refaci rapid si sa ai mult laptic pentru printesa!

Jelimoni - ce nazdravan ai tu acolo...foarte agil copilul tau! Si Stef se da foarte bine cu bici si cu troti, dar fara roti ajutatoare n-as fi avut curajul ever sa o las...

Gatta - eu stiu ca rolele sunt indicate pe la 4 ani. Cand am avut pb cu piciorusul Stefaniei (cu chistul sinovial) mi-a zis ortopedul ca rolele sunt indicate inspre 4 ani...Ce totala e Sara - unii plang ca nu vor sa ramana, altii...fiecare cu ce-l doare

Eliza - Emma e o scumpete!!!!delicioasa!

Miri - cum mai esti? in afara de franta?

Ven???

Despre noi : Ana e o domnisoara care incepe sa scrie si sa citeasca...Stef o zburdalnica. Am avut afte in gurita si s-a jelit o saptamana de mi s-a rupt sufletul, n-a mancat mai nimic si m-a cocosat stand numai in brate. Merge si ea la gimnastica ritmica cu Ana si antrenoarea este fascinata ce talentata este in special la aparate...mai fetelor, face priza pe paralele de parca ar avea lipici in palme, se agata cu picioarele pe barele paralele si sta agatata cu capul in jos...stau sa ma gandesc daca sa nu o dau la gimnastica artistica...



Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

seara buna !!!
eu trec dintr-o extrema in alta nu am scris nimic atatea luni si acum bag 2-3 mesaje pe zi...
wow... unde-s zilele cand umpleam cate-un capitol pe zi ???
Doamne cand imi amintesc ce "conferinte" faceam pe la 1-2 noaptea pe aici cu burticile mari ce amintiri frumoase...!!!!

simonik,
si ai descoperit ca pe facebook am activitate ?! pe acolo am mai dat ca puteam sa-mi plang in barba in timp ce cultivam/recoltam la ferma mea...
chiar? mai este cineva pasionat de farmville sau alte jocuri de pe facebook???
injectiile cu moldamin le-am terminat acum vreo 2 saptamni. acum, trebuie sa mai astept 2 saptamani si sa le repet analiza. Ma rog la Dumnezeu sa fie bine si sa nu trebuiasca sa repet "experienta" cu injectiile... extrem de dureroase sunt.
wow... nu-ti inchipui ce fericita esti ca ai asa o comoara de fetita careia ii place la gradi!!!! m-a busit rasul imaginandu-mi scena... saracii copii plangeau ca vroiau acasa... saratica ta plangea ca vroia sa ramana...
super tare!!!
sa dea Domnul sa fie intr-un ceas bun si sa-i placa la nebunie, sa aiba succese de acum, incepand cu gradinita si continuand apoi cu scoala, facultatea...
cat despre lapte... i-ai schimbat cumva marca? nu stiu ce sa zic... si eleni bea destul de mult lapte. in zilele de week-end... bea si 1 litru pe zi

natalia
multumesc de aprecierile facute asupra fotografiilor ( si tie simonik )
acum, ca am inceput din nou sa scriu/ sa vorbesc cu zuzele mele dragi sper sa ma "vindec" mai usor. ma rog,... problema nu sta in puterea mea a o rezolva eu trebuie doar sa vad ce spune timpul si sa iau o decizie
offfsaraca stef cu aftele alea Doamne cat de dureroase!!!
cu ce i-ai dat de i-au trecut intr-o saptamana?
pe eleni au tinut-o 3 saptamani asta vara....
felicitari domnisoarei mari ce incepe sa scrie si sa citeasca.
mi-e dor sa le mai vad in fotografii....

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

I-am dat cu aftolizol preparat cu nistatin si anestezina dupa ce-i faceam badijonaj cu tifon cu bicarbonat si in disperare i-am dat si 2 zile de aciclovir tablete.

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor m-ati coplesit cu toate complimentele si urarile de La multi ani! Va multumim pentru toate gandurile frumoase!

Ellenuta, Miri , Ioanact– sunt super emotionata si fericita sa vad ca intre timp a venit in viata voastra inca un bebelus! Felicitari din adancul inimii pentru puiuti si curajul avut! Sa fiti tari!

Doniro – esti super dulce mamico iar puiutii va sunt adorabili!Victor cel putin e un“un gogos pufos” numai bun de papat! Yummy!!!

laura_dimitris – mamica vesela si frumoasa! Ai 2a comori pretioase de copilasi! Dimitris pare a fi un fratior tare grijuliu!Te ajuta cu domnisorica?!

gattasalvaje – ah, ce amintiri pretioase mi-ai reaprins! Parca numai ca ieri te suna sotul cu inima cat muntele de mandrie sa anunte ca are si el baiat!Davidut e un taticos si jumatate – e dragoste mare intre ei. La cate mofturi ii face insa, nu-I de mirare! V-am rasfoit albumele de poze si cele video si Ahhh, Sara este o scumpete de fetita si ce dulceee vorbeste ea acolo!
Muahhh…pupam puiuta si parintii. Sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va fie o bucurie continua pe intreg parcursul vietii.

NataliaS – am ramas fara cuvinte privind la transformarea ghindutelor tale iar tu ai ramas la fel de scumpa!*Da, ultima foto e dupa ceva timp de dieta.Asa arat acum. In fine, fac ce fac si ii mai infulec cate o prajitura. Imi tot spun femeie:”Gata astazi este ultima zi cand bagi ceva la cuptor dar ce crezi ca pot?! Iar daca reusesc cum soacra este profesionista in ale dulciurilor apare adesea cu bratele pline si ma convinge sa infulec cate o bucata din fiecare ca de: "Eh, haiii mama lasa ca nu-ti dai tu dieta peste cap si nu se prinde de tine numai din atat siii, las’ haaai incerco si pe asta sa vezi ce buna a iesit, si pe cealalta si tot asa!Cum nu sta asa aproape de mine reusesc sa ma tin in forma destul de bine. Ioooiii...vorbind de dulciuri a inceput sa-mi zuruie in cap numai clatite!Oh, vai si amar o sterg sa arunc vre-o cateva in "aer!!!Iooiiii...

Pictures! *www.youtube.com/watch?v=ELx2eX_kM-w" target="_blank"> The Truth About Vaccines! * Don't Vaccinate Before You Educate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Neata!!!
Dau o pentru toata lumea!

LauraI ai PM

LauraD ti-am adimirat si eu puisorii si mai ales pe puisorul mare in prima lui zi de scoala plin de emotii si de ziua lui cu iubitele lui

Nati daca are talent micuta la gimnastica eu zic sa o dai la gimnastica artisitica, daca ii place, de ce nu?Ti=am mai zis cat de minunate sunt fetele tale ?

Am si eu o strigare :Ceskaaaaaaa!

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Am fost pana afara sa ne plimbam si am venit tare repede ca e un vant afurisit afara.....si noi(eu si Razvi) eram bine mersi in trening.
Pt ca acuma e in vacanta Ravi s-a gandit sa raceasca un pic.ii curge nasucu, tuseste si e un pic ragusit.Doua luni cat a umblat la gradi nu a avut nimic, acu ca e in vacanta l-a prins.

Gina La multi ani de ziua voastra!!Multa fericire si de acum incolo!!!

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ginnette!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Unde esti?????

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina M

Ellenuta, Miri , Ioanact– sunt super emotionata si fericita sa vad ca intre timp a venit in viata voastra inca un bebelus! Felicitari din adancul inimii pentru puiuti si curajul avut! Sa fiti tari!


Pictures! *www.youtube.com/watch?v=ELx2eX_kM-w" target="_blank"> The Truth About Vaccines! * Don't Vaccinate Before You Educate!


Buna!

Multumesc mult de tot!
Eu, mi-am dorit f mult al doilea copil, si-l (o) am..multumesc lui Dumnezeu pt asta!
As mai adauga, ca mi se pare mult m usor' cu 2 copii.
Cand o aveam pe Ioana nu aveam timp nici sa mananc..ori ca e Justina prea cuminte si Ioana fiind m marisoara ma inteleg cu ea si de aici timpul liber.
Oricum, e f frumos sa ai in casa m multi copii..mie una imi place.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salut!

Ramo - mersi frumos!

Gina - Asa patesc si eu mereu...mereu maine e prima zi in care nu mananc dulce sau alimente cu jdemii de calorii...dar daca ma iau dupa nutritionist "am greutatea ideala sanatoasa" ceea ce in viziunea mea nu corespunde deloc cu greutatea ideala estetica
Anyway - merg zilnic sau aproape zilnic cate o ora la sport...mai ard acolo cateva calorii ...asa ca pot manca macar cate un cubulet de cioco
Nu stiu la ce poze te-ai uitat tu, daca la alea de pe flickr...sunt fff vechi. Am pus acum la semnatura albumul de pe webshots in care am mai multe fotografii relativ recente cu maimutele mele.

Lala mica - nici o veste despre Bia? Hai ca ne tii pe jar.

Stancutz - vesti despre voi?

Din nou VEEEEEENNNNNN!!!!!

Alinush -ce-ai mai aflat despre scaunele albicioase...hai ca mi-ai dat de gandit...si la Stef apar din cand in cand.

Laurici - chiulesti din nou? Ia semneaza condica!

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Laurici . Poze as mai pune dar nu mai am loc in picassa. Am pus pe facebook. Da-mi si mie un pm cu utilizator sa te adaug in lista. Scrie-ne cat mai des, tare mult imi plac mesajele tale optimiste, uite ca s-a mai animat paginuta de clopotei Vazui pozele cu Dimi (ce ghiozdanel cu Roli simpatic) si Eleni, niste scumpi

Eliza ce superba e zana ta si ce incantata e de de acadea

Gina bine ai revenit! Unde vad si eu pozele? Felicitari si multi ani inainte!

Alina ai reusit sa afli ceva la analize?

Lala, sa treceti cu bine de problemele astea

Gatta, parca povestesti de fii-mea cand a inceput gradi. Mie mi se pare nemaipomenit ca a vrut sa ramana din prima. Tot la 4 ore am dat-o si eu initial si plangea ca vrea sa ramana de fiecare data.

Natalia, wow, invata sa scrie si sa citeasca, talentata fata ta Ana si bravo tie ca te ocupi de ea



Mergi la inceput